Прашања околу CPA

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Дали е возможно да сум "blacklisted" на јутуб? Пред година ипол ми ги избришаа сите акунти и видеа откако беше упдејтот и сега се нормално отворив нов акаунт и на едниот канал ставав туторијали не ми ги избришаа клипчињата. НО на другиот канал само што го додадов кличето коешто не е за хакнување или нешто слично туку за бесплатни ствари (ајфон, ПС4) одма ми го избришаа дека не сум работел според нивниот ТОС а не добив никакво друго објаснување. Што мислите?
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Дали е возможно да сум "blacklisted" на јутуб? Пред година ипол ми ги избришаа сите акунти и видеа откако беше упдејтот и сега се нормално отворив нов акаунт и на едниот канал ставав туторијали не ми ги избришаа клипчињата. НО на другиот канал само што го додадов кличето коешто не е за хакнување или нешто слично туку за бесплатни ствари (ајфон, ПС4) одма ми го избришаа дека не сум работел според нивниот ТОС а не добив никакво друго објаснување. Што мислите?
Не можеме да бидеме сигурни додека не добиеш некој Report поконкретен. Можам само да ти кажам дека како и сите други така и чичко YouTube веќе не не сака CPA промотерите и по секоја цена гледа да ни ги избрише видеата и да ни суспензира channels.. Кога си веќе кај тоа ниче за free stuff имам добар LP среден со хостинг и домен (iphone giveaways) само треба да се доведе traffic и да почне да конвертира, ако си за соработка контактирај ме во ПМ :D
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Како ви оди со CPA?
Последниве 3-4 месеци имав лош период...
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Имам видео на youtube читови за кантер нешто и у description иам ставено цпа понуда за да го симнат..
Некој совети што како оде работата што како да правам? нов сум во цпа појма неам ништо
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Имам видео на youtube читови за кантер нешто и у description иам ставено цпа понуда за да го симнат..
Некој совети што како оде работата што како да правам? нов сум во цпа појма неам ништо
Само едно запамти за CPA ти треба Traffic. Не обичен traffic туку таргет traffic. Пошто никогаш нема да продадеш нешто на некого што воопшто не го интересира.
Твој трафик се дечишта што играат игри. Можам да кажам дека тие и најмногу потполнуваат CPA offers. Имаш многу методи да добиеш трафик, пошто си почетник најлесно ќе ти биде да пробаш FB groups + forum posting метод.. Со лажен акаунт влегувај во групи за кантер страјк и рекламирај го видеото изгледај веродостојно, измисли нешто што демек баш твојот чит го прави уникатен... Кога работиш на blackhat методи можам да кажам само дека имагинарноста и креативноста носат многу голема улога, ако добро презентираш колку и да е фејк тоа што го промовираш, секогаш ќе се најде некоја будала да поверува и да комплетира survey за да го симне.
 
На врв Дно