Прашања околу CPA

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Некоја мрежа со добро ФР офери. Многу се слаби оферите на CPAGrip ...
http://gyazo.com/1e7390e11d0a59cd1270669a93a35494[DOUBLEPOST=1398450477,1398449918][/DOUBLEPOST]& дозволено ли е да рекламираш страна со ЦПА на Аdwords. Прочитав на BHW дека не било дозволено и дека ги банирале акаунтите.
Забрането е, но секогаш можеш да направиш добра или слична лендинг страна која AdWords ке ти ја одобри, и од неа да линкаш на понудите..
 

kalco

Член
Зачленет/а
28 август 2013
Мислења
64
Реакции
19
Веб-страница
kalco.ru
Имам едно прашање. Дали за да аплицирам пример на PeerFly потребно е да имам сајт со голема посетеност или може и нов?
Благодрам.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
може и со нов сајт само да е добро среден.
 

kalco

Член
Зачленет/а
28 август 2013
Мислења
64
Реакции
19
Веб-страница
kalco.ru
Што подразбираш добро среден? дизајнерски или со контент?
Иначе сајтот има околу 1000 посети месечно. По ваше колку би можел да заработува?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Па и двете. Не можеш никогаш да кажеш колку ке заработува. Тоа зависи од нишот, зависи како ти е оптимизирана страната за конверзии и така натамо.
Но еве грубо доколку имаш АдСенсе и добиваш по 1000 посети месечно, би правел по 30-40$.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Имам едно прашање. Дали за да аплицирам пример на PeerFly потребно е да имам сајт со голема посетеност или може и нов?
Благодрам.

Можеш да аплицираш и без сајт како мене. Ќе пушеш кои методи ќе ги користиш за рекламирање.
 

kalco

Член
Зачленет/а
28 август 2013
Мислења
64
Реакции
19
Веб-страница
kalco.ru
А ако ме одбијат можам повторно да аплицирам со истите податоци но со нов маркетинг план?
 

kalco

Член
Зачленет/а
28 август 2013
Мислења
64
Реакции
19
Веб-страница
kalco.ru
Фала ви дечки. Аплицирав ќе ве известам што сум направил.
 

Nikola

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2011
Мислења
64
Реакции
1
Неколку прашања во врска со CPA за кои имам мал проблем?

- како конкретно ако можи малку помош да ми дадете да го таргетирам блогот претежно за корисници од америка. Бидејќи сега трафикот барем поголемиот процент е од други земји за кои понудата не е валидна за тие земји. Или дали има некој друг сервис (моментално користам понуди од PeerFly) во кој има понуди без рестрикции за земји?
- исто така при промоцијата дали е подобро да носи директ на Landing Page-от или директ на страната т.е. блогот каде што се наоѓа содржината за која е сајтот?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Неколку прашања во врска со CPA за кои имам мал проблем?

- како конкретно ако можи малку помош да ми дадете да го таргетирам блогот претежно за корисници од америка. Бидејќи сега трафикот барем поголемиот процент е од други земји за кои понудата не е валидна за тие земји. Или дали има некој друг сервис (моментално користам понуди од PeerFly) во кој има понуди без рестрикции за земји?
- исто така при промоцијата дали е подобро да носи директ на Landing Page-от или директ на страната т.е. блогот каде што се наоѓа содржината за која е сајтот?
- Побарај други мрежи имаш сигурно понуди worldwide
- директно на ЛП, ако го носиш на страна, треба да кликне плус а тебе ти треба што побрзо да ти ја заврши понудата...
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Пази на тоа што понуда користиш ако клаваш линк од пеерфлај скратен со бит.лу, tinyurl итн..
Јас имаф добра конверзија 2013 од страна на Prize-Pagoda..Но јадоф блеклист..Незнам зошто, што, како точно ама мислам дека причината е затоа што имаф линк ставено во дескриптион на јутуб скратен со бит.лу, а тие не дозволуваат јутуб..
 

GORSO

Нов член
Зачленет/а
19 март 2014
Мислења
21
Реакции
2
имам едно прашање се регистрирав на CPAgrip и коке одберам било која понуда ми вика немие дозволено ја ебав работата при регистрацијата дека напишав сум од мк или? или друга е причината.
Note: This offer is NOT available to "(MK) Macedonia" traffic.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
имам едно прашање се регистрирав на CPAgrip и коке одберам било која понуда ми вика немие дозволено ја ебав работата при регистрацијата дека напишав сум од мк или? или друга е причината.
Note: This offer is NOT available to "(MK) Macedonia" traffic.
Тоа ти е дека неможе да се пополни понудата од Македонија(убаво си пишува). Ти можеш да ја промоцираш, ама за да добиеш пари ќе треба да ја пополнат од одредена земја каде што пишува пример Франција итн.
 

kalco

Член
Зачленет/а
28 август 2013
Мислења
64
Реакции
19
Веб-страница
kalco.ru
Ме одбија на peerfly, ама јас сум упорен дечко, правам нов сајт и сакам со него да аплицирам повторно. Ќе можам ли со истиоте податоци да аплицирам пак?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Ме одбија на peerfly, ама јас сум упорен дечко, правам нов сајт и сакам со него да аплицирам повторно. Ќе можам ли со истиоте податоци да аплицирам пак?
Да, можеш само работава е ќе чекаш. Инаку - не ти треба сајт да бидеш прифатен. Јас секаде сум аплицирал без, бидејќи ретко кој промовира CPA на свој сајт, се се гледа да е со платени реклами, јутуб видеа, па и друг трафик.
 

kalco

Член
Зачленет/а
28 август 2013
Мислења
64
Реакции
19
Веб-страница
kalco.ru
Би ти бил благодарен ако ми го пуштиш во порака :)
 
На врв Дно