Прашања околу CPA

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
можеш фб страна да си напраиш и така да собереш фанови за твоето ниче и да почнеш да ставаш цпа понуди, иначе така веќе сите групи се испамирани како што ти кажа филип...
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Сакам да ве прашам после новиве апдејти на Јутуб, со која алатка/страна работите за бустирање на видеа и која според вас работи најдобро? И дали е уште профитабилно да се работи Youtube + CPA пошо имаат некои строги правила сеа и слично..
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Едно прашање, што мислите, дали е исплатливо (искуства, сопствени/туѓи) да почнам да работам со гермнаско ниче, германски вебсајт, и се по ред?
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
не барај мислење за ваква работа. Тестирај. Ако за некој не успеало не значи дека и за тебе нема да успее и обратно.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Едно прашање, што мислите, дали е исплатливо (искуства, сопствени/туѓи) да почнам да работам со гермнаско ниче, германски вебсајт, и се по ред?

Се исплаќа Германско,Холандско, Француско, Австриско итн.... Само треба да ги отстраниш ниско-платните понуди.
 

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
Ај ако можи да ми кажите што треба да одберам каде да отворам и што да чкрапнам за да ги извадам парите од CPALead ве молам итно ми е...
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Ај ако можи да ми кажите што треба да одберам каде да отворам и што да чкрапнам за да ги извадам парите од CPALead ве молам итно ми е...
Пишиму на менаџерот(суппорт-от) мислам дека треба да пополниш некаква си W8 форма.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
па сними ја w8 формата и избери кој метод го сакаш за да те исплатат. Толку е едноставно шо и бабами да и оклучам страната ќе го заврши тоа :O Ич не се потрудувате сами да го направете тоа, се сакате да ви сервират. Имате разни контакти оставено на ЦПА страните за прашања и помош а на некој дури има и онлајн чат.
 

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
па сними ја w8 формата и избери кој метод го сакаш за да те исплатат. Толку е едноставно шо и бабами да и оклучам страната ќе го заврши тоа :O Ич не се потрудувате сами да го направете тоа, се сакате да ви сервират. Имате разни контакти оставено на ЦПА страните за прашања и помош а на некој дури има и онлајн чат.
И од ко че го симнам по маил треба да му го пратам?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
па сними ја w8 формата и избери кој метод го сакаш за да те исплатат. Толку е едноставно шо и бабами да и оклучам страната ќе го заврши тоа :O Ич не се потрудувате сами да го направете тоа, се сакате да ви сервират. Имате разни контакти оставено на ЦПА страните за прашања и помош а на некој дури има и онлајн чат.

Брат не заебавај бабати е Мастер за овие. :ziveli:
 

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
Ај бе луѓе кажете како да ги извам парите на цпалеад!
 

Bontino

Член
Зачленет/а
9 јануари 2013
Мислења
46
Реакции
1
Што е проблемот да не знај некој имав овај месец на ЦпаЛеад 14$ сега пуштам кога гледам имам само 6$. Ако знае некој нека каже?
 

conArtist

Член
Зачленет/а
1 февруари 2014
Мислења
68
Реакции
36
Што е проблемот да не знај некој имав овај месец на ЦпаЛеад 14$ сега пуштам кога гледам имам само 6$. Ако знае некој нека каже?
Тоа се вика "на здравје бричење"!
 
  • Like
Реакции: asus

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Некоја мрежа со добро ФР офери. Многу се слаби оферите на CPAGrip ...
http://gyazo.com/1e7390e11d0a59cd1270669a93a35494[DOUBLEPOST=1398450477,1398449918][/DOUBLEPOST]& дозволено ли е да рекламираш страна со ЦПА на Аdwords. Прочитав на BHW дека не било дозволено и дека ги банирале акаунтите.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
& дозволено ли е да рекламираш страна со ЦПА на Аdwords. Прочитав на BHW дека не било дозволено и дека ги банирале акаунтите.
За ова да - не е дозволено CPA оффери на AdWords. Само 7Search за CPA. До пред 2 години можеше и на Bing(AdCenter).
 
На врв Дно