• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Прашај - prasaj.mk

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
Здраво момци,

https://prasaj.mk/ е заедница преку која може да побарате/понудите помош за било каков проблем. Оној што го знае stackoverflow, ќе му стане јасно за каков сервис станува збор, односно дека не станува збор за форум сајт.

Сите критики и сугестии се добродојдени.

Поз
 

Zerosec

Член
Зачленет/а
3 февруари 2015
Мислења
66
Реакции
20
Здраво момци,

https://prasaj.mk/ е заедница преку која може да побарате/понудите помош за било каков проблем. Оној што го знае stackoverflow, ќе му стане јасно за каков сервис станува збор, односно дека не станува збор за форум сајт.

Сите критики и сугестии се добродојдени.

Поз
Одличен дизајн, лошо таргетирана популација за вакво нешто.
Да сум јас сопственик креатор, би закупил и нов домејн за во иднина да би креирал свој бренд а prasaj.mk само како редирект...
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
Одличен дизајн, лошо таргетирана популација за вакво нешто.
Да сум јас сопственик креатор, би закупил и нов домејн за во иднина да би креирал свој бренд а prasaj.mk само како редирект...
Не ти ја сваќам поентата со купувањето нов домен и креирањето бренд. Можеш да образложиш?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Странава е од голема корист, имаше одамна една одговори.мк (веб архива) и беше доста од корист, плус голема корисничка база имаше.
Можеш да ги прошириш категориите ама знај дека после тоа ќе имаш доста работа со некои глупи прашања и модерирање на истите :)
Ти посакувам успех.
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
Странава е од голема корист, имаше одамна една одговори.мк (веб архива) и беше доста од корист, плус голема корисничка база имаше.
Можеш да ги прошириш категориите ама знај дека после тоа ќе имаш доста работа со некои глупи прашања и модерирање на истите :)
Ти посакувам успех.
Свесен сум за тоа, планот е заедницата да ги чисти несоодветните прашања и одговори.
 
На врв Дно