Поставување на неделен хороскоп на веб?

Toni st

Нов член
Зачленет/а
19 ноември 2012
Мислења
9
Реакции
0
Веб-страница
www.turlitava.com
Здраво дечки,

дали некој би можел да ми каже како да поставам хороскоп на веб сајт, некоја сугестија, да ме упатите до некое лице или сл.

Благодарам!
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
Дај објасни малце шо веб сајт, шо платформа користиш ако е портал за да знаеме што конкретно да ти одговориме.
 

Toni st

Нов член
Зачленет/а
19 ноември 2012
Мислења
9
Реакции
0
Веб-страница
www.turlitava.com

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
имаш разни варијанти Toni st..
овде имаш еден куп widgets за blogger.

мада би ти го издвоил овој.
пошто има туторијал како да го поставиш - тука.

преводот на Мкд. би бил зезанција.. ама ако имаш луѓе кои ти пишуваат постови, ондак ќе имаш да им дадеш работа.
мада.. ако планираш тоа да го правиш на дневна база, ондак ќе ти треба човек посветен само на тоа.
моја препорака.. еднаш неделно :)

btw.
поштујам спонзорите/банерите на turlitava :) бар ги имаш... за разлика од некои "еминентни" портали кои абер немаат од спонзори :)

и еден совет..
батали го sitemeter.
си имаш златен google analytics.
што има сите да ти знаат колку посетители имаш на сајтот ;-)
 

Toni st

Нов член
Зачленет/а
19 ноември 2012
Мислења
9
Реакции
0
Веб-страница
www.turlitava.com
имаш разни варијанти Toni st..
овде имаш еден куп widgets за blogger.

мада би ти го издвоил овој.
пошто има туторијал како да го поставиш - тука.

преводот на Мкд. би бил зезанција.. ама ако имаш луѓе кои ти пишуваат постови, ондак ќе имаш да им дадеш работа.
мада.. ако планираш тоа да го правиш на дневна база, ондак ќе ти треба човек посветен само на тоа.
моја препорака.. еднаш неделно :)

btw.
поштујам спонзорите/банерите на turlitava :) бар ги имаш... за разлика од некои "еминентни" портали кои абер немаат од спонзори :)

и еден совет..
батали го sitemeter.
си имаш златен google analytics.
што има сите да ти знаат колку посетители имаш на сајтот ;-)

Сајтметарот го поставив неодамна, се двоумам и ја дали да го отстранам, и така периодов е некако слабо со посети... :)

За хороскопот баш ќе разгледам вечерва да видам шо како е... за неделен превод има некакви шанси да дадам да ми преведуваат ама за дневен, сеуште не :)

Спонзори има да, не можам да се пожалам... на шала на заебанција... тргна работава :)

Инаку самоук сум, блогерот го научив со помош на едно другарче, потоа почнав да правам блогчиња ова-она.. и сеа горд сум на својот успех :)

Фала Milton.
Позз
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Ај мал апдејт на темата, мене ми треба за вордпресс хороскоп :)

За на infospot.com.mk
 
На врв Дно