• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Посебна група

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
Имам идеја на скѕпе да направиме како посебна група од сите ибиз членови каде што ќе можеме да се договараме за заеднички проекти,меѓусебна соработка и сл.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Може да се креира група и да избереш одредени членови кои мислиш дека би биле добри за соработка.
 

viksamkd

Истакнат член
Зачленет/а
6 ноември 2011
Мислења
131
Реакции
40
мислев нешто повеќе како инстат месенгер група пошто имам 2 такви групи од други форуми и стварно се од огромна помош.Ем тие што почнуваат ќе можат полесно да научат ем понапредните ќе си помагаат едни на други што секогаш носи нови идеи кои носат до многу пари.

имам лоши искуства од такви посебни групи на форуми.огромен број од нив не успеале поради незаентересираност.
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
незнам за оваа (барем засега)
ке се уназади комуникацијата на форумот.
кога би било време (ке ставиме чат) само за поактивните членови

али засега е рано, барем според мене, нека каже и аце
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
ИБиз е сеуште млад за да имплементираме инстант месенџер групи, како што кажа томче дискусиите ќе се сведат се на чет. Во иднина може да се имплементира Shoutbox како што има на xenForo али тоа понатака.
 
На врв Дно