Помош со FR CR

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31


Стварно 0.59%CR со толкав трафик.
Некои финтици како да го унапредам?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Па зависи од каков трафик имаш(платен, сео, јутуб или друго нешто), лендинг пејџот, зависи што финта им правиш за да конвертира и како да им го продадеш тоа дека треба да го пополнат.
Верувале или не, на факултет баш ова го учам - оптимизирање на интеракцијата на корисникот во програмите/веб страните/мобилните апликации. Не дека сум експерт ама се учи. :D
Што треба да иде а што не(за потполна оптимизација). Најверојатно тоа и би го кренало CRто.

Ако ми подобјасниш како ти иде трафикот(ако не сакаш да откриваш јавно ниче), може и по ПП, ако сакаш барем да ми кажеш што имаш што немаш на страната и што треба да иде а што не(пошто незнам вака каква е сегашната состојба).
 

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Имаш добар трафик за Split testing, направи го тоа и види што носи најдобри конверзии.
 
На врв Дно