Помош за Wordpress plugin-и кои не работат

naduvan

Истакнат член
Зачленет/а
20 август 2014
Мислења
29
Реакции
14
Здраво имам некои plugin-и инсталирано мегутоа не ги користам а би сакал да ги отстранам некој совет како да ги најдам кои се?
 

PowerSEO

Нов член
Зачленет/а
23 август 2014
Мислења
16
Реакции
14
Веб-страница
powerseoservice.com
wp-admin/plugins.php можеш да ги најдеш сите плагини што ги имаш инсталирано и од таму можеш и да ги избришеш. Доколку некој плагин што сакаш да го избришеш го немаш таму во листата тогаш можеш директно од FTP да го избришеш во /wp-content/plugins.
 
На врв Дно