Партнер во онлајн бизнис

Дискусија во форумот 'ИБиз WebStart дискусија' започната од snoopy23, 27 Јули 2016.

 1. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  веќе некое време сакам да започнам со онлајн бизнис независно дали тоа ќе е афилејт, адсенс, фејсбук. Значи ми треба личност со која ќе ги делам истите ставови и нормални има познавања од оваа област.
  Кога станува збор за партнерство значи и делиме 50/50 и приходи и давачки...
   
 2. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  И јас имам слична идеја, само што не знам колку сум спремен да инвестирам пари. Време можам да инвестирам (иако и тоа е лимитирано). Сепак не би влегувал во нешто што можеби нема да донесе никаков профит. Отворив еден сајт ама стои така со триестина статии на него. Не инвестирав никогаш во реклами и можеби тоа е грешката.
   
 3. snoopy23

  snoopy23 Нов член

  Зачленет:
  18 Јуни 2014
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Тогаш можеме да соработуваме...
   
 4. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Да. сега уште малку ставам vacation mode :) (во моментов сум затрупан со работа морам да ја исчистам пред одмор) па од септември може.
   
 5. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Mi treba partner za rabota na veb sajt
   

Сподели: