Оф - топик

asus

Член
Зачленет/а
22 октомври 2013
Мислења
45
Реакции
20
Фала многу за PC е обична 2D со 3-нивоа али коа е за потпис мора :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Фала многу за PC е обична 2D со 3-нивоа али коа е за потпис мора :)
Другар ми сите вакви проекти за факс ги направи преку Fiverr :) исто имаше за Unity и ме замараше мене, најде човек на фивер и му среди за еден ден.
 
  • Like
Реакции: asus

asus

Член
Зачленет/а
22 октомври 2013
Мислења
45
Реакции
20
Другар ми сите вакви проекти за факс ги направи преку Fiverr :) исто имаше за Unity и ме замараше мене, најде човек на фивер и му среди за еден ден.
Најдовме на фивер башка македонец се договоривме до 8 ми да е готов другарот што работиме заедно му нарача и чекаме и ја зборев со него и рече готово се е ок и еве уште си чекаме а човекот никаде го нема :mad: ама македонец ако не те заебе нема кој :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Најдовме на фивер башка македонец се договоривме до 8 ми да е готов другарот што работиме заедно му нарача и чекаме и ја зборев со него и рече готово се е ок и еве уште си чекаме а човекот никаде го нема :mad: ама македонец ако не те заебе нема кој :)
Следниот пат немој.
 
  • Like
Реакции: asus

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Такви сме бе... на Индиец му дај ти заврше работа, подобро ќе биде, отколку Македонец.
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Е па сега немој да бидете такви, можеби нешто се случило (башка Нова Година и Божиќ бепе периодов јас едвај се снајдов). Јас работам со неколку Македонци па никогаш не сум ги извисил ниту пак тие ме извисиле мене :)
 
  • Like
Реакции: asus

asus

Член
Зачленет/а
22 октомври 2013
Мислења
45
Реакции
20
И јас соработувам со Македонци ама за мене коа ке кажам ќе ја завршам работата ја завршувам добро е дека ја направив играта ќе има потпис само лошото е дека платив 900% поскапо пошто во последен момент :(
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
јас избегавам да соработувам со македонци, од вкупно 13 македонски клиенти за Web и оптимизација, ги намалив на 4. Другите не заслужуваат да работат со мене дека се сељаци и мислат дека ако ти платат се главни и знаат се. Со такви глупаци одбивам да работам од принцип што ке им завршиш огромна работа/ги рангираш на Google први а они ти вадат некој замерки глупи што немаат никаква врска со подигање на нивниот бизнис. Во мојот случај стварно не ми е битно дали ке заработам од нив, битно ми е да имам една професионална работна околина и однос со клиентите. Имам клиент што врска нема со онлајн маркетинг ама човекот си признава и остава се на мене, додека другите "газди" мислат дека се главни пошто имаат пари, а уствари се ропаци тешки....
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
јас избегавам да соработувам со македонци, од вкупно 13 македонски клиенти за Web и оптимизација, ги намалив на 4. Другите не заслужуваат да работат со мене дека се сељаци и мислат дека ако ти платат се главни и знаат се. Со такви глупаци одбивам да работам од принцип што ке им завршиш огромна работа/ги рангираш на Google први а они ти вадат некој замерки глупи што немаат никаква врска со подигање на нивниот бизнис. Во мојот случај стварно не ми е битно дали ке заработам од нив, битно ми е да имам една професионална работна околина и однос со клиентите. Имам клиент што врска нема со онлајн маркетинг ама човекот си признава и остава се на мене, додека другите "газди" мислат дека се главни пошто имаат пари, а уствари се ропаци тешки....
Golem profesionalizam e da mu zemesh na dete pari za rabota koja ubavo ste se dogovorile, trebalo da ja napravish se po dogovorot... i ti na dead line-ot se odkazhuvash i vrajkjash samo pola od parite poshto si napravil nekoj kampanja koja nema nikakov rezultat. :)

Makedonci... ;)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
јас избегавам да соработувам со македонци, од вкупно 13 македонски клиенти за Web и оптимизација, ги намалив на 4. Другите не заслужуваат да работат со мене дека се сељаци и мислат дека ако ти платат се главни и знаат се. Со такви глупаци одбивам да работам од принцип што ке им завршиш огромна работа/ги рангираш на Google први а они ти вадат некој замерки глупи што немаат никаква врска со подигање на нивниот бизнис. Во мојот случај стварно не ми е битно дали ке заработам од нив, битно ми е да имам една професионална работна околина и однос со клиентите. Имам клиент што врска нема со онлајн маркетинг ама човекот си признава и остава се на мене, додека другите "газди" мислат дека се главни пошто имаат пари, а уствари се ропаци тешки....
Исто е и за дизајн, како фриленсер. Акл немат у главата ќе ми расправат прикаски кое како се работе :D
 

asus

Член
Зачленет/а
22 октомври 2013
Мислења
45
Реакции
20
Здраво сакам да ве прашам нешто во врска со блоггер и адсенсе имам акаунт на blogger.com постар од 6 месеци сакам сега да почнам со аденсе и рекламите да ги поставам на блог којшто ќе го направам разбрав нешто дена блогот морал да биде постар од 6 месеци за да може да се постават реклами е сега не ми е јасно ако направам нов блог за адсенсе дали ке можам да поставам одма реклами или ке треба да чекам 6 месеци?
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Пред две години си отворив блог на blogger. Во првите четири дена објавував по еден оригинален текст дневно. Четвртиот ден аплицирав за Adsense и после 24 часа ми одобрија. Други читам имале проблеми така да не знам стварно.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Малку Оф-Топик на сметка на Аце :D
Абе логото у пеинт ли го правеше :D
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,035
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Малку Оф-Топик на сметка на Аце :D
Абе логото у пеинт ли го правеше :D

Да, најдов на гугл транспарент јајца и ги закачив. /јк
Старо е ова уште кога го имавме стариот форум дизајн :) Треба редизајн да правиме...
 

alphapack

Нов член
Зачленет/а
3 септември 2015
Мислења
8
Реакции
0
Што е работава со форумов бе? Слабо активност ко да има :p
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Никој не отвара некоја нова дискусија... Се поставуват банални прашања кој веќе се поставени по 5-6 пати а одговорите на сите се исти :) Имаше повеќе дискусија пред година време т.е повеќе галама се дигаше околу Абдејтиве - СЕО, споделување на некои корисни совети и слично :)
За да биде повеќе атрактивен и да има повеќе активност форумот треба неговите членови да поставуваат нови теми и слично... Овде во последната година има отворено најмногу 50 теми и тоа 40 се со наслов Здраво|Поздрав :)
Дај не се срамете поставете по некое ново истражување што сте направиле последниот месец или година дена или пак поставете некое туторијалче...
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Сега ми е јасно зошто имав толку порачки на мојот гиг - ќе напишам 25 постови на вашиот форум за 5 долари. Ама ми здосади па го укинав:)
 
На врв Дно