Оф - топик

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
А ти мислеш јас не тражи прво на гугл ? И не ги проба тие решенија со change keyboards ?
 

ZionPax

Активен член
Зачленет/а
16 јуни 2012
Мислења
54
Реакции
30
А ти мислеш јас не тражи прво на гугл ? И не ги проба тие решенија со change keyboards ?


Десен клик на таскбарот ;)
 
 • Like
Реакции: kon

tool

Член
Зачленет/а
10 ноември 2011
Мислења
70
Реакции
14
Не мислев на тоа. Убаво изгуглав и сега и порано кога јас го имав баш овој проблем.

Или не знаеш да гуглаш, или си мрза :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
@tool ok :D Ако ти си најдел начин, нема ли да биде поарно да ми го кажеш одколку да ми попуваш ? :D Оти очигледно јас не сум можел да го најдам начино на кој ти си си го решил проблемо

ZionPax: http://prntscr.com/1kgut6
 

BigBull

Активен член
Зачленет/а
1 март 2012
Мислења
193
Реакции
68
пробај оваа:

Go to Start > Run… type regedit. This will open up registry. Browse to HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF\LangBar
Here you will see
1) ExtraIconsOnMinimized = 1
2) Label = 1
3) ShowStatus = 4
4) Transparency= ff

Out of these four options, ShowStatus is very important and it is responsible for actually showing the Language Bar on Taskbar. If you dont have this option set to 4, set it 4, close regedit browser, kill the process ctfmon.exe.
 
 • Like
Реакции: kon

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
пробај оваа:

Go to Start > Run… type regedit. This will open up registry. Browse to HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF\LangBar
Here you will see
1) ExtraIconsOnMinimized = 1
2) Label = 1
3) ShowStatus = 4
4) Transparency= ff
Out of these four options, ShowStatus is very important and it is responsible for actually showing the Language Bar on Taskbar. If you dont have this option set to 4, set it 4, close regedit browser, kill the process ctfmon.exe.

Направив и вака.. ама па го нема доле... ни у toolbars како @ZionPax шо покажа...
 

BigBull

Активен член
Зачленет/а
1 март 2012
Мислења
193
Реакции
68
Некоја добра програма за наоѓање на проксиња?
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Дизајнерски живот...

https://vine.co/v/hnbJVX7heXP[DOUBLEPOST=1379360862,1379117159][/DOUBLEPOST]Јеооо ! Стигна ми мауспад-от шо сам си го дизајнирав :D
 

Атачменти

 • IMG_20130916_212301_902.png
  IMG_20130916_212301_902.png
  381.9 KB · Прегледи: 0
 • IMG_20130916_212136_725.png
  IMG_20130916_212136_725.png
  488.9 KB · Прегледи: 0

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Не не... не е овоа X6-ка... овоа ти е обичен маус, само со додаток за дупол клик :D Имаше јас еден друг, прав Х6 беше :Р
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Да се пофалам денес ми стигнаа $200 од Adworkmedia. Lifetime $503. Би можел повеќе ама сум најголема мрза на светот :rolleyes: ...


Има тема за ова, еве. Иначе браво. Сподели некоја информација како ги направи, кој методи ги користиш итн...
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
ИТНО ИТНО ИТНО ИТНО !!!! :D

Дали ке сака некој да ми префрле на пејпал 11$ ке му пратам 10 евра на MoneyBookers...
Заборавив да платам за домејн... :D
Значи ми требаат точно 11... а не пејпал шо ке си земе провизија од 2.5 долара... затоа праќам +2 евра на скрил, заради провизијата :D

Шо е можно по итно :D[DOUBLEPOST=1381321801,1381074862][/DOUBLEPOST]Колку вредат наште пари :D

Код:
www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=macedonia&LH_BIN=1
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
На врв Дно