Оф-топик - Стара

Статус
Затворена за нови мислења.

TheHarrabed

Нов член
Зачленет/а
30 март 2013
Мислења
65
Реакции
5
Имам еден проблем, да пишам овде на брзинка.
Темата која ја имам не ми е доста соодветна за adsense и има една реклама малку ја сече, можно ли е да ме банират од google за вакви работи?
8sz.png
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Untitled.png

Груб приказ на моите 24 часа.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Google сака да го оптимизира ИБиз, еве ги резултатите
PageSpeed%2520Insights.png

:notwork:
 
  • Like
Реакции: besy

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
линк до чудово?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights
после тоа имаш од десна страна над thumbnail сликата од сајтот сино копче пишува „Measure Speedup" кликни и почекај додека се обработи.[DOUBLEPOST=1372689033,1372624080][/DOUBLEPOST]Во друштво со убава музика, шоља турско кафе and internet. Време е за малце работа.
AddMeFast.com%2520-%2520My%2520Sites.png
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Дали сака некој размена од пејпал на сметка/на рака пари? Имам 120 долари на пејпал и да напоменам, пејпалот не ми е верифициран...
 

Antonio_

Нов член
Зачленет/а
21 февруари 2013
Мислења
29
Реакции
6
Веб-страница
www.antoniobenedetti.com
Стави му картица и извади ги. Payoneer картици прима и НЛБ тутунска банка мислам.
Многу е ризично некој да ти даде на рака бидејќи може да му стегнеш диспјут после и да си ги вратиш. Само кај libertyreserve не е можно тоа.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Големи се шансите да ме лимитираат.. Ќе треба да правам друг акаунт потоа...[DOUBLEPOST=1372716314,1372715777][/DOUBLEPOST]И мислам дека има опција каде што неможам да направам рефунд...


Потроши ги парите на купување, не мора да е за ИМ, купи нешто од гаџети или што знам што и да ти треба :)[DOUBLEPOST=1373622193][/DOUBLEPOST]
tumblr_mpnmffPjE31snbrzso1_400.gif

:O
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Да не отварам тема, ќе пишам тука.
Имам проблем не знам зашто но не излегува резултат на сајтот кога бараш преку СРЧ одредени зборови од ПДФ документ кој е веќе прикачен на сајтот.
Значи ми е потребно кога на срч ќе се пише пример продукт самсуунг код тој и тој, да ми излезе баш тој пост со тој каталог - пдф.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ај да стигне темава до 50 страни и ќе направам комплиација на мислења од типот
Да не отворам тема, ќе пишам тука„ кои не биле одговорени токму поради тоа што никој не ги забележал затоа што се наоѓаат во fucking offtopic форум.

А со секое ваше отварање на нова тема која заслужува да биде во другите форум категории а не тука покрај тоа што побрзо ќе биде одговорено, ќе помогнете и за другите кои имаат исти проблем.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Оваа тема е затворена засега. Оф-топик дискусијата продолжете ја во новата тема Оф-топик.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно