Оф-топик - Стара

Статус
Затворена за нови мислења.

TheHarrabed

Нов член
Зачленет/а
30 март 2013
Мислења
65
Реакции
5
Има ли некој квалитетен Add me fast макро за поени пример јутуб или фејсбук лајкови што и да било само да работи квалитено, ми треба за некој работи
Ја барав на интернет но се што најдов не работи кој знае колку добро..
Позз
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
имаш на форумов туторијал како да направиш макро... па пробај си ја среќата.
 

TheHarrabed

Нов член
Зачленет/а
30 март 2013
Мислења
65
Реакции
5
Продава некој на themeforest?
И ме занима дали се исплаќа, по коку се фаќа годишно?[DOUBLEPOST=1371036711,1371035267][/DOUBLEPOST]И кој се најдобри веб страни кој што нудат ти сервис да продаваш дизајни...
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Продава некој на themeforest?
И ме занима дали се исплаќа, по коку се фаќа годишно?[DOUBLEPOST=1371036711,1371035267][/DOUBLEPOST]И кој се најдобри веб страни кој што нудат ти сервис да продаваш дизајни...

се зависи од тоа колку добар дизајнер си, и колку добар концепт ке понудиш, се друго е релативно прашање, поготово на годишно ниво...

сум немал искуство со нив....но со приватни клиенти да,

што по просто и по брзо до испорака = по ефтино, и полесни заработени пари

што повеќе труд и оргинален конецпт, толку повише можеш да заработиш, и си бара повеќе време и brain storming....
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
момци како иде? се надеам се е океј. :) Јас моментално имам некои обврски кои ми одземаат голем дел од времето па затоа ќе биде потребно уште еден модератор да имаме на ИБиз покрај Стефан.
Понеделник ќе бидам слободен па може да се направи еден групен чет и да си помуабетиме.
 

ZionPax

Активен член
Зачленет/а
16 јуни 2012
Мислења
54
Реакции
30
Наградени сте со трофејот: Една година член :gangnam:
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Момци.. Имам проблем со компјутерот.. Моментално сум вклучен од Safe mode.. Значи пред да се уклучи Windows-от, на мониторот не покажува ништо.. а компјутерот се уклучува.. Значи го слушам звукот дека се уклучил компјутерот, а мониторот ми е црн. Некое чааре ?
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
пробај од сејф мод да го избришеш драјверот за графичката
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Се управи.. Фала многу <3[DOUBLEPOST=1371469629,1371388427][/DOUBLEPOST]
8ef1f287b48f4f35b47f4ec.png


Еве како се билдат мислења :) Сликата ми е од поодамна сликана, па си расчистував bookmarks денес и ја сретнав :)
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
Да сум на местото на Аце ќе направам таму да не се бројат постови.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
[слика]
Еве како се билдат мислења :) Сликата ми е од поодамна сликана, па си расчистував bookmarks денес и ја сретнав :)

Го сретнав ова и беше средено. Нареден пат наместо screenshot добро би било да ги пријавиш мислењата ;).
Околу тоа со мислењата да се бројат или ќе стои како што е сега.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Ова го сликав да се нашалам :) Не смее така да прави ?
 

TheHarrabed

Нов член
Зачленет/а
30 март 2013
Мислења
65
Реакции
5
ХАМе прифатија, леле колку сум само среќен, само некој кој е моментално активен да ми одговори на прашањето таму и ќе бие во ред:)
 

Korunovski

Активен член
Зачленет/а
4 март 2013
Мислења
34
Реакции
11
Да не му се има на некој друг направено на лаптоп да кочи кога е на десктоп а да не можи да се кликни ништо освен да се мрда со маусот. После некое време се откочува откако треба да маниш End process на некоја стопирана програма
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Да не му се има на некој друг направено на лаптоп да кочи кога е на десктоп а да не можи да се кликни ништо освен да се мрда со маусот. После некое време се откочува откако треба да маниш End process на некоја стопирана програма

формитариај и ко нов ке ти биде :eek:
 

TheHarrabed

Нов член
Зачленет/а
30 март 2013
Мислења
65
Реакции
5
Знае ли некој како да направам залепено мени во блогер платформата?
Направив еден темпејт но сакам и залепено мени да има.
Има еден начин преку видгет ИД но кај мене е сместено како видгет па затоа не можам. Ако може некој нека ми помогне после ќе постирам за кој дизајн се работи сега сум нешто зафанат.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Да не знае некој добро ВПС до 10$. Windows да е..
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно