Оф-топик - Стара

Статус
Затворена за нови мислења.

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Голем број од вас можеби и по насловот знаат веќе за што станува збор (доколку одобри администрацијата), тука ќе пишуваме се и сешто, на кој до шо му дошло, кој што ќе праве, и кој што праве.. како на пример јас одам да спијам, па сабајле ако е тука уште темата нека е со арно и се читаме :)

BTW Утре тепа Шпанија :D т.е поручок :D
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Се додека темите не ги нарушуваат правилата на форумот нема да бидат избришани, а и онака постовите во овој форум не се бројат :p.
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Се додека темите не ги нарушуваат правилата на форумот нема да бидат избришани, а и онака постовите во овој форум не се бројат :p.
Епа не ни треба да се бројат тоа е одлично :D Да видиме всушснот колку се активни на некој начин и сакаат да бидат дел од форумот, пред се дружење па и совети и пофалби (од оствареното)

Ете мене ми стигна утрово пинот од микроворкер и првите 10 долара и ја ги доби :D
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Добро утро... :D Rise and Shine everyone :p
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Па да де .. ама ја ти одговори у 3 :D
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Кој гледа Се или Нешто ? Како се прозиваше такмичарката ? Стефанија се вика :D
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Врте се топката, од кај знаеш :D
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Хаха, ќе видеме ајде :D
Currently 24 Овие од peerfly ќе ме терат и утре да чекам за 20 души :D
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Денеска ке те прифанат ... околе 3 саато очекувај :D Мош и 4
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Неможам да постигнам да ги завршам gigs на Fiverr, ги исклучив некои gigs и ги оставив тие со подолг период. :eek:
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Мултимилијардер билионер
 

ZionPax

Активен член
Зачленет/а
16 јуни 2012
Мислења
54
Реакции
30
Некое форумче слично на warriors forum?
Имам една презентација за продавање, а спремам уште неколку книги за .нет профит, па ми треба добро место каде да ги продавам. :)
П.с потребно е да можат обичните членови да објавуваат теми, не би сакал да плаќам за премиум пристап, само за да поставам некоја книга на продажба. :D
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
на warrior forum треба да креираш WSO.. а за да креираш WSO, треба да си активен учесник во дискусиите и да си етаблиран маркетер, барем во warrior круговите.
едино.. можеш да се обидеш на http://forums.digitalpoint.com/
таму се продаваат еден куп вакви работи.

мада.. не сфатив баш, дали имаш книга за тоа како се прави профит од интернет или .NET програмирање? :)

како и да е..
кога веќе имаш мерак за пишување.. можеш да креираш мини-книга.. т.е. report кој би го давал бесплатно на твојот сајт/блог.
јест дека е можда доста работа и ќе си има трошоци, за домејн и хостинг пред се.. ама ако успееш да го врзеш пријавувањето за download на report-от, со некој сервис како awebber, ондак ќе имаш листа од луѓе кои се интересираат за темата на која пишуваш. тогаш ќе генерираш leads, а кога имаш таргетирани leads, ондак ќе можеш многу лесно да им продаваш, не само твои производи, туку и туѓи, affiliate производи :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Дно