Осми интернет маркетинг дневник

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Размислував,и решив и јас да отворам еден дневник.
Од денеска решив да почнам посериозно да работам со CPA.

ГЛАВНА ЦЕЛ :
$100 за 1 месец ( 16 октомври 2012, вторник)

Компанија :
PeerFly

Метод :
Видео Маркетинг
Нешто шо че предложите вие

Опис :
Како за почеток ќе напрам/симнам 4 видеа, кој ќе ги поставам на 4 акаунти и ќе му додадам по 500-600 гледаност преку YLH (околу 200 кредити ) и по 30-40 лајкови од Аддмефаст и по некој коментар.
Потоа ќе симнам уште 10 тина видеа кој ќе ги прикачам на 20 акаунти (3 на еден акаунт,3 на друг,итд.)
Засега имам 11 долари.значи остануваат уште 89.Одвреме на време ќе правам апдејти.
Останете ми поздравени :)
 
  • Like
Реакции: kon

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,035
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Редовно ажурирање на дневникот, го изменив првиот пост.
Можеш и повеќе од 100$.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Ајде со среќа да си ја постигнеш целта и повише од тоа.
Имам свој твист на истиот метод, кој ги х4 зголемува проходите. Да го напишам па ќе го објавам.
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Ајде и од мене со среќа.. јас можда ќе соберев веќе 100$, али школа низ скопје натам навам ретко доаѓам до компјутер :D
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Со среќа и се надевам ке си ја исполниш целта:)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Благодарам на сите!
Беф излезен,нешто зафатен па сега че почнам.Сега моментално имам 4 видеа,кој за почеток че ги поставам на 4 акаунти и како што наведов че му додам гледаност и лајкови.Во меѓувреме имам нова конверзација,па засега имам 12 долари.Тоа е тоа,поздрав :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Ај со среќа :) И кога ке стигнеш до 100, не запирај, прави уште, додека не дојде време за исплата :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Фала Кон..Че се потрудам колку шо можам,и коче ми исплата уште че продолжам :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Денеска и вчера беф преоморен ко си дојдов од училиште па така не чепнав ништо денеска и вчера,вчера малце пробам со таја Бластер ама неможам нешто да се снајдам со крако.Така да остануваат исто уште 88$
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Исто овие денови не чепнав ништо,пошто неможев да се снајдам со програмта (Mass Video Blaster) ако сака некој да ми помогни нака ми пиши ПП.Иначе од едното видео шо стој дојдоја 3-4 нови конверзација и имам 18$ значи остануваат уште 82.
 
  • Like
Реакции: kon

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
FINALY!!!! :D Конечно најдов то програмата за уплаодирање на видеа.Денеска еве ги тестирам акаунтите и ја тестирам програмава.Че се запнам сеа да напрам 10тина видеа,па вечерва да ги уплоадирам на 25тина канали.Иначе во меѓувреме имам некоја нова конврезација па имам $21 за сеа. :D
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,035
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
1 недела = 21$ да сум на твое место би поработел поактивно на овој дневник за да стане успешен.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Епа без никаква работа 21$.Че поработам,не и баш лошо пошто ништо не чепнав.Си викам сеа че почнам активно да работам..Пошто неможев со програмата да се снајдам,ама еве конечно напрајв.Ајде почнувам ,па се надевам че го завршам :)
 
  • Like
Реакции: besy

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,035
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
По барање на членот оваа тема ќе ја затворам на одреден период.
Конгатирај некој од администрацијата за да ти биде отклучена.
 
На врв Дно