Неограничено бесплатни AdWords ваучери!

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Следете ги чекорите и секако искористете го додека работи :)

Ви треба ова прокси да го подесите во Firefox или Chrome. Јас го користев Firefox затоа што имам инсталирано foxyproxy додаток.

Додадете го ова прокси: host246.200-117-239.telecom.net.ar порт 8080

Потоа одете на овој линк:

Код:
http://www.googleadwordspromos.com/google-landings/campaigns/instance/F-839
Пополнете ја формата со некои фејк информации,

- Име
- Е-маил каде што ќе ви пристигне AdWords ваучерот.
- Вебсајт
- Број


И да чистете колачиња, и кеш за секој нареден купон.
Еве и видео како треба, се извинувам што нема песна, набрзина го закачив :p
http://www.youtube.com/watch?v=pwTDHxPtB4o

И да, еве го кодот, искористете го:
79VL-LDUL-SQWU-EFTU-P23J

Некаде 46-47$ иде за ваучер.
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
брилијантно!!
се изнакликав купони!

ах Аце, Аце, пак ме остаи без спање :)

секоја чест за споделбата.
пуно фала.

се надевам утре ќе најдам време да пробам една кампања,
да видиме како ќе повлече.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ваучерите си се тука :) добро изрекламиран продукт = профит :)
 

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Кај мене има некој проблем, пробав и со прокси и чисти колачиња, повторно истото.
HUIne.png


Ако извади некој повеќе купони нека пушти 1-2 во пп да видам дали ќе имам успех.

Adwords многу се заебани со купониве во последно време. Бануваат се живо и диво и за најмала ситница. Башка прокси и колачиња не помагаат веќе за нови акаунти, туку мора свежо инсталиран browser зошто нивното колаче ги чита сите спецификации на прелистувачот и многу лесно открива дека е лажно прокси ако истиот прелистувач бил користен претходно. Споредува фонтови, историја, резолуција на екран, бла бла многу ситници.
Затоа бидете екстремно претпазливи во секој можен аспект кога креирате нов adwords aкаунт.

Досега ми имаат отидено преку 1000$ купони во вода зошто така ми ги банувале акаунтите како од шала. Единствено ми успеваше кога ги креирав акаунти од интернет кафе, и дури и на кампањите ставав нови линкови од нови сајтови, за да не ги поврзе со старите банувани акаунти преку линкот.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Дали го користеше тоа прокси горе што е? треба тоа да се користи... Иначе сеуште работи.
Ти испратив неколку :)
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Првин треба да направам кампања, па потоа да го искористам кодот?
Дали се плаќа некој долар за активација на кодот?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Не, не се плаќа ништо, и додека ја креираш кампањата имаш кога ќе дојдеш во делот за плаќање најдолу имаш Enter Coupon Code, али можеш и откако ќе ја направиш да го внесеш во менито Billing.
Избираш Manual payment и откако ќе се искористи ваучерот престанува кампањата.
Ако некаде не ти е јасно пиши слободно.
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
Кај мене има некој проблем, пробав и со прокси и чисти колачиња, повторно истото.
HUIne.png


Ако извади некој повеќе купони нека пушти 1-2 во пп да видам дали ќе имам успех.

Adwords многу се заебани со купониве во последно време. Бануваат се живо и диво и за најмала ситница. Башка прокси и колачиња не помагаат веќе за нови акаунти, туку мора свежо инсталиран browser зошто нивното колаче ги чита сите спецификации на прелистувачот и многу лесно открива дека е лажно прокси ако истиот прелистувач бил користен претходно. Споредува фонтови, историја, резолуција на екран, бла бла многу ситници.
Затоа бидете екстремно претпазливи во секој можен аспект кога креирате нов adwords aкаунт.

Досега ми имаат отидено преку 1000$ купони во вода зошто така ми ги банувале акаунтите како од шала. Единствено ми успеваше кога ги креирав акаунти од интернет кафе, и дури и на кампањите ставав нови линкови од нови сајтови, за да не ги поврзе со старите банувани акаунти преку линкот.

@Seophisticated..
и мене почна да ми прави проблем.. ми ја дава истава порака што ја имаш напишано и покрај тоа што чистам све од Firefox во последниот саат време.
направив мал workaround до Start Private Browsing.
ја имаш опцијата најнајгоре лево кај што пише Firefox (со стрелка надоле)
од паѓачкото мени одбери: Start Private Browsing или Ctrl+Shift+P

и кај мене бар, не ја јавува таа грешка.
ама па послем пак треба да се вратам на нормално.
па после пак да го вратам на Private Browsing...
малце е зезанција...
ама што да правиш... there's no easy money :)

пробај, па стори абер што си напраил.
 

Nikola

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2011
Мислења
64
Реакции
1
Имам прашање во врска со креирањето на кампањи?

Од како ќе креираш неколку кампањи со промотивните кодови дали има шанси после гугл да те казни и да види дека е некоја злоупотреба на промотивните кодови, да почни да ти го падни ранкот на сајтот или да не го индексира???

Благодарам
 

Kafka

Активен член
Зачленет/а
20 ноември 2011
Мислења
122
Реакции
41
можете ли да ми кажете која е најголемата вредност што може да се добие како вредност на воучер. зашто се судирам со проблем од типот да веке од сите банки имам искористено картички па ми треба што по вреден воучер...

фала
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Упс малце доцнам со одговорот :)
100$ е највисокиот AdWords купон. Сега малце ме збуни со картичкиве, значи за да искористиш ваучер на Google AdWords не ти треба картичка. Потребен ти е само AdWords не постар од 14 дена и претходно да нема искористено ваучер (или купон).

За разлика од гугл кај фејсбук е потребна верификација со картичка пред да го искористиш твојот купон.
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Дали проксиво сеуште работи? кај мене не работи :noes:
 

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Изгледа нема веќе купони. Штотуку пробав со 10 minute mail и со валиден gmail. Поминаа 20 минути и уште ми нема стигнато купон.

Дали некој успеа да креира и да добие одобрување на кампања ?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Исто и мене, нема повеќе ваучери.
 

Nikola

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2011
Мислења
64
Реакции
1
Ме интересира ако веќе еднаш употребиш од ваучерите и ако се потроши, дали после нов можиш од истите што си генерирал да го употребиш пак или гугл ќе прај проблеми нешто???
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
На 1 google adwords акаунт 1 ваучер.
 
На врв Дно