На кои компании активно работите?

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Еве јас ќе почнам:
-PeerFly ~ CPA
-FileIce ~ PPD
-FileFire ~ PPD
-Fiverr ~ "Што би направил за $5?"
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Fiverr
Adscendmedia CPA (ама не за долго, бидејќи имаат дебилна афф менаџер)
cpalead CPA
filefire PPD
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Само еднаш врати кога ја прашав преку емаил, на скајп ме прифати ама не ми одговара :mad:
Женско е мојот афф менаџер.:p
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Само еднаш врати кога ја прашав преку емаил, на скајп ме прифати ама не ми одговара :mad:
Женско е мојот афф менаџер.:p
Гарант е некоја дебела:D

Инаку за темата fiver, seoclerks, fivesquids...
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
FileIce - PPD
PeerFly - CPA
MicroWorkers - GPT (Понекогаш влегвам и си правам по некој job)
Тоа е се , барем засега. :)
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Filefire -PPD
Microworkers - GPT
за некое време ќе биде и Peerfly :)
 

kris

Нов член
Зачленет/а
19 ноември 2011
Мислења
25
Реакции
6
Активно не баш, ама досега на oDesk, Elance. И да се пофалам, ја извадив првата заработка со Payoneer картичка, ја бутнав во банкомат CASH WITHDRAWAL и то је то. Препорачувам да си извадите тие што немате, и јас користев банкомат на ПроКредит, не знам дали има врска ова која банка е ама ептен едноставно за повлекување кеш. Според пресметките, најдобра и најбезболна варијанта за вадење пари.
Сега почнувам со Fiverr i Peerfly. Ке известам што се случува.
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
Активно не баш, ама досега на oDesk, Elance. И да се пофалам, ја извадив првата заработка со Payoneer картичка, ја бутнав во банкомат CASH WITHDRAWAL и то је то. Препорачувам да си извадите тие што немате, и јас користев банкомат на ПроКредит, не знам дали има врска ова која банка е ама ептен едноставно за повлекување кеш. Според пресметките, најдобра и најбезболна варијанта за вадење пари.
Сега почнувам со Fiverr i Peerfly. Ке известам што се случува.
Јас вчера аплицирав за картичка ми рекоја за 2-3 дена ќе ми стигни, е сега по пошта ќе ми стигни?
И дали има некоја shopping страна шо работи со Payoneer!?
 

martin_gj

Нов член
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
26
Реакции
7
Crowdspring, Microworkers, Fiverr, кај баба ми у њиву :p - КК (Копај компир)
 
  • Like
Реакции: kiko

kris

Нов член
Зачленет/а
19 ноември 2011
Мислења
25
Реакции
6
Јас вчера аплицирав за картичка ми рекоја за 2-3 дена ќе ми стигни, е сега по пошта ќе ми стигни?
И дали има некоја shopping страна шо работи со Payoneer!?
Хмм, за два три дена? Јас ја чекав месец и пол. Ми рекоа до 3ти август а ми пристигна на десети август. Како и да е, на страната на Payoneer, може да видиш кои им се партнери, со кои компании работат. По пошта ке ти стигни да, мене ми стигна на домашна адреса.
 
На врв Дно