Можност да заработуваш $10.000+ месечно со affiliate маркетинг во igaming!

Af2Af

Нов член
Зачленет/а
25 април 2017
Мислења
7
Реакции
2
Веб-страница
af2af.com
Af2Af е онлајн CPA и RevShare гемблинг affiliate мрежа со преку 350+ топ онлајн казина.
Кога ќе станеш наш партнер, ќе бидеш третиран со почит и внимание, никогаш како уште едно “affiliate ID”.
Имам неколку прашања до тебе…

Дали би сакал/а да започнеш свој affiliate маркетинг бизнис во овој огромен вертикал (42 билиони индустрија) и
да земеш макар мало парче од питата? Дали би сакал/а да заработуваш натпросечна европска плата од
удобноста на твојот дом во нашава мала Македонија? Тогаш продолжи да читаш.

ДОБРИ ОДНОСИ – КЛУЧ НА УСПЕХОТ!

Во affiliate маркетингот личните врски и познанства се клуч на успехот. Зашто?

Затоа што добар affiliate менаџер може да ти помогне со оптимизација на кампањи, може да ти
даде поголем EPA payout, поголем RevShare од оној на твојот конкурент. Вертикалот со онлајн казина е
во најголем дел доминиран од источно европски affiliates.

Нашите топ партнери заработуваат од $400k до $500k во месец. Не е шала… Точно, тоа е претешко
да се изведе, меѓутоа не и невозможно. Иако за пола милион месечно треба да носиш огромни количини
на таргетиран трафик, имаме и многу мали-средни партнери кои заработуваат повеќе од доктори и адвокати во Германија.

Дали би сакал да бидеш еден од нив?

Имаше неколку случаи и во Македонија (Кумановецот кои пријави милион и нешто во УЈП) и иако во
моментот немаме многу казино аффилиејтс од МК, сигурен сум дека на овој форум има потенцијални
кандидати (вклучувајќи ги и админите).

Заинтересиран?

КАКО МОЖЕШ ДА ЗАРАБОТУВАШ

  • CPA зделки (од $50 па до $300 и нагоре, во зависност од трафикот)
  • Доживотен Revenue Share (од 35% до 40% кој нема да варира од бројот на FTDs – First Time Depositors)
  • Хибридни зделки (комбинација од двете)

КОНКУРЕНТСКА ПРЕДНОСТ

Кога ќе почнеш да работиш со нас, твојот ревшер нема да варира со број на депозитори и
кванитет на трафик. Обично, казината им даваат на аффилиејтите процент во зависност од
бројот на нови играчи кои ги реферирале.

На пример еве шема од програмата на 888 која се однесува за топ држави:

Број на казино играчи во месец: / % бруто профит:

0 - 20%

1-20 - 30%

21-40 - 35%

41+ - 40%

Со нас ќе добиеш 35% од самиот почеток, за сите казина, за сите ГЕОс, без разлика колку
играчи носиш. (дури и ако овој број е 0)

Доколку имаш добар трафик, ќе добиеш и 40% како бонус (веќе имаме група на дечки од Скопје
што се бават со спам техники кои добиваат 40%)

Ограничувања

Доколу работите со media buying и post backs, тешко е да се дојде до сервер-то-сервер тракинг.
Најголем дел од казината работат на свој инхаус софтвер и понекогаш има проблеми со постбекс.

Меѓутоа доколку за тебе ова е задолжително, ќе ти помогнеме и ќе поставиме пост бекс мануелно.

ОСТАНАТИ ИНФОРМАЦИИ КОИ МОЖЕ ДА ТИ БИДАТ ОД КОРИСТ

  • Cookie life варира во зависност од казино до казино и од affiliate програма до affiliate програма.
  • Минимум payout е 100€ но можеме да бидеме флексибилни и да ти помогнеме
  • Фреквенцијата на исплати е еднаш месечно бидејќи така функционираат речиси сите казина, меѓутоа повторно, можеме да бидеме флексибилни и да вршиме почести исплати од наш буџет
  • Методи на исплата Bank Wire, Skrill, PayPal за одредени казина, ePayments, WebMoney, Epese и други “custom” методи
  • Ќе ви помогнеме со промо материјали од лендинзи, банери, па се до custom copy на локални јазици. БЕСПЛАТНО
  • Имаме и тиер-2 програма доколку си заинтересиран/а за такво нешто

Заинтересиран/а?

Тогаш додади го Зек на

Директен линк за регистрација: https://aff.af2af.com/afn-ui/app/signup

Прашања? Слободно постирај тука и ќе одговориме на се.[DOUBLEPOST=1507641367,1493133815][/DOUBLEPOST]Здраво до сите!

30 Нови Казино зделки (CPA, CPL, RevenueShare, Hybrids)!
Скоро сите региони покриени!
Помош со маркетинг кампањи
(лендинзи, банери, смартлинк, имејл темплејти итн.)!

Методи за плаќање - Skrill (поранешно Moneybookers), Bank Wire (директно на сметка во банка),
Epese, ePayments, PayPal, WebMoney, Payeer, Bitcoin, Paxum, и други.

Фреквенција на плаќање - НЕТ25 и НЕТ30 за одредени казина (помеѓу 25ти и 30ти од секој месец)

Ве очекуваме :)
 
На врв Дно