• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Ми треба CMS за online shop со Order Page како на Fiverr

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Дечки, знае некој некое добро CMS преку кое би можел да продавам услуги како што се дизајнирање на лого, итн. каде што ќе можам да поврзам 2Checkout, а после порачување купувачите да бидат редиректирани до Order Page каде што можат да ми пратат информации за тоа што го сакаат.

Пр. ако некој му треба дизајн на banner, а сака и неговото лого да стои на bannerot, мора да ми прати информации за тоа.
Темата Pricerr за Wordpress е баш тоа што ми треба, ама не може да се поврзе со 2Checkout. :S

Ќе ве молам ако знае некој CMS/plugin за ова, нека одговори. :)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
И мене ме интересира ова, а се мислам дека на форумов имаше таква работа некој постнато. :)
 

Kafka

Активен член
Зачленет/а
20 ноември 2011
Мислења
122
Реакции
41
Не е идеално решение ама јас го користам за сериозен бизнис. WHMCS.com
Можеш темлејтот да го прилагодиш спрема темлјетот на сајтот што го имаш. Е сега да се плака 16$ ама вреди секој долар даден за него.
whmcs.com официјално без афф линкови. Поврзаан е со 2checkout и функцинира топ.
 
На врв Дно