• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Методи за најдобра интернет заработка во 2015

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Здраво.
Поради тоа што доста од методите за заработка што ги има на форумов се застарени и веќе нема некој реален профит од нив, доста од алатките повеќе не работат, има доста промени во социјалните мрежи итн.. би ве замолил за неколку одговори од ваша страна.
Кои методи за интернет заработка се наисплатливи во моментов? CPA, PPC, PPV, PPD/PPI
Дали сеуште има алатки како што имаше пред година-две? (youlikehits, syv, некакви алатки за буст на јутуб видеа, лајкови ..)
Ќе можете ли да поставете некој од вашите методи со кои моментално заработувате?
Дали сеуште е исплатливо да се работи на fiverr, fivesquid...?
Да го живнеме малце форумов :)
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Па не би можеле да го живнеме баш баш малку форумов бидеејќи сме тие па тие што пишуваат нонстоп.
Инаку CPA PPC PPV PPD PPI се што наброја никогаш нема да сопре заработката и секогаш ќе има заработка. Додека излегуваат секојдневно илјадници нови игри, филмови, серии и се друго кое што луѓето го бараат бесплатно, ќе има и заработка. Метод на интернет нема да најдеш што работи. Бидејќи и да работи тој ќе биде стар. Причина? Никој не би ти кажал дека пронашол рудник со злато, па дури и да не знае како да го извади златото од него ;) Мене искрено никогаш не ми тргнало со ниту едно од овие бидеејќи не сум имал доволно време, а и повеќе уживам да си работам графика како фриленсер. Не ти го препорачувам фиверр ако си над Аматерско ниво. Оди на Freelancer/Odesk/Elance :) Овде барем можеш да заработуваш суми кои не се смешни :D
 

snoopy23

Нов член
Зачленет/а
18 јуни 2014
Мислења
12
Реакции
0
Зраво,
еве и од мене едно искуство. Моментално работам на фиверр и упворк. Одлично ми оди, верувам дека има заработка само доколку нудите нешто специјално.
Веќе неко време размислувам за афилејт, што ќе ме посоветувате.
Поздрав
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Зраво,
еве и од мене едно искуство. Моментално работам на фиверр и упворк. Одлично ми оди, верувам дека има заработка само доколку нудите нешто специјално.
Веќе неко време размислувам за афилејт, што ќе ме посоветувате.
Поздрав
Што работиш на фивер?
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Колега, па дај биди малку по-фенси. Може да речеш, пишувам статии, блогирам, article writer и тн. :)
 

snoopy23

Нов член
Зачленет/а
18 јуни 2014
Мислења
12
Реакции
0
;) Taka e, samo sto jas sum Koleska :D
Taka e pisuvam Artikli, opis na profukti, blog posts, itn...
 

AleksandarJ

Активен член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
263
Реакции
97
Премногу сум фокусиран на букви па го заборавив знакот female.:) Инаку article writing и writing општо е исплатлива работа само што иако изгледа лесно, не е баш лесно. Треба да си упорен, да имаш добар вокабулар и да не се откажеш. Се разбира одлично познавање на англискиот јазик is a must.
 

snoopy23

Нов член
Зачленет/а
18 јуни 2014
Мислења
12
Реакции
0
Така е, но јас пишувам на германски :)[DOUBLEPOST=1469810480,1469810406][/DOUBLEPOST]Инаку веќе некое време се мислам да го продадам профилот, дали знаете каде можам да го направам тоа, секако не го нудам во македонија, затоа што цената е висока за нашиве услови.
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Зошто би продавала разработен профил? Од него секогаш има прилив на пари.

Јас на твое место прво би го понудил на кункуренцијата. Види на апворк кои фриленсери ти се конкуренција и понуди им го нив.
 

Luka Antonio

Нов член
Зачленет/а
25 август 2016
Мислења
5
Реакции
1
Дали сте чуле за kairos planet? Издавање на компјутерски простор за создавање computer grid кој понатака компанијата го издава на други компании. Мене ми функционора и заработувам од тоа. Ако сте заинтересирани ќе ви дадам повеќе детали.
 
На врв Дно