Лесен Метод за заработка на CPA

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
30$ ... за една ипол - две недели работа... ке имаше повеќе... ама бев на екскурзија и ме блеклистнале на понудите што носеа профит :/
 

CofD

Активен член
Зачленет/а
5 декември 2011
Мислења
202
Реакции
26
Веб-страница
lolding.com
30$ ... за една ипол - две недели работа... ке имаше повеќе... ама бев на екскурзија и ме блеклистнале на понудите што носеа профит :/
Приклучи се на друга цпа мрежа и пак работи ги истите понуди :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Имам акаунти и на други мрежи... само немам време :)
 

AKzzzMK

Нов член
Зачленет/а
15 декември 2012
Мислења
2
Реакции
1
Сакам да прашам дали е следново дозволено
На мое видео или на некој друг видео во коментар да напишам :

Free 50xiPhone 5 , just reg here!

Дали е дозволено ова ?
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Дозволено е мислам јас, ама не можи со директен линк од CPA компанијата кај шо си зачленет, треба со скратувач на пример : tinyurl, bit.ly има многу или можи со блог како јас шо работам.:)
 
  • Like
Реакции: kiko

Gordan2

Нов член
Зачленет/а
9 јуни 2014
Мислења
1
Реакции
0
Овај е многу лесен метод единствено ви треба многу youtube акаунти и време.
1. Отворате youtube и одите Trending од по страната е тој бар лево ќе го најдите лесно.
2. Наоѓате видео кое е аплаудирано сега брзо и има многу views
3. Коментирате како на прмер
Free iPhone 5 leaked
/watch?v=320139ftk4
4. Си мавате едно 30тина лајкчиња на коментарчето , да дојде на топ коментар и чекате конверзии :p
Пазете понекогаш може да ве flag и коментарот ќе биде избришан.
Сега го пробав ова и си мавав лајкови дур стигнаф до 30 лајкови веќе коментарот ми беше на топ и добив 2 конверзии :cool:

Ќе сакаш ли да ми кажеш како си ги добил овие две конверзии?
 

talevskiboss

Активен член
Зачленет/а
31 јули 2012
Мислења
341
Реакции
168
1. Отворате youtube и одите Trending од по страната е тој бар лево ќе го најдите лесно.
2. Наоѓате видео кое е аплаудирано сега брзо и има многу views
3. Коментирате како на прмер
Free iPhone 5 leaked
/watch?v=320139ftk4
4. Си мавате едно 30тина лајкчиња на коментарчето , да дојде на топ коментар и чекате конверзии
 

kalco

Член
Зачленет/а
28 август 2013
Мислења
64
Реакции
19
Веб-страница
kalco.ru
ДА прашам и ја нешто почетнички во ова маркетингов.
Најдов начин да добијам таргетирани посети на јутуб видео. Е сеа прашањето ми е што треба да содржи видеото преку кое ќе го правам маркетингот? Да биде било какво смешно видео или сепак треба да содржи нешто според таргетот на оферот?

Благодарам и извинете ако е безврска прашањево ви кажав нубчина сум во ова. :)

P.S и дали е подобро да го уплоадирам видеото од мојот акаунт кој го користам и како гугл+ и како се или да праам друг само за тоа?
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Поубаво би ти било на нов јузер да го ставиш видеото, и видеото мора да ти биде во согласност со оферот. Се зависи од тоа што ќе промовираш, на пример ако даваш бесплатен ајфон, поубаво би ти било на твојот јузер демек како нешто даваш од што многу имаш и од тебе едно видео или од фивер и готова работа ;) Со среќа и да частиш коа ке напраиш многу пари :ziveli:
 

kalco

Член
Зачленет/а
28 август 2013
Мислења
64
Реакции
19
Веб-страница
kalco.ru
Фала кико,
А во дискрипшн да стои Affiliate Link до оферот или до моја лендинг страна? Или да го убацам линкот и у видеото?
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Најдобро ти е до лендинг страна, само гледај да ти е убедлива да сакаат да продолжат кон понудата.
 
На врв Дно