Лесен Метод за заработка на CPA

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
александар, ако ти побара да верифицираш со телефон ( мене веќе ми бараше оти напраив 10 акаунти ), користи k7.net, регистрирај се со емајл од hotmail, одма ти дава број, го внесуваш, избираш гласовна порака, овоа ти ја снима и ти ја праќа на мејл и верификуваш. со ист број ги верификував сите акаунти
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
александар, ако ти побара да верифицираш со телефон ( мене веќе ми бараше оти напраив 10 акаунти ), користи k7.net, регистрирај се со емајл од hotmail, одма ти дава број, го внесуваш, избираш гласовна порака, овоа ти ја снима и ти ја праќа на мејл и верификуваш. со ист број ги верификував сите акаунти
Фала за ова ќе го пробам во иднина.
Иначе еве вчера работев со овај метод и видете самите:thumbsup:
July 7th - $27.71
 
  • Like
Реакции: kon

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Јас пробав, ама со clickbank :D
сеа ќе се регистрирам со татково име на peerfly и јас ќе си пробам среќата.
иначе одма ми го избришаа видеото од акаунтот, и ми репнаа спам на коментарот :D
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Ај мајката..вчера душата ми се зеде влегвам во емаил и гледам 11 пораки со "Blacklist" :eek: Кога ќе видам на сите понуди јадоф blacklist освен на 2.Сите понуди се од еден Advertiser и тој му рекол да ми манат Blacklist оти трафикот којшто сум му го носел не му носел профит.И така сега мислам дека од коментарите ова ми се случи мада шо незнам
 

kris

Нов член
Зачленет/а
19 ноември 2011
Мислења
25
Реакции
6
Ај мајката..вчера душата ми се зеде влегвам во емаил и гледам 11 пораки со "Blacklist" :eek: Кога ќе видам на сите понуди јадоф blacklist освен на 2.Сите понуди се од еден Advertiser и тој му рекол да ми манат Blacklist оти трафикот којшто сум му го носел не му носел профит.И така сега мислам дека од коментарите ова ми се случи мада шо незнам
Аце, значи го ставаш во коментар твоето видео а не скратен линк од peerfy, а потоа во дескрипшн на твоето видео го ставаш линкот. Е работата е што не е по правилата на peerfly да ставаш нивни линкови, ниту пак смееш да ги скратуваш со adfly или bitly. Треба да се користи редирект со твој домејн, а имаш право да го маскираш со адф или битлу твојот домејн. :). Како го правиш ти ова.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Види вака .. ти кога коментираш на некое видео ( колку што сватив јас ) го впишуваш линкот до ТВОЕТО видео... пример има видео за Diablo III и ти имаш понуда за истото... ( немора да значи ) пишуваш 2 - 3 збора околу видеото и играта и на крај го впишуваш линкот до твојто видео... а ти на твојто видео си имаш ставено пример редирект од blogspot на понудата од peerfly. И после само со други акаунти го лајкнуваш твојот коментар, и добиваш рејтинг, така имаш поголеми шанси :)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Најлесно е платен трафик, али треба да си знаеш плус има и негативности, како што треба да се плаќа. ;)
 

Dimitar

Член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
22
Реакции
6
Веб-страница
TelegraphTimes.com
stefan_v а дали е дозволено на all incentive кампањи да се користи микро воркерс ? значи на кампањата јасно пишува сите видови на промоција вклучувајќи и со поени И КЕШ. ?
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
stefan_v а дали е дозволено на all incentive кампањи да се користи микро воркерс ? значи на кампањата јасно пишува сите видови на промоција вклучувајќи и со поени И КЕШ. ?
Microworkers е забрането, затоа што тоа не е доброволно туку тој тоа го прави за пари.
 

Dimitar

Член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
22
Реакции
6
Веб-страница
TelegraphTimes.com
Microworkers е забрането, затоа што тоа не е доброволно туку тој тоа го прави за пари.

Дозволени биле други страни слични на микро воркерс, ама микро воркерс конкретно не е дозволена.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Доколку има Incetive прифатен извор на трафик тогаш може да пробаш со Microworkers но сепак треба да си го прашаш менаџерот.Иначе тоа да несмее да се скратува линкот со бит.лу и други скратувачи затоа јас го маскирам со blogspot.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Овај метод баш вчера го пробав и заработив 2.80$ :D. Не се многу, но ќе чекам уште конверзии :)
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Промовирам iPhone 5 Test and keep и Apple store gift card :) Засега имам направено 7.00 $:)
 
  • Like
Реакции: kiko

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
И јас ја промовирав.. добив еден куп клокови... ~200~ и само 3-4 конверзии ми опнаа блеклист -.-
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Блеклист зошто ?? многу кликови малце конверзии ?
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Немам појма... у мејл пише дека така сакал тој што ја дава понудата...
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Како и да е.. На која ЦПА компанија си зачленет ? :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
На PeerFly и MaxBounty... само на Peerfly работам повеќе, на максбаунти не ни работам :D Вчера земав така една понуда чисто да видам како ке оди :)
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Колку имаш заработено ако не е тајна :)
 
На врв Дно