Лесен Метод за заработка на CPA

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Овај е многу лесен метод единствено ви треба многу youtube акаунти и време.
1. Отворате youtube и одите Trending од по страната е тој бар лево ќе го најдите лесно.
2. Наоѓате видео кое е аплаудирано сега брзо и има многу views
3. Коментирате како на прмер
Free iPhone 5 leaked
/watch?v=320139ftk4
4. Си мавате едно 30тина лајкчиња на коментарчето , да дојде на топ коментар и чекате конверзии :p
Пазете понекогаш може да ве flag и коментарот ќе биде избришан.
Сега го пробав ова и си мавав лајкови дур стигнаф до 30 лајкови веќе коментарот ми беше на топ и добив 2 конверзии :cool:
 

sash

Член
Зачленет/а
29 јануари 2012
Мислења
84
Реакции
28
Супер идеа. 30 лајкови? шо стори бе , а од ист компјутер влегуваш на јутуб со 30 акаунти?
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Аце жити живците шо ги имаш... Ова може и да го ставиш видеото, да го кажеш коментаро кој е, и да ти лајкаме и ние :) Коа веќе неможеме да си праеме конверзии и такви things :D
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Аце жити живците шо ги имаш... Ова може и да го ставиш видеото, да го кажеш коментаро кој е, и да ти лајкаме и ние :) Коа веќе неможеме да си праеме конверзии и такви things :D
Нема леб без мотика , така и овде нема леб без кликање ;)
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Луѓе брзо оди бе, знам мене за 20 лајкови ми требаше 5-10 минути :) Супер идеја, фала :)
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
А дали може наместо да пишувам дека понудата ми е за Ајфон, да ставам дека понудата се однесува за нешто друго - поврзано со темата на видеото?
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Пиши што сакаш, он даде пример само :)
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Аце жити живците шо ги имаш... Ова може и да го ставиш видеото, да го кажеш коментаро кој е, и да ти лајкаме и ние :) Коа веќе неможеме да си праеме конверзии и такви things :D

За 20 евра, он ќе ти клика :)
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Пиши што сакаш, он даде пример само :)
Не мислев конкретно на Ајфон, туку мислев дали мора да се работи за истото нешто што е понудата или пак може во описот да стои дека се работи за сосема друга (различна) работа? Бидејќи јас не знам точно која е целта да се соберат мејловите, дали навистина тие се користат за она што е наведено во понудата.
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Па подобро ќе ти биде да е во врска со видеото, оти знаеш, секој отвара тоа шо му треба и коа ќе виде нешто исто во коментар ќе се заинтересира, а на пример имаш видео за ајфон, а ти репаш нешто трето, на пример за диети?
нормално дека никој нема да го интересира тоа.
значи подобро ќе ти е да е во врска видеото и тоа што го нудиш :)
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
На пример она што сакам да го направам е следново:
Имам понуда за Ајфон, а има видео за некоја игра. Јас им велам дека ако го впишат мејлот ќе добијат xbox, а сепак понудата е за Ајфон. Односно лажно ја претставувам понудата се со цел да одговара на содржината на видеото.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Малце звучи глупо.
Пример: Јас пребарувам за iPhone ме интересира за овој телефон и ми се појавува видеото од aleksandar4o. Кликам на видеото затоа што тоа ме интересира, гледам коментар од тебе каде што нудиш бесплатен xbox на видео за iPhone. Што мене ме интересира за xbox. Што мислиш ќе ти кликнам на линкот? -не.

Ај да беше некое видео за xbox code generator па во коментар да стаеше линк твој. Сепак барај видеа кои се за твојата понуда, таргетирај луѓе кои би биле заинтересирани за тоа што го споделуваш...
мој совет.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
На пример она што сакам да го направам е следново:
Имам понуда за Ајфон, а има видео за некоја игра. Јас им велам дека ако го впишат мејлот ќе добијат xbox, а сепак понудата е за Ајфон. Односно лажно ја претставувам понудата се со цел да одговара на содржината на видеото.
The offer must be related to the video content.
If you’re going to promote an offer on a YouTube video than the offer needs to be related to the video. This will help keep the quality of the traffic up for the advertiser and at the same time should help increase your conversion rate. So, if you want to promote an offer for the new iPhone 4S, make a video about it. Don’t make a video about how to teach your dog fetch (although we do have some great dog offers as well).
Извор:
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
А ја да си прашам за секој случај :)
има ли шанси овака да изедам бан на сите акаунти на јутуб? демек поради дупли акаунти или што таму ?
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Може.Еве јас вчера бев приморан да избришам попуарно клипче кое имаше едно 7 000 прегледи за два дена поради што некој ме пријавил инаку ќе ми ја бануваа сметката заедно со сите видеа.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Користете прокси и нема да бидете банирани доколку користите повеќе акаунти (повеќе од 3).
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Може.Еве јас вчера бев приморан да избришам попуарно клипче кое имаше едно 7 000 прегледи за два дена поради што некој ме пријавил инаку ќе ми ја бануваа сметката заедно со сите видеа.
А како виде дека некој те пријавил?
Користете прокси и нема да бидете банирани доколку користите повеќе акаунти (повеќе од 3).
Многу ми е глупо да користам прокси,засега не сум бил банован а се логирвам на преку 60 можеби и повеќе youtube акаунти од мојот компјутер.Баш преѓе влегоф со прокси и ми бараше дека од друга држава сум влегол некоја верификација а понекогаш се случува да ми побара верификација со мобилен па ја наебаф.
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Па се пуштам на youtube и глеам некој ме пријавил и пробав да идам негде низ јутуб но не можев и морав да пополнам некои работи дека разбирам за тоа копирајтс и на крај како финален чекор да го избришам видеото...А сакам и да прашам нешто:викса во својот дневник пиша дека може да се симнуваат туги видеа и потоа да се ставааат кај себе и да си ставиш скратен линк од понудата,ама прочитав од афилејт менаџерот дека не смеело така.Сеа нез што да правам? Да пробам со блогови или мои видеа да ставам правени? И неам конверзија а работам турбо од 1 јули иам само 27 клика на 11 понуди што сум рекламирал...
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Па се пуштам на youtube и глеам некој ме пријавил и пробав да идам негде низ јутуб но не можев и морав да пополнам некои работи дека разбирам за тоа копирајтс и на крај како финален чекор да го избришам видеото...А сакам и да прашам нешто:викса во својот дневник пиша дека може да се симнуваат туги видеа и потоа да се ставааат кај себе и да си ставиш скратен линк од понудата,ама прочитав од афилејт менаџерот дека не смеело така.Сеа нез што да правам? Да пробам со блогови или мои видеа да ставам правени? И неам конверзија а работам турбо од 1 јули иам само 27 клика на 11 понуди што сум рекламирал...
Да не смеј ти кажав,исто така и youtube не остава така да..Прави твои видеа на Windows Movie Maker со слики како се менуваат една друга трета и така..
 
На врв Дно