• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Купување на фејзбук страници.

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Тогаш не гледам поента зашто да ја продаваш? Зашто не направиш уште една таква и ќе имаш 400$ (пример). Која според тебе е реална сума за твојата фан страна?
Поента зошто ја продавам ни јас не сум сигурен, можеби затоа што ричот е се помал и помал и сум разочаран од Фејсбук. Зошто не направам уште една? Не е проблем да се направи, проблем е 500к фанови да се соберат, а тешко е и да се најдат сајтови кои ќе се рекламираат кај тебе. Иако речиси сите мене ме најдоа, а не јас нив. За реалната сума немам коментар, бидејќи не сум имал трансакција досега за Фејсбук страни, но со оглед на тоа што месечно заработува 200$, реалната цена дефинитивно не е 400$.
 

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Брат месечно по 200 долари вадам со продавање на постови (реклами) на сајтови за продажба на облека. Можам да ти покажам и мејлови и трансакции ако си сериозно заинтересиран но со добра понуда.
Ја ти ја кажав мојата понуда, штом не си заинтересиран океј. Самиот знаеш дека лажеш колку заработува. Повеќе никој нема да ти даде. Штом сакаш да тераме со балкански менталитет, ако не ја продадеш, ја ќе ти ја купам, ама за $350. $400 не ти давам. Јави се ако решиш да ја дадеш за $350.[DOUBLEPOST=1397032586,1397032556][/DOUBLEPOST]
Поента зошто ја продавам ни јас не сум сигурен, можеби затоа што ричот е се помал и помал и сум разочаран од Фејсбук. Зошто не направам уште една? Не е проблем да се направи, проблем е 500к фанови да се соберат, а тешко е и да се најдат сајтови кои ќе се рекламираат кај тебе. Иако речиси сите мене ме најдоа, а не јас нив. За реалната сума немам коментар, бидејќи не сум имал трансакција досега за Фејсбук страни, но со оглед на тоа што месечно заработува 200$, реалната цена дефинитивно не е 400$.
Колку е реалната цена според тебе?

*со оглед на тоа што месечно заработува 200$, реалната цена дефинитивно не е 400$
*со оглед на тоа што моето фичо иде 120km/h, а комшијата BMW X6ката ја вози со помала брзина, реалната вредност на моето фичо е приближна со BMW X6

Bullshit! :rolleyes:
 
Последна промена:

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Па самиот си го покажуваш балканскиот менталитет, нема потреба од понатамошна дискусија. Дали би ја продал фирмата “имеиме“ која месечно заработува 500 евра, за 1000? Инаку денеска ми стигна нова уплата, па во просек излегува и нешто повеќе од 200 долари. Како што реков претходно, доколку некој е вистински заинтересиран за купување а не да ми го изиграва оној Мирко ненормалниот нека се обрати во инбокс. П.С. даваш несоодветен пример, удри балкански :)
 

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Поента зошто ја продавам ни јас не сум сигурен, можеби затоа што ричот е се помал и помал и сум разочаран од Фејсбук. Зошто не направам уште една? Не е проблем да се направи, проблем е 500к фанови да се соберат, а тешко е и да се најдат сајтови кои ќе се рекламираат кај тебе. Иако речиси сите мене ме најдоа, а не јас нив. За реалната сума немам коментар, бидејќи не сум имал трансакција досега за Фејсбук страни, но со оглед на тоа што месечно заработува 200$, реалната цена дефинитивно не е 400$.
Па самиот си го покажуваш балканскиот менталитет, нема потреба од понатамошна дискусија. Дали би ја продал фирмата “имеиме“ која месечно заработува 500 евра, за 1000? Инаку денеска ми стигна нова уплата, па во просек излегува и нешто повеќе од 200 долари. Како што реков претходно, доколку некој е вистински заинтересиран за купување а не да ми го изиграва оној Мирко ненормалниот нека се обрати во инбокс. П.С. даваш несоодветен пример, удри балкански :)
Другар, не ја продавај бе штом толку пари ти носи. Толку од мене. ;)
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Брат месечно по 200 долари вадам со продавање на постови (реклами) на сајтови за продажба на облека. Можам да ти покажам и мејлови и трансакции ако си сериозно заинтересиран но со добра понуда.
Постави Инсајтс и ќе ти кажам колку би платил за неа :)
 

tool

Член
Зачленет/а
10 ноември 2011
Мислења
70
Реакции
14
Ме интересира дали може да се продаде ФБ страна со ~500 лајкови но повеќе активност и reach? Со секој пост се зголемува reach-от, коментарите и лајковите. Лајковите се највеќе од луѓе што симнуваат ХД материјали

mabTLbD.pngГледам и во темава страници со илјадници лајкови но нема воопшто активност. Па затоа прашувам - оваа има повеќе активност, да не изгледа смешно ова да се продава со 500 лајкови :)
 

mrmachovski

Член
Зачленет/а
27 февруари 2013
Мислења
13
Реакции
0
Нека ме контактира во ПП тој што има Македонски страници, било активни или неактивни!
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Колку би вредела активна страна со 5000 македонски лајкови? Лајковите се 70% жени од 20-40 години. Цена отприлика?
 

vBorce

VIP
Зачленет/а
26 декември 2012
Мислења
8
Реакции
1
Купувам фан страни претежно УСА фанови , минимум 10к лајкови. Понуди ПП
 

BrozAll

Нов член
Зачленет/а
2 декември 2012
Мислења
17
Реакции
2
Купувам ФБ фан страни со мнозинство македонски фанови. Ве молам понуди по ПП.
 

Goce M.

Нов член
Зачленет/а
31 мај 2016
Мислења
1
Реакции
0
Здраво на сите,јас сум нов член на форумов.
Имам неколку страници на тема фудбал со странски фанови а сите страници заедно имаат 900 000 фанови.
Не ми се за продавање,меѓутоа барам некого со кого заеднички би ги работеле и би ја искористиле можноста за заработка.
 

vlatkom

Нов член
Зачленет/а
4 април 2014
Мислења
31
Реакции
2
Se prodava strana so 5000 lajkovi i so 950 lajkovi, stranite se makedonski.
 

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Купувам Фан Страни со повеќе од 5000 фанови, пратете во инбокс фан страна и цена... плаќам со Пејпал
 
На врв Дно