• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Купување на фејзбук страници.

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Продавам адулт страници... од 10К до 50К ликес. Реални фанови 90% од УСА.. заентересирани пп.. :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
зошто би продавал толкава страна со толку реални фанови и тоа 90% од УСА? тоа е како да продаваш златен рудник?
 
  • Like
Реакции: kiko

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
зошто би продавал толкава страна со толку реални фанови и тоа 90% од УСА? тоа е како да продаваш златен рудник?
И 1 000 000 да се веќе не вредат :) Имам тестирано на 10 страни со по 200-300 000 фанови на 1 пост се јавуваат најмногу 2000-3000 people reached this post. Ова веќе на ништо не личи. Ептен ја отераа Фејсбук работава...
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Се за пари брат, ако платиш ќе имаш повеќе прегледи (или ако си официјална страна на некој бренд), во друг случаш еден голем .!.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Се за пари брат, ако платиш ќе имаш повеќе прегледи (или ако си официјална страна на некој бренд), во друг случаш еден голем .!.
И брендовите не се појавуваат веќе ако не си платат :) Кај се парите, таму ќе ти гледаат очите ;)
 
  • Like
Реакции: kiko

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
зошто би продавал толкава страна со толку реални фанови и тоа 90% од УСА? тоа е како да продаваш златен рудник?
Ти кажа ilishev... многу ја заебаа фб работава. Секој ден се помал пост рич... :'(
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Има и за тоа лек.
Инаку проблемот е со reach-от. Моментално е околу 2%, во Октомври например бил 16%. Ќе паќа уште додека не дојде до блузу 0. Инаку ова беше очекувано(и најавено од нивна страна пред неколку месеци). ФБ викаат "не сме ние добротворна организација, ние сме бизнис". А всушност они се монопол пошто ги навлекоа бизнисите и сега ги уценуваат. Ќе го добијат и тоа што претходно го имале ама разликата сега е што треба да платат.
Suck-enberg мора од некаде да си ги врати парите кои ги даде за Instagram, WhatsApp, Oculus Rift итн(~20 миљарди). Сега сака да си ги врати. :mad:
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Има и за тоа лек.
Инаку проблемот е со reach-от. Моментално е околу 2%, во Октомври например бил 16%. Ќе паќа уште додека не дојде до блузу 0. Инаку ова беше очекувано(и најавено од нивна страна пред неколку месеци). ФБ викаат "не сме ние добротворна организација, ние сме бизнис". А всушност они се монопол пошто ги навлекоа бизнисите и сега ги уценуваат. Ќе го добијат и тоа што претходно го имале ама разликата сега е што треба да платат.
Suck-enberg мора од некаде да си ги врати парите кои ги даде за Instagram, WhatsApp, Oculus Rift итн(~20 миљарди). Сега сака да си ги врати. :mad:
Не го прочитав лекот...
 
  • Like
Реакции: asus

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Има и за тоа лек.
Инаку проблемот е со reach-от. Моментално е околу 2%, во Октомври например бил 16%. Ќе паќа уште додека не дојде до блузу 0. Инаку ова беше очекувано(и најавено од нивна страна пред неколку месеци). ФБ викаат "не сме ние добротворна организација, ние сме бизнис". А всушност они се монопол пошто ги навлекоа бизнисите и сега ги уценуваат. Ќе го добијат и тоа што претходно го имале ама разликата сега е што треба да платат.
Suck-enberg мора од некаде да си ги врати парите кои ги даде за Instagram, WhatsApp, Oculus Rift итн(~20 миљарди). Сега сака да си ги врати. :mad:
Се убаво што го ова е бизнис но дали знаат дека нивниот бизнис зависи од сите нас? Или никогаш не се размислувале на таа тема :)
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Се убаво што го ова е бизнис но дали знаат дека нивниот бизнис зависи од сите нас? Или никогаш не се размислувале на таа тема :)
Да работевме сите у 2010 година... Сите ќе бевме ко бокица сега..
Светот оди напред ќе се мачиме сега со 1% пост рич... а и да платиш за буст жими мајка луѓе ќе ти донесе. :(
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Да работевме сите у 2010 година... Сите ќе бевме ко бокица сега..
Светот оди напред ќе се мачиме сега со 1% пост рич... а и да платиш за буст жими мајка луѓе ќе ти донесе. :(
Аман бе отепавте ме со овај Bokica. Наместо да се дивите на самите себеси, се дивате на трудот на другите. Има 12491305812 начини како да правите пари како него па зошто не и повеќе од него. Само ќе треба време и вложен труд. Не трошејте го времето дивејќи се на другите, туку седнете и запотејте си го газот ако сакате да живеете од ИМ.
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Аман бе отепавте ме со овај Bokica. Наместо да се дивите на самите себеси, се дивате на трудот на другите. Има 12491305812 начини како да правите пари како него па зошто не и повеќе од него. Само ќе треба време и вложен труд. Не трошејте го времето дивејќи се на другите, туку седнете и запотејте си го газот ако сакате да живеете од ИМ.
Па само кажав дека он тоа време многу добро го искористи фб...
 

ivantrajcev

Нов член
Зачленет/а
27 октомври 2013
Мислења
5
Реакции
1
Продавам Активна Фан страна Адулт со 50к Реални фанови и пост реач од 3,5-5,5к со 80% УСА . Инбох за повеке инфо
 

Драге

Нов член
Зачленет/а
6 април 2014
Мислења
4
Реакции
0
Здраво , јас сум нов член.
Имам неколку страни за продавање со 48.000,33.000,32.000 лајкови колку би се движеле цените на тие страни ? сите се македонски 80% од лајкови се македонски . Страните се активни
Поздрав.
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Има некој идеја каде можам да продадам Фејсбук страна со 500к? Странски фанови...
 

ivantrajcev

Нов член
Зачленет/а
27 октомври 2013
Мислења
5
Реакции
1
Здраво , јас сум нов член.
Имам неколку страни за продавање со 48.000,33.000,32.000 лајкови колку би се движеле цените на тие страни ? сите се македонски 80% од лајкови се македонски . Страните се активни
Поздрав.
Dragce makednskite lajkovi iskreno se 0 za zarabotka , ti trebaat US fanovi ako nekoj saka afilliate marketing da pravi. Taka da ne veruvam da im zemes mnogu pari od niv ama sepak vidi probaj. pozz :)
 

vlatkom

Нов член
Зачленет/а
4 април 2014
Мислења
31
Реакции
2
страната има над 7000 лајкови :D
Држава
Your Fans
Македонија
5.132
Германија
307
Србија
179
Полска
118
Босна и Херцеговина
109
Унгарија
95
Шведска
87
Хрватска
85
Шпанија
74
Соединети Американски Држави
67
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
400$ јас би ти ја купил ако ти се свиѓа мојата понуда.
Брат месечно по 200 долари вадам со продавање на постови (реклами) на сајтови за продажба на облека. Можам да ти покажам и мејлови и трансакции ако си сериозно заинтересиран но со добра понуда.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Брат месечно по 200 долари вадам со продавање на постови (реклами) на сајтови за продажба на облека. Можам да ти покажам и мејлови и трансакции ако си сериозно заинтересиран но со добра понуда.

Тогаш не гледам поента зашто да ја продаваш? Зашто не направиш уште една таква и ќе имаш 400$ (пример). Која според тебе е реална сума за твојата фан страна?
 
На врв Дно