• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Купување на фејзбук страници.

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Продавам фан страна со 320 000 фанови. Просечно 2700 лајкови на пост, 250 Споделувања.
(Колку би можел да ќарам од таа страна)?

Сигурно над 400-500 евра, доколку 100% вистиснки фб акаунти ...
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
521717_10200522185033235_1449016751_n.jpg

1235235_10200700515737175_574537343_n.jpg
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Whaaat :eek: Дај да ја продадеме на некој ... мене 2200 тебе остатокот :D

Мирко толку ги продавал ваквите за коли, на некоја американка и ја шитнал за 2800 евра, имаше и видео кога се фали. :p
Иначе ти можеш и повеќе ако постовите се на англиски итн... :D
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Мирко толку ги продавал ваквите за коли, на некоја американка и ја шитнал за 2800 евра, имаше и видео кога се фали. :p
Иначе ти можеш и повеќе ако постовите се на англиски итн... :D

Добар "МАНГА" е овај :)
слика
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Добар "МАНГА" е овај :)
слика
Пиши му: "Па за да ја продадеш 5000 евра?
Ако сакаш 5к во кеш ќе ти ја шитнам, и тоа со попуст нека ти е."
Иначе има коментирано дека балканциве немаат појма колку им вредат страните, така да заеби го на тоа, речи му ќе ти дадам јас 300 евра ако на мене ми најдеш за 5000 на некој да му ја продадеме. :)[DOUBLEPOST=1379779184,1379778846][/DOUBLEPOST]Аааа и ова го најдов пушти му го(да знае дека неможе да те зафркне):
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
А има некоја страна каде се понудуват страните или? Ај кој знае нека ми пише пп :)
 

Artweb

Член
Зачленет/а
12 февруари 2013
Мислења
127
Реакции
18
Мирко толку ги продавал ваквите за коли, на некоја американка и ја шитнал за 2800 евра, имаше и видео кога се фали. :p
Иначе ти можеш и повеќе ако постовите се на англиски итн... :D

На Мирко и не му е баш за верување :D
 

bagata

Нов член
Зачленет/а
16 јануари 2012
Мислења
85
Реакции
5
колку пари би се продал профил на фејсбук со 4000-5000 пријатели :?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
колку пари би се продал профил на фејсбук со 4000-5000 пријатели :?

цената на една страна зависи од тоа дали ти се пријателите блиски или не, дали ти се добри и чесни, или ти се потсмеваат цело време и се дволични. лоол :):gangnam:
 
  • Like
Реакции: kon

Artweb

Член
Зачленет/а
12 февруари 2013
Мислења
127
Реакции
18
колку пари би се продал профил на фејсбук со 4000-5000 пријатели :?

Зависи, ако најдеш некој "пациент" можеш и за 10 000 ден да му го продадеш. Би можел да се продаде за околу 3000 ден, плус+минус.
 

buli

Член
Зачленет/а
31 јануари 2013
Мислења
71
Реакции
13
Whaaat :eek: Дај да ја продадеме на некој ... мене 2200 тебе остатокот :D
Јас сум можам да ти платам 400 евра, ако сеуште ја немаш продадено. Само пушти ми линк да видам за што фанстрана поконкретно станува збор
 

Zeratul

Член
Зачленет/а
15 март 2012
Мислења
91
Реакции
15
Продавам фан страна со 320 000 фанови. Просечно 2700 лајкови на пост, 250 Споделувања.
(Колку би можел да ќарам од таа страна)?
јас сум заинтересиран за страната... Пиши ми ПП[DOUBLEPOST=1384214433,1384214339][/DOUBLEPOST]
Колку би дале за овие?
- https://www.facebook.com/SaznajKojiSiFudbaler
- https://www.facebook.com/swionikojimisledafalijedandanizmedju
- https://www.facebook.com/NogometniTrasnferiii
- https://www.facebook.com/naravnodaznaskadtijerodjendan

имам и многу други, само сакам да кажете по колку би дале за секоја?
евро од 1000 членови - значи со 50.000 50 евра... 100.000 - 100 евра
 

mrmachovski

Член
Зачленет/а
27 февруари 2013
Мислења
13
Реакции
0
Како што гласи насловот дали некој знае од кај можам да купам фб страници ?
Меѓу тоа страниците да се реални.. не ботувани.

Имам огромна бројка на страници, со просечно 15000 лајкови, сите македонски. Вкупната бројка на сите страници заедно изнесува околу 600 000 фанови, сите македонци.
Ако си заинтересиран за купување на некоја страница или пак ако евентуално имаш некоја подобра идеја, контактирај ме по ПП
 

vlatkom

Нов член
Зачленет/а
4 април 2014
Мислења
31
Реакции
2
се продава страна со 7000 фанови,страна со 3500 фанови,страна со 500 фанови,страна со 400 фанови
заинтересирани пп
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Аааа и ова го најдов пушти му го(да знае дека неможе да те зафркне):

Видеото на Мирко фејк :) во точно 5:00 таа се вика Мариа а тој и пиши Елена и таа не реагира чудно ;)
 
На врв Дно