Кој интеренет прелистувач го користиш?

Кој интеренет прелистувач го користиш?

 • Internet Explorer

  Гласови: 0 0.0%
 • Opera

  Гласови: 0 0.0%
 • Safari

  Гласови: 0 0.0%
 • Друг (ќе наведам подолу)

  Гласови: 0 0.0%

 • Вкупно гласале
  17

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Кој од интернет прелистувачите го користиш и зошто? Што го прави тој прелистувач подобар од другите? Сакам да видам ваше мислење...
 

sash

Член
Зачленет/а
29 јануари 2012
Мислења
84
Реакции
28
Го користам Chrome, причина: едноставен интерфејс, убај додатоци, брз е, букмаркс во прелистувач не користам туку на google/bookmarks. Но во последно почнав да се двоумам зошто ова со google(youtube) акаунтиве секој ден е заебано а google си ги прати тие работи преку пребарувачот.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Исто така и јас го користам Google Chrome.Едноставен е,многу побрзо стартува за разлика од другите и не ми зема многу меморија( барем јас така мислам ).И понекогаш го користам Firefox со Прокси за некоја одредена работа.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Единствено нешто што го успорува стартувањето на Chrome покрај додатоците е Cache-от. Доколку редовно се прави cleanup на Cache побрзо ќе се стартува.

Некогаш се случува Chrome да достигне и до 1GB Cache :)
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Најчесто користам Firefox, но и Chrome сметам дека е добар.

Предност му давам на Firefox бидејќи секогаш предупредува кога затвораш повеќе од еден таб, а исто така можеш и да стартуваш со претходната сесија.
 
 • Like
Реакции: kiko

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Предност му давам на Firefox бидејќи секогаш предупредува кога затвораш повеќе од еден таб, а исто така можеш и да стартуваш со претходната сесија.

Колку пати се имам зезнато така :). Се додека не побарав на интернет и дојдов до Chrome Toolbox додатокот :)
 

CofD

Активен член
Зачленет/а
5 декември 2011
Мислења
202
Реакции
26
Веб-страница
lolding.com
Го користам Google Chrome бидејќи е најбрз, најмалку ресурси троши и има најдобар интерфејс.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
И хром, и мозила. .. Хром користам, поради опцијата incognito, дека не ми зима многу меморија
А мозила, поради дизајнот само :D
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Порано мозилата, ама сеа само хром :)

И хром, и мозила. .. Хром користам, поради опцијата incognito, дека не ми зима многу меморија
А мозила, поради дизајнот само :D

И да глеаш порничи, не дека ти е за меморијата, срам те било !
 

Jovica

Нов член
Зачленет/а
14 септември 2012
Мислења
17
Реакции
2
Google Chrome - Едноставно најбрз и со најдобри опции
 
На врв Дно