Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Колку заработувате од Адсенс?

Дискусија во форумот 'PPC' започната од RicoSoto, 23 Април 2013.

 1. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  116
  хаххаха ме изнасмеа...
   
 2. Riki7

  Riki7 Нов член

  Зачленет:
  19 Февруари 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Како до успешна
  --- Надополнето, 19 Февруари 2018, Дата на објавување: 19 Февруари 2018 ---
  Како до успешна реклама и добра заработка на адсенсе? Може некој да ме упати како до повеќе посети на веб сајтот постои ли начин за рекламирање или слично ? Ви благодарам
   
 3. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  32
  Еве ти 2 начина...

  1. Без пари
  Креираш неколку нови постови неделно.
  Добро ги оптимизираш.
  Ги споделуваш по социјални мрежи, и сродни места по нет.
  Посети: од пребарувачи, social media, други блогови и страни...
  Во превод - "оставаш срце на терен", и парите доаѓаат кај тебе.

  2. Со пари
  Плаќаш реклами ширум интернет.
  Посетителите доаѓаат и кликаат.
  Од 1 долар правиш 2.

  Тоа е, нема многу филозофии.
   
 4. Riki7

  Riki7 Нов член

  Зачленет:
  19 Февруари 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Постирам и во групи на фб и фб страни барам и платив за да ме објават неколку пати и нема ништо, како би го оптимизирал подобро сајтот може ли некако да ми помогнеш не може никако да тргне
   
 5. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  32
  Пиши тука или во приватна порака линк од веб страната, за да погледнам во каква состојба се наоѓа истата.
   
 6. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  87
  Професија:
  3D Modeling
  Дали игра улога на пример копирам текст од некој македонски пост, правам превод на Google Translate, додавам уште неколку реченици го средувам целиот тој текст и после го објавувам на мојот сајт.
  Дали е ова океј во очите на гугл?
   
 7. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  32
  Во ред е, но ако го средиш постот (направи некои измени, додај под-наслови, итн...), а не само преведеното да го постираш.

  Крајниот текст провери го преку некој копирајт checker, за секој случај (можеби првичниот МК текст бил преведен од англиска статија, па сега ти пак го враќаш од МК на англиски).

  Коректно е да наведуваш и извор на информациите (текст, слики, итн...).
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: