Како да искористам FB профил?

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Имам фејсбук профил со околу 3200+ пријатели претежно од USA, INDIA, FRANCE... Секој ден има по 250+ friend requests што значи за една до две недели ќе добие лимит од 5000 пријатели.. Што после, како да го искористам профилов за да заработам нешто?? :D
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Зависи како си ги добил фановите и дали се niche таргетирани (пример ако профилот ти е лажен со слики од некоја женска ондак ти се adult niche пријателите), али еве неколку идеи:
- прво можеш да ги пренасочиш на некоја страна (или повеќе страни ако не се таргетирани) у случај фејсбук да ти го банира акаунтот и после да ја користиш страната за промовирање или да ја продадеш
- можеш да заработиш преку објавување афилиејт линкови од Амазон, Кликбенк и сл, можеш да поставуваш линкови до ЦПА офери, да направиш Гиг на Фивер и да продаваш објави и сл.
Али се зависи од тоа колку се таргетирани фановите толку и ќе ти конвертираат. Со среќа :D
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Најдобро ќе биде да објавуваш CPA понуди, ти препорачувам crakrevenue. Немој да го конвертираш профилот во фан страна, така само ќе изгубиш на reach. И пази колку пријатели прифаќаш, бидејќи можат да ти го блокираат профилот. Активирај follow опција на профилот, така ќе можеш да имаш многу повеќе од 5.000 пријатели...
 
  • Like
Реакции: kiko

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Да профилот е со методот со јака женска направен xD
Моментално: 3766 пријатели. Сите слики се со 400+ лајкови.
Постојано ми пишуваат за Голи фотографии и имам такви фотографии од женскава пошто не е многу позната, а има снимено порнич и сеа дали би било океј од crakrevenue da zemam offers и да ги објавувам како демек да посетуваат Live Cams од неа гола? :D А уставри некоја друга дадичка да им се соблекува таму :D ?
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Јас веќе искористам два - три профили вакви лажњаци, и тоа пријателите се прилично од балканот, и пак имам заработка колку-толку :)
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Јас веќе искористам два - три профили вакви лажњаци, и тоа пријателите се прилично од балканот, и пак имам заработка колку-толку :)
Може методот убаво да го објасниш ? :)
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Правиш лажни профили, се додаваш во групи Add, follow (српски, балкански, американски, германски било какви и тоа во голем број), додаваш некој слики на твојот профил, заклучуваш да не се гледа колку пријатели имаш, додаваш некој статусчиња, заклучуваш надолу годините (малце од малце да личи на вистински профил). Одиш по групите и објавуваш твои слики , за да собереш пријатели, гарант ќе имаш по 100+ секојден, а може и многу повеќе. Потоа коа ќе ти пишуваат на многу потруди се да им вратиш, ќе стекнат доверба. Ќе почнат коментари по слики итн. И после шо сакаш можеш да промовираш од adult content, има доста напалени и глупи американци, странци итн. Тоа ти е накратко. Само ќе се трудеш профило да го одржуваш како реален да е.
 
  • Like
Реакции: kiko

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Правиш лажни профили, се додаваш во групи Add, follow (српски, балкански, американски, германски било какви и тоа во голем број), додаваш некој слики на твојот профил, заклучуваш да не се гледа колку пријатели имаш, додаваш некој статусчиња, заклучуваш надолу годините (малце од малце да личи на вистински профил). Одиш по групите и објавуваш твои слики , за да собереш пријатели, гарант ќе имаш по 100+ секојден, а може и многу повеќе. Потоа коа ќе ти пишуваат на многу потруди се да им вратиш, ќе стекнат доверба. Ќе почнат коментари по слики итн. И после шо сакаш можеш да промовираш од adult content, има доста напалени и глупи американци, странци итн. Тоа ти е накратко. Само ќе се трудеш профило да го одржуваш како реален да е.
Тоа е се океј. Ме интересираше подетално методот на монетизација. Имам јас профил со 5000 пријатели ама немам денар заработено од него...
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
На пример, јас земам од tumblr гифови, им праам вирал лок со фејсбук лајк, и ставам еден куп реклами околу истото. Ги објавувам линковите на мојот профил и американциве, а и нашиве ко ненормални се палат. Може и многу подобро да се искористи, само барам начин сега за сега.
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
На пример, јас земам од tumblr гифови, им праам вирал лок со фејсбук лајк, и ставам еден куп реклами околу истото. Ги објавувам линковите на мојот профил и американциве, а и нашиве ко ненормални се палат. Може и многу подобро да се искористи, само барам начин сега за сега.
Какви реклами поставуваш? Од која страна?
 

vibrasphere

Нов член
Зачленет/а
3 мај 2014
Мислења
2
Реакции
0
Чим е со јака женска направен си плаче за да промовираш датинг/камс. Би ти ги препорачал CrakRevenue . Значи правиш фан страна, им правиш инвите на пријателите. Crak плаќаат по 2.5$ од секој US/Canada/Uk зачленет. Кога ке ја кренеш страната, после се ти е аутопилот :) Ако сакаш повеќе детали пиши пораче :)
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Моја препорака ти е да спамираш, т.е да пишуваш со разни луѓе на фејсбук чат. После да ги натераш на видео разговор и да ги е*неш у мозок :D Барем така пробаа врз мене пред некоја недела. Ми пишува hi, how are you... уште нешто па потоа come on, i'm waiting you on video call (и ми ја праќа страната)
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Не се исплаќа толку да се мачиш да пишуваш со еден за само тој да конвертира :) Подобро тоа време да го искористиш за профилот да ти изгледа реален да објавувај песни, статуси и што ли не друго, па кога ќе ставиш понуда повеќе пријатели да конвертираат.
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Многу малце страници прифаќаат chat-traffic :) Ако си на crakrevenue поарно не пробувај.
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Го продадов профилот за 30$.. Не се мачете не вреди со профили веќе нема толку профитирање освен тупење време и наоѓање на свој успешен метод.. :D
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Го продадов профилот за 30$.. Не се мачете не вреди со профили веќе нема толку профитирање освен тупење време и наоѓање на свој успешен метод.. :D
Пријателе, неможе да кажеш дека не вреди или не бидува со Фејсбук профили. Или те бидува, или не те бидува, трето нема! Некој можеби го бива за лажење 1 на 1 или како што би рекле постарите ако те бидува за лажење на човек во очи ќе го гледаш и ќе го лажеш! :)
Секој си има свој метод на заработка, некој можеби го бидува за сосем 3то а за ова не го бидува, и обратно.
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Иам уште еден профил ако сака некој да го купи цена: 30$ - 1350 денари.
 

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Јас ќе го купам одма. 5000 пријатели има така? Пиши ми Инбокс пејпал твој и мејл/ФБ
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Еве еден проблем на кој наидов со фејсбук..
Имам профил со 2000 пријетели, и ми побара прее имиџ верификација т.е да ми кажва од пријателите слики, а јас името нивно да им го годам..
Јас не знам ниту еден од пријателите што ги имам (нормално фејк акаунт е. :p)
Да не знај некој како да го заобиколам ова чудо?
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Еве еден проблем на кој наидов со фејсбук..
Имам профил со 2000 пријетели, и ми побара прее имиџ верификација т.е да ми кажва од пријателите слики, а јас името нивно да им го годам..
Јас не знам ниту еден од пријателите што ги имам (нормално фејк акаунт е. :p)
Да не знај некој како да го заобиколам ова чудо?
мене така ми се случи и погодував насреќа и ми го блокираа фб после неколку саати правам рефреш и пак ми дава и имав накај 15/20пријатели што ги познавам и повеќето беа од нив ги погодив и ми се среди се
 
На врв Дно