• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Имам предлог да се отвори форум за Paypal и Alertpay

GTML

Нов член
Зачленет/а
2 јануари 2012
Мислења
37
Реакции
0
Како што кажува насловот предлагам да се отвори форум во посебна категорија за Paypal и Alertpay,
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Само ке го пренатрупуваме форумот со категории/подкатегории
во оваа категорија едвај 1-2 теми да има (и тоа претежно како да се отвори акаунт со нашата картичка :D ) тоа може и во друг соодветен дел


патем пиши порака со нов ник (се извинувам заради пропустот, оти не го ставив и овој ник на црната листа):ninja:
 

GTML

Нов член
Зачленет/а
2 јануари 2012
Мислења
37
Реакции
0
Само ке го пренатрупуваме форумот со категории/подкатегории
во оваа категорија едвај 1-2 теми да има (и тоа претежно како да се отвори акаунт со нашата картичка :D ) тоа може и во друг соодветен дел


патем пиши порака со нов ник (се извинувам заради пропустот, оти не го ставив и овој ник на црната листа):ninja:

Добро штом така мислите

`пратена е повратна порака :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Здраво, добредојде на ИБиз Македонија.
Околу Електронските платежни процесори нема да има посебен форум, може да се отвори тема во делот Генерална ИБиз дискусија и во нејзе да се дискутира.
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Здраво, добредојде на ИБиз Македонија.
Околу Електронските платежни процесори нема да има посебен форум, може да се отвори тема во делот Генерална ИБиз дискусија и во нејзе да се дискутира.
Да или во делот
ИБиз Македонија » ИБиз Заработка » Почетник си?

Па ако приметиме има доста теми paypal, alertpay,... ке отвориме подфорум :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Тоа доколку PayPal не прифати до крајот на месецов како што спомна министерот, но како што сум песимист не верувам дека ќе се случи :)
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Па не да се отвори нов подфорум за Пејпел/Алертпеј туку да се отвори нов подфорум за онлајн платежни страни каде би можеле да дискутираме за повеќе платежни сајтови (Paypal, Alertpay, Libertyreserve, Moneybookers etc.) Мислам дека така би било подобро отколку да е само за Пејпел.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Го зедов PayPal како пример затоа што е најактуелен. Алертпеј веќе повеќе од пола година се “борат“ со проблемите кои ги имаат со MC/Visa/Check повлекувања. Dispute support за никаде. Сепак фала за предлогот ќе го имаме во предвид за во иднина...
 
На врв Дно