Ибиз собиранка

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Здраво,
Како ветив отворам тема, на тема ИБиз собиранка! :)
Со убаво да ја отвориме новата година и со многу успеси и повеќе дружба. Па поради тоа денес(15.01.2014) се организира ИБиз собиранка во центарот на Скопје, ќе се чекаме околу 14:00 - 14:10 пред „Воинот на коњ“ - т.е. Aлекsandaр Македонски на плоштад „Македонија“.
Ете да не речете ќе се изгубиме, еве и мапа(lol): http://goo.gl/maps/FQyDx
Причината за ваквиот собир е спонтаноста, а тоа многу ценам.

Ако имате какви било прашања - јавете се - пишете порака.

Тука ќе пишуваме и апдејти како ќе иде средбава. :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Извинете вака што многу касно ни текна, ама Аце рече после "Водици" ќе имало собир, накај Фебруари ама кој ќе чека до тогаш :D

Значи не е проблем и да идите покасно, само пишете ми ПП или јавете му се на Стефан.( или ако не можете да се снајдете)
Значи и да не можeте да дојдете не се тажете, ќе има повторно собир за брзо време (како шо кажа Аце накај фебруари..).
Засега сме четворича сигурни :) Ете прилика да се запознаеме,да помуабетиме уз Пиво :idea:
Се гледаме :ziveli:
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Причината за ваквата брза реакција е:
-До крајот на неделата сите ученици се дома
-Студентите се дома
-Интернет бизнисмените ионака работат по желба и не се со фиксно време(нели и тоа е една од поентите да се работи оваа работа)
-Многу ќе ми биде мило ако може уште некој да дојде - ако не - здравје! :D[DOUBLEPOST=1389754330,1389753239][/DOUBLEPOST]Може и Google Hangout да направиме за тие кои неможат да присуствуваат директно од местото, сега ми текна. :D
 

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Баш се договаравме со default да се видиме утре, ако има место и ако би ме примиле и мене, ќе гледам да дојдам и да останам до покасно. :)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Баш се договаравме со default да се видиме утре, ако има место и ако би ме примиле и мене, ќе гледам да дојдам и да останам до покасно. :)

Може, може кој сака нека дојде. :D
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Баш се договаравме со default да се видиме утре, ако има место и ако би ме примиле и мене, ќе гледам да дојдам и да останам до покасно. :)

Супер брат ако можеш да дојдеш денеска :)
Иначе да нема недоразбирање, не се работи за четврток туку за денес, затоа што Стефан ја пишуваше темава во 3 сато , па мислеше утре (уствари денес 15.01)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Супер брат ако можеш да дојдеш денеска :)
Иначе да нема недоразбирање, не се работи за четврток туку за денес, затоа што Стефан ја пишуваше темава во 3 сато , па мислеше утре (уствари денес 15.01)

Едитирано. Инаку ќе доцнам 5-10 минути, ама се надевам не се лутите. :D
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
убаво да си поминете дечки, ја сум фулл со работа секој ден до 20h.....
 

buli

Член
Зачленет/а
31 јануари 2013
Мислења
71
Реакции
13
А да напраевте покасно... 14:00 сум на работа :(
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Ние сме во Бирократ, а и уште ќе бидеме. Ај јавете се кога било ако доаѓате. :)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Супер беше. Следниот пат помасовно. :D
Прво во кафич, па отидовме до Салата Борис Трајковски(успат направивме муабет со таксистот кој не однесе до таму за The Wolf of Wall Street), па пак назад и во кафана. Околу 7 и пол заврши собиранкава.
Се научија многу работи, методи и имаше одлична дружба. :D
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Супер беше. Следниот пат помасовно. :D
Прво во кафич, па отидовме до Салата Борис Трајковски(успат направивме муабет со таксистот кој не однесе до таму за The Wolf of Wall Street), па пак назад и во кафана. Околу 7 и пол заврши собиранкава.
Се научија многу работи, методи и имаше одлична дружба. :D

Баш супер, на здравје нека вие.

Следниот пак ке направиме една +18 Собиранка, од 7 -12h :ziveli:
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
имаше барем едно девојче?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Суша, слабо беше, само јас, брат ми @kiko, @default и @FilipD бевме. :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Целта на собиранките не е само да збориме за методи и ИМ. Со самото дружење и комуникација го запознаваш каков е членот уствари и за во иднина доколку ти треба некаква услуга да знаеш на кое место да се обратиш или доколку имаш идеја на кого да ја споделиш доколку секако сака да соработува со тебе.
Па да се надевам дека во иднина и може да се оформи некое мало друштво кое ќе биде фокусирано на заеднички проекти.

Правете собиранки, дружете се, споделувајте идеи и соработувајте меѓусебе.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
А да направеме Хенгаут на Г+? Секој ќе си земеме пиво или кој шо пие до него и ќе си ја вриеме :D
 
На врв Дно