Зголемување на PA&DA

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Како да зголемам Page Authority, а како Domain Authority? Пред да направам глупост сакам да прашам дали PA се зголемува со Outbound линкови, а DA со Inbound?
 

naduvan

Истакнат член
Зачленет/а
20 август 2014
Мислења
29
Реакции
14
точно за out ти се доволно линкови како википедиа или други страни со голем PR ама за inbound иде тешко барем на мене до сега треба ептен квалитетни страни да те лникуваат пишав во една друга дискусија има некои дечки продаваат такви линкови како на пример buzzfeed кошта да те фукнат на главна страна 100$ другите беа поефтини околу 60$ ако имаш некој друг извор сподели и кажи а исто би можеле овде меѓусебно да си помогнеме на пример со исто ниче што се страни да си размениме линкови доколку сме на различен хост,пошто тие линкови од исти хост не ги рангира google.
 
На врв Дно