• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Заработка со microworkers

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Имам доста кој не ми ја провериле работат а поминаа 7 дена, и не се завршени па нешто тука читам дека после 7 дена автомацки се запишуваат како завршени но кај мене не се па ако сака некој да ми објасни како да се завршат. Овде пишува да отоворам таск детали и да поднесам жалба но нема никакво поднесување за жалба овде.
Не се секирај ќе ти се префрлат парите во наредниве 24 часа и ќе ти се означат работите како satisfied. ;)
 

StefanKTS

Нов член
Зачленет/а
18 февруари 2013
Мислења
26
Реакции
9
Microworkers е веб страна каде што плаќаат за изработена минимална работа. Работите најчесто се лајк на Facebook, +1 на google, follow на twitter, subscribe на youtube... ваквиот тип на работи обично се платени од 0.05 до 0.15 $. Покрај овие работи постојат и други кои се повеќе платени како на пример пост на форум со линк до негде, овие работи се платени околу 0.20$. Најчести се работите со PR1, PR2, PR3, PR4 блогови/веб сајтови. Односно за пост на PR1 блог плаќаат околу од 0.50 до 1.00$ во зависност од зборовите, за пост на PR2 се плаќа од 0,75 до 2.00$, за PR3 се плаќа од 1,50 до 2,50$ а за PR4 се плаќа од 2,50 до 11.00$ (ова е најголемата сума што сум ја сретнал овие неколку месеци која ја даваат за PR4 блог). Доколку во рок од 7 дена оној што ја направил работата не ја оцени како успешна или неуспешна, системот автоматски ја обележува како успешна.
Кога сме кај исплатата. Минималната исплата е 9.00$ +fee 6,50% односно кога ке имате околу 10$ ке можете да ја направите првата исплата. Исплаќаат на alertpay и skrill. Но пред првата исплата ви испраќаат писмо на адресата која сте ја ставиле таму. Затоа гледајте адресата да биде точна бидејки можете да ја внесете само еднаш. Откако ке ви стигне писмото го внесувате кодот од него и чекате околу 5 работни дена да се изврши исплатата, односно еднаш неделно се врши исплата.
За да го користите овој сервис да бидете работодавец се бара прво да имате уплата од 10$. Како гаранција. Парите што ги заработувате од работите можат да се трошат за работи кои вие ги креирате. Но само доколку имате направено уплата од 10$ на вашиот акаунт на microworkers.

Сега за сега тоа е од мене. Доколку имате некои прашања слободно прашајте.

Има една многу дибра финта за да заработиш 40 центи без да направите ништо.
Одете на Classifieds posting потоа одберете од тасковите како што се на пример
Android Application Download + Install
Потоа идете на линкот кој е даден во првиот чекот. Пронајдете некој што коментирал за производот и копирајте го неговото има. Потоа само пастирајте го на местото каде што се бара доказ.
До сега имам направено вака преку 10-15 пати и ниту еднаш не ми е одбиена исплатата
 
  • Like
Реакции: kon

Nightwalker

Член
Зачленет/а
9 февруари 2014
Мислења
39
Реакции
28
Епа едино со прокси. Jumpto browser нуде канадско, америчко и uk ип...

Многу ризично е со прокси, од почетокот на годинава испобанираа така цел куп акаунти, и тоа претежно од Азијци зашто они најмногу така работеа, кај нив помалку работа и откај нас има.
Гледам конкретно неделава и Непал ја ставиле на црната листа земји.

Anyway, тоа е тоа, имам пријателка од Англија на која кога и да отвори MW, почетната страна со работи и’ е преполна.
 
  • Like
Реакции: kon

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Уште важи она да ти пратат писмо на домашна работа за да можеш да повлекуваш пари?
 

Nightwalker

Член
Зачленет/а
9 февруари 2014
Мислења
39
Реакции
28
Да.
И уште не се знае дали всушност ќе ти стигне писмото, или не.
 

Crnorizec

Нов член
Зачленет/а
22 јануари 2015
Мислења
20
Реакции
2
ко што разбрав бараш пин, само кога треба да повлечеш пари или...? пошто после секоја завршена работа ми го бара, а најверојатно без тоа не ми се ни брои како завршена...
 

tridium

Член
Зачленет/а
10 јануари 2015
Мислења
3
Реакции
0
Pin barash od microworkers samo ednas, potoa ti stiga pismo od Slovenija direktno za nekoi 3-10 dena, kaj mene potocno 5 ili 6 ne se sekacam dobro, potoa najmalku treba da imas 9$ za da mozes da pravish withdraw, i samo ednas go vnesuvas toj pin, pri sekoja sledna isplata imas opcija za da ti dade pin koj ti stiga na mail i toj go vnesuvash.
dokaz.jpg
 

Crnorizec

Нов член
Зачленет/а
22 јануари 2015
Мислења
20
Реакции
2
After that, се мисли веројатно на од коа првиот пат ке ти пратат ама пробав повеќе пати со различни броеви нејќе. Број на пратени пинови стои нула И како ке изработам неколку "tasks" кога после секоја работа ми вика дека неам пин и неможам да ја сработам!?
 

tridium

Член
Зачленет/а
10 јануари 2015
Мислења
3
Реакции
0
otvoriv nov akaunt zaradi proba, so ip na mobilen, ne saka ni mene da mi prati pin, a so prviot akaunt od prva zavrsiv rabota :/
 

Nightwalker

Член
Зачленет/а
9 февруари 2014
Мислења
39
Реакции
28
Дечки, околу тоа со пинот...
Не знам каде и како слушнав, но као ставени сме во исто ќоше со земји како Бангладеш, Индија и остали, во стилот веќе не можете да се регистрирате на MW само затоа што ја имате привилегијата да сте Македонец.
Фалачаопријатно
 

TheHarrabed

Нов член
Зачленет/а
30 март 2013
Мислења
65
Реакции
5
И повеќе регистрација бадијала така?

Зарем нема некоја шанса да се среде ова со пинот стигнавање?

За Индија прочитав нешто дека треба да се исклучи тоа "do not disturb" со смс на 1909.
 
На врв Дно