• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Заработка со microworkers

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
тоа значи дека треба да напишеш текст кој ќе содржи anchor зборови. односно, во текстот кога ќе ги спомнуваш тие два клучни зборови: "noticias automotivas" и "carros" во HTML кодот, треба да ги вметнеш a href линковите.

ко на пример, тука на форумов кога пишуваш текст, па кога селектираш еден или повеќе зборови и кликаш на синџирот горе во менито за текстуално форматирање. 6-тата икона од десно, во вториот ред. ја впишуваш дадената адреса и се претвора во ваков линк

btw. знаеш шпански? :)
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
хаха.. пардон... знаеш португалски?
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Ааа ок, фала многу. Не бе не знам португалски, ни шпански. Porke? :D
 

antisec23

Баниран
Зачленет/а
3 јуни 2012
Мислења
66
Реакции
7
1. Write a 100+ word post about the topic "cars".
2. Use one of the following links:

<a href="http://www.noticiasautomotivas.com.br/">noticias automotivas</a>
<a href="http://www.noticiasautomotivas.com.br/">carros</a>

Дали ова значи да направам тема и во темата да напишам пост што ќе го вклучува линкот http://www.noticiasautomotivas.com.br или ? ...Почетник сум не ми замерувајте :)
треба да имаш твој сајт колку шо знам за овај јоб мора да биди сајтот пр2 гоогле ранк
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Замара ова најди блог во врска со : блаб,блаб,блаб,бла... Дури најдиш блог 20 минути -.-
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Па дечко, нигде нема да најдеш пари на интернет за џабе ;)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Microworkers објавија дека моментално доживува DDOS напад.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
А да ставиш работа на микроворкерс за да пополнат сурвеј од Sherecash или некој сличен сајт може? И колку чини ако да? Има некој искуство со тоа?
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
А да ставиш работа на микроворкерс за да пополнат сурвеј од Sherecash или некој сличен сајт може? И колку чини ако да? Има некој искуство со тоа?
Неможи на microworkers ама можи на minuteworkers,напиши на google minuteworkers и ќе ти излези.Регистрирајсе и ќе видиш колку чини,сум видел дека секој различна цена клава.Иначе колку пари имаш направено на Sharecash?Јас некни се регистрирав на Fileice и засега имам 0.55
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Неможи на microworkers ама можи на minuteworkers,напиши на google minuteworkers и ќе ти излези.Регистрирајсе и ќе видиш колку чини,сум видел дека секој различна цена клава.Иначе колку пари имаш направено на Sharecash?Јас некни се регистрирав на Fileice и засега имам 0.55
А бе јас почнав со Sharecash пред едно 2 нед ама не многу активно... до сеа имам само 0.85$, едно симнување... :S Ама мислам дека ќе биде подобро... Иначе фала за информација... :)
 

spancevski

Нов член
Зачленет/а
3 октомври 2012
Мислења
46
Реакции
4
Дечки,абе колку часа се чека да се прегледаат работите за исплата одкако ги завршиш на microworkers?
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
7 дена
или додека самиот тој што ја направил работата не ја одобри
 

spancevski

Нов член
Зачленет/а
3 октомври 2012
Мислења
46
Реакции
4
Значи за 7 дена автоматски се одобрува ако не ја прегледа работата во текот на неделата..океј..фала друже..инаку како шо гледам повеќе пари нудат за постирање нивни линкови на твои веб страни и блогери..има шанси да се закачуваат тие линкови на некои сосема други познати страни да се рекламира како на пример фејсбук..твитер или ?
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Значи за 7 дена автоматски се одобрува ако не ја прегледа работата во текот на неделата..океј..фала друже..инаку како шо гледам повеќе пари нудат за постирање нивни линкови на твои веб страни и блогери..има шанси да се закачуваат тие линкови на некои сосема други познати страни да се рекламира како на пример фејсбук..твитер или ?
Неможи тоа така..ако ти бара Blog Post и даден PR на пр PR3 - Blog post тогаш треба да постираш на блог со мин. пејџ ранк 3 пост во врска со тоа што ти напишал.Ако е коментар онда бараш блогови и постираш таму коментар како што тој ти дал..ако има на фб тоа башка си е.
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Неможи тоа така..ако ти бара Blog Post и даден PR на пр PR3 - Blog post тогаш треба да постираш на блог со мин. пејџ ранк 3 пост во врска со тоа што ти напишал.Ако е коментар онда бараш блогови и постираш таму коментар како што тој ти дал..ако има на фб тоа башка си е.
Заборави да напоменеш дека треба твој да биде сајтот/блогот кај што ќе напишеш 50,100 или повише зобориви.
 

Antonio

Активен член
Зачленет/а
3 септември 2012
Мислења
62
Реакции
15
1. Go to http://cheetuh.com/b/JhTO0lC-a2d6e0cb
2. Forward an email to another Gmail account that is at least 100 words long in well written English and has the URL and keyword visible at http://cheetuh.com/b/JhTO0lC-a2d6e0cb somewhere in the text. You can get an email like that by either sending it to yourself from some other account, or having your friend send it to you. Also, this email needs to be forwarded to a different email account than the one it was originally sent from. Note - DO NOT SPAM and only forward such email to other Gmail accounts that you own or to your friends that might be actually interested in that topic.

Ова е даено не сфаќам шо сака да напрам ако можи мала помош ? фала :)
 

Npk

Нов член
Зачленет/а
17 јануари 2013
Мислења
7
Реакции
0
Имам едно прашање, почнав пред некој ден да работам на странава, во ред е све само не сум запознаен со некои работи па би сакал да ве прашам останатите дали може да ми помогнете... имам изработено моментално 20 "tasks" и ми вика дека толку е максималниот број на изработени задачи кои може да чекаат као "pending" за да бидат оценети како успешни или не. Е сега 4 ми ги оценија како успешни и една како недобро завршена, и проблемот е што пак не ми дава да изработувам нови задачи туку уште ми е пополнета листата и чекам... и дали постои некоја опција да можам да изработувам неограничен број на задачи, и така едно попладне да изгубам пред компјутер па да дојдат 2-3$ за 1-7 дена..
 

martin_gj

Нов член
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
26
Реакции
7
Temporary Success rate не смее да ти падне испод 75%, начин да се заобиколи ова мислам дека нема.
Код:
https://microworkers.com/success_rate.php
 

Npk

Нов член
Зачленет/а
17 јануари 2013
Мислења
7
Реакции
0
Temporary Success rate не смее да ти падне испод 75%, начин да се заобиколи ова мислам дека нема.
Код:
https://microworkers.com/success_rate.phpYour Success rate is 83%
Employers rated Basic tasks you have finished in past 60 days:
task-ok2.gif
Satisfied 5
task-nok2.gif
Not-Satisfied 1
task-notrated7.gif
Not-Rated 14
Success rate will adjust automatically as Employers will rate your tasks.

Your temporary Success rate is 25%
Temporary Success rate is real-time rate used to determine how many jobs you can accept per day. It changes as you accept new jobs.
 
На врв Дно