• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Заработка со аплоадирање на слики...

^^GoRiLLaZ^^

Член
Зачленет/а
8 септември 2013
Мислења
37
Реакции
13
Веб-страница
www.best-moviez.ws
Едноставен метод, за оние кој имаат сопствени сајтови, поточно варез страни. Овој метод најмногу функционира со аплоадирање на порно содржини т.е. screens :)

Бидејќи мојот варез сајт го имаше повеќе од една година, паднав ептен со посети. Па еве веќе 1 месец се обидувам да заработам на овој начин, но треба доста постирање и низ други варез форуми. Засега ептен слабо ми оди, скоро 3 долара собрав за еден месец.

Јас моментално го користам www.imgchili.net - Најстабилни, најсигурни и најбрзи. Исплаќаат секоја среда, минимална исплата: 3$

Други сајтови од овој принцип:
www.imgdino.com
www.pixup.us
www.imagefolks.com
www.imgbabes.com
www.imgpay.me

Финти, искуства и се поврзано со овој метод на заработка, надополнете :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
како постираш слики? мануелно или имаш направено автоматизиран процес?
 

^^GoRiLLaZ^^

Член
Зачленет/а
8 септември 2013
Мислења
37
Реакции
13
Веб-страница
www.best-moviez.ws
како постираш слики? мануелно или имаш направено автоматизиран процес?
Тоа оди заедно со филмот т.е. линковите, ставаш screen од филмот или порното (на порното најмногу се фаќаат, дека гледат screenshot пред да симнат). Така да мануелно низ форуми, многу не се замарам со ауто постери и слични глупости, не би ризикувал за да ми банират јузер.

И тука веќе имаш двојна заработка, плус со тоа што ќе го симнат филмот (дека аплоадираш на фајл хост што плаќа). Треба само доста труд. И тоа многу, посебно во денешно време кога варезот е паднат.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
добро, порно индустријата никогаш нема да умре, секогаш ке има мањаци што гледаат порно по цел ден..
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Дали 3$ се земаат само за 1000 USA views, или глобално за сите држави?
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Има три групи на држави, за секој група различно се плаќа.

A: Australia, Canada, New Zealand, United Kingdom, United States (3.5)

B: Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland (1)

C: Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Israel, Japan, Latvia, Lithuania, Poland, Russia, Slovakia (0.2)

D: All Others (0.1)
 

Bj_man

Нов член
Зачленет/а
28 февруари 2015
Мислења
8
Реакции
0
Има три групи на држави, за секој група различно се плаќа.

A: Australia, Canada, New Zealand, United Kingdom, United States (3.5)

B: Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland (1)

C: Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Israel, Japan, Latvia, Lithuania, Poland, Russia, Slovakia (0.2)

D: All Others (0.1)
ова е за 1000 лајкови или како ?
 
На врв Дно