• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Заработка од e-mail листи

MarlonBrando

Нов член
Зачленет/а
8 април 2015
Мислења
2
Реакции
2
Здраво на сите како нов член на форумов. Баш ми е драго што ете постои место за сите интернет маркетери во земјава да си помогнат и разменат идеи. :thumbsup:

Моето прво прашање се однесува на e-mail листите, а гласи:
Дали и каде можам да продадам e-mail листа со преку 70,000 активни адреси на македонски корисници?

Логично, би рекол Телеком или некоја од поголемиве корпорации, меѓутоа ми треба сигурен извор од некој што чул или лично продал.
Добредојдени се сите идеи :idea:
 

Naneski

Нов член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
23
Реакции
12
Е-маил маркетингот ти е одлична работа, бидејќи со еден button контактираш илјадници луѓе..
Но, тука имаш проблем.. Бидејќи продавање на е-маил листи и контактирање на истите претставува СПАМ! Треба да знаеш од која област се тие луѓе и какви се нивните интереси, за да им понудиш/продадеш нешто.

Така да, сподели повеќе детали на кој начин ти се колектирани, во која област/интерес луѓето се претплатиле и го внесле емаилот.
 

greatone

Нов член
Зачленет/а
2 октомври 2014
Мислења
25
Реакции
17
Логично големите компании не се замараат со спамирање. Ако најдеш некое детиште загреано за спам може и ќе земеш некој денар.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Здраво на сите како нов член на форумов. Баш ми е драго што ете постои место за сите интернет маркетери во земјава да си помогнат и разменат идеи. :thumbsup:

Моето прво прашање се однесува на e-mail листите, а гласи:
Дали и каде можам да продадам e-mail листа со преку 70,000 активни адреси на македонски корисници?

Логично, би рекол Телеком или некоја од поголемиве корпорации, меѓутоа ми треба сигурен извор од некој што чул или лично продал.
Добредојдени се сите идеи :idea:
Маркетинг агенции
 

Symbol

Нов член
Зачленет/а
1 март 2016
Мислења
1
Реакции
0
Potrebni mi se e-mejli od aktivni korisnici od Makedonija na individualci, ne od firmi. Ima moznost za zarabotka preku email affiliate programa.
Pisete mi na [email protected][DOUBLEPOST=1456865779,1456865730][/DOUBLEPOST]MarlonBrando, moze tvojte 70,000 da gi iskoristime.
 
На врв Дно