Замена за addmefast со скрипта

jassum20

Нов член
Зачленет/а
17 март 2014
Мислења
53
Реакции
7
Дали познавате некоја добра замена за размена на лајкови на фејсбук како што е addmefast, само исто така да постои и некој бот или скрипта за автоматско лајковање.
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
мислам дека @Аце има бот за тоа, али си кошта , само незнам колку :)
 

jassum20

Нов член
Зачленет/а
17 март 2014
Мислења
53
Реакции
7
Знам дека има за аддмефаст, ама јас барам некоја друга страна што е замена ...
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
АддМеФаст, и јас мислам не е тоа што беше едно време :)
цел месец ми седат 20.000 поени и на сајтовите му имам кладено макс поени за да ми кликнат ни 1000 поени не се потрошени... а порано ќе ставев и 2 поени за сајт се трошеа одма... а тоа мислам е недостиг на луѓе на сајтот.
Друга работа приметив дека Фејсбук брише "Fake Like" внесени од АддМеФаст
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Не верувам дека фејсбук би бришел лајкови без да те предупредида не го правиш тоа пак. Најверојатно самите јусери ги тргаат лајковите. Мене од 200 лајкови 150 не ми се тргнати веќе 2-3 нед еве, така да не е лошо xD
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Не верувам дека фејсбук би бришел лајкови без да те предупредида не го правиш тоа пак. Најверојатно самите јусери ги тргаат лајковите. Мене од 200 лајкови 150 не ми се тргнати веќе 2-3 нед еве, така да не е лошо xD
Ги тргнува фејсбук и праќа известување дека имаш факе лајкови најгоре над пејгот седи (со Х има да го затвориш), ако добијам на друга ќе ти пратам скрееншот.
Јас зборувам за страни со 5 цифри :)
Од 46.000 нагоре, ми тргна повеќе од 22.000 од кога го прочитав известувањето веќе ги немаше[DOUBLEPOST=1427164528,1427131937][/DOUBLEPOST]
2udyrza.jpg

еве за да веруваш, ги блокират и бришат не само од Аддмефаст туку и од други страни... ова е нова промена од деновиве пошто овие 2-3 дена ми се случе на повеќе страни...
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Сеа фб и од деактивирани профили ги бришат лајковите така да не се чудете, можно е
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Сеа фб и од деактивирани профили ги бришат лајковите така да не се чудете, можно е
Ова им е еден вид маркетинг, ништо чудно ФБ да има некоја страна што не е во склоп со ФБ кај шо продават ефикасни лајкови, а можеби е и друга цел..
Не дека значат нешто Фејк лајковивте, ама значат кога ќе влезе реален посетител и види 10.000 лајкови одма поубаво делува и пореално :) за ЦПА пример :D
 
На врв Дно