• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Други категории и форуми

tool

Член
Зачленет/а
10 ноември 2011
Мислења
70
Реакции
14
Гледам дека на форумов стриктно се држите само за е-бизнис темите, сте размислувале ли да додадете и други категории? Да не биде многу пусто, да има место и за опуштање :)

Да не се бега премногу од темата на форумот, може да додадете форуми за ИТ дискусии и еден форум забава каде што ќе се ставаат најофтопик темите, смешни видеа, слики, форумски игри можеби. Може да се исклучи post count-от на таа категорија.

Можете да додадете и анкета ако примате гласови за одлуката.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
И графичка секција... а со неа и натпревари ... најдобар веб темплејт, најдобар потпис, позадина, лого, аватар и така натаму.
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
и да настане каламутница се и сешто да има, нема потреба форумот е стриктно за тоа

а за опуштени разговори ке има секција но ке биде за активните членови, пр со 1000мислења (не е решено уште) не некој само што ми се регистрирал и одма во offtopic да пишува

за ит теми незнам нека каже Аце

други предлози се добредојдени, и за прегрупирање на сегашните теми и додавање на нова тема
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Сега за сега нема да има офтопик секција.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Па штом има веб дизајн нека го има и графичкиот... сепак овие 2 некако заедно идат :)
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Па штом има веб дизајн нека го има и графичкиот... сепак овие 2 некако заедно идат :)
спада под исто

Веб дизајн
Како би требал да изгледа еден сајт.

тоа е и кодирање и дизајнирање. Слободно пишувајте и за графичкиот дел од веб дизајнот. па во иднина ако има потреба ке се направат подгрупи (програмски дел и графички дел)
 
На врв Дно