• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Други видови на заработка - искуство/мислења

jassum20

Нов член
Зачленет/а
17 март 2014
Мислења
53
Реакции
7
Покрај темите за заработка кои што постојат, случајно налетав на страните за заработка кои се во прилог. Пишете дали досега се имате сретнато со нив, дали некој има некое искуство во заработка, дали се скам, дали вреди да се започни?
1. http://www.slicethepie.com/splash.html - Прегледување музика за пари
2. https://www.thredup.com/ - Продажба на алишта
3. Тестирање веб страни за пари
4. https://www.etsy.com/ - Продавање на рачно изработени предмети
5. https://www.leapforceathome.com/qrp/public/home
6. https://www.powrofyou.com/
7. https://peerfly.com/
8. http://www.clickbank.com/
Исто така ме интересира дали има некои сервиси кои што плаќаат за објавување на нивната содржина и според бројот на посетеност на страната да даваат одредена сума?
Доколку имате и некои други начини слободно споделете.
 

alphapack

Нов член
Зачленет/а
3 септември 2015
Мислења
8
Реакции
0
Зa пoследнoтo прaшaње, мислaм деa стрaнaтa mylikes.com беше сo тaквa цел..
 

Luka Antonio

Нов член
Зачленет/а
25 август 2016
Мислења
5
Реакции
1
Јас работам со kairos planet. Издавање на компјутерски простор за создавање computer grid кој понатака компанијата го издава на други компании. Мене ми функционора и заработувам од тоа. Ако сте заинтересирани ќе ви дадам повеќе детали.
 

asus

Член
Зачленет/а
22 октомври 2013
Мислења
45
Реакции
20
Јас работам со kairos planet. Издавање на компјутерски простор за создавање computer grid кој понатака компанијата го издава на други компании. Мене ми функционора и заработувам од тоа. Ако сте заинтересирани ќе ви дадам повеќе детали.
Јас сум заинтересиран за тоа истражував доста и планирав да вложам многу пари ама се откажав откако видов дека некои од нивните претставници директори имаат учествувано у претходни слични скам системи затоа можеш ли ти да ни кажеш дали имаш извадено пари од Kairos и да дадеш доказ за тоа?
 

Luka Antonio

Нов член
Зачленет/а
25 август 2016
Мислења
5
Реакции
1
Јас сум заинтересиран за тоа истражував доста и планирав да вложам многу пари ама се откажав откако видов дека некои од нивните претставници директори имаат учествувано у претходни слични скам системи затоа можеш ли ти да ни кажеш дали имаш извадено пари од Kairos и да дадеш доказ за тоа?

Apsolutno. Denes samo sto zemav 750$. A dokaz... da ti pratam slila od dolarite, drug nacin da ti dokazam neznam :) Principot e mnogu jasen. I ocigledno funkcionira veke nekolku godini. Luge.napravija pari. Seriozni. Jas nemav za golem vlog i nemam golem paket ama kape po malce. I da ne privlekuvas drugi vo mrezata imas pasiven income. Samo velam treba da cekas podolgo. Svojot vlog go vadis za 4 meseci. Mozam da go objasnam i cel princip. Deluva komplicirano ama koga ke pocnes ke vidis deka e prosto. Se instalira softver i broi vreme pominato online. Ako imas prasanja feel free.
 

asus

Член
Зачленет/а
22 октомври 2013
Мислења
45
Реакции
20
јас знам многу добро како работи многу добро го проучив Kairos бидејки како што ти реков бев заинтересирам да вложам мн пари е сега доказ можеш да направиш screen shot од Kairos кај што си исплатен и srceen shot кај што стигнале парите верувај ми и јас сакам да е вистина дека плаќаат ама има многу нелогичности и лаги кои што они ги кажуваат.
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Не си го губете времето со вакви глупости...
 

Luka Antonio

Нов член
Зачленет/а
25 август 2016
Мислења
5
Реакции
1
јас знам многу добро како работи многу добро го проучив Kairos бидејки како што ти реков бев заинтересирам да вложам мн пари е сега доказ можеш да направиш screen shot од Kairos кај што си исплатен и srceen shot кај што стигнале парите верувај ми и јас сакам да е вистина дека плаќаат ама има многу нелогичности и лаги кои што они ги кажуваат.
Ima tri nacini kako da gi povleces parite. Eden e preku epayments. Pravis profil i si naracuvas kartica za 30$, i so provizija mozes da gi vadis od bankomat ili da kupuvas vo prodavnica. Vtor nacin e da gi prefrlis na drug sto saka da se zacleni a on da ti dade kesh. Provizijata e 1%. I tret e nov direkten servis za plakanje (kako epayments) koj go pokrenale kairos za da izbegnat koristenje drugi servisi i koj ne sum go probal. Jas do sega go korisram samo vtoriot zatoa sto ima mnogu novi clenovi sto se vklucuvaat, a sakaat direktno da kupat paket t.e. da izbegnat provizija vo banka i razlika megu dolar i evro (zosto fakturata ti e vo dolari). Prethodno se odese vo kosovo da se uplati zaradi pomala provizija (i za da nemaat uvid na smetka tuka zasto uplakas golemi sumi), no sestra mi uplati vo komercijalna. Do sega gi imame povleceno site pari (eve veke 4 meseci), i go povrativ vlogot, a poznavam luge koj postojano vadat i nemozat da postignat da soberat za da uplatat kaj novite clenovi.
Printscreen neznam kolku ke ti dade uvid vo rabotata, posto tamu e navedeno kolku pari imas na smetka (current) i kolku ti se slobodni (posto se ceka 14 dena karantin da se oslobodat), a posle so kod gi prefrlas na drug acount (posle ti dava kesh).
Ako si sakal a se somnevas probaj so najmal paket samo sto ke cekas za mali pari i ne vredi zamaranjeto (vklucuvas kompjuter, pazis da e 10 saata, cekas verifikacija 1 mesec itn...). Jas staiv silver i ne sum vklucil drugi pa cekam samo passive income.[DOUBLEPOST=1472169302,1472158693][/DOUBLEPOST]
Не си го губете времето со вакви глупости...
Interesnoto e sto ne gubis vreme tuku prostor. Kompjuterski. A toa site veke go imame :)
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Ај објасни цела работа како оде
И сликај некој докази прати
 

Luka Antonio

Нов член
Зачленет/а
25 август 2016
Мислења
5
Реакции
1
Ај објасни цела работа како оде
И сликај некој докази прати

Jas ti davam kod i ti se registriras na sajtot. Znaci mora so referenca. Posle uplakas eden od nivnite paketi (dali preku banka so faktura, dali preku nekoj clen sto ti prefrla od negovata smetka), a so toa dobibas instalaciono za softverot. Softverot ti zavzema prostor na kompjuterot koj treba da ti raboti 10h dnevno. Ti broi kolku saati e vklucen i kolku pari ti pravi soodvetno. Paralelno pravis smetka na epayments kade mozes da gi prefrlas parite ili gi prefrlas kaj nekoj sto saka da uplati paket a on ti dava kesh. Smetkite i na kairos i na epayments treba da gi verifikuvas so pasos. Nakratko e toa. Ima i nekoj finti kako karantin od 14 dena i sl, ama toa ke go sfatis niz rabota. Osnovata e deka pcto mora da ti raboti 10h. T.e. nemora ama toj den ke ti akumulira pomalce pari ili nema ich. Oni vo meguvreme toj prostor go izdavaat na kompanii. Ne e slozeno ama treba fino da ti objasnam. Ako si zainteresiran i ako sakas dokaz da ti objasnam podetalno i da ti ja pokazam smetkata i parite, drug dokaz nema :)
 
На врв Дно