Доминирај ги Google Top 5 позиции

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Да бе причекај и ќе ти ги врати парите колку мене што ми ги врате :))
за тебе немам никаква одговорност да ти ги вратам парите. Он си ги доби назад парите затоа што не му направив кампањи за кои имаше платено, јас ги откажав за да го заштитам од потенциален пенал. Парите си ги доби во петокот, кога и се вратив од одмор.

А ти со твојата страна нема никад да рангираш дури и господ да се симне. Уште во фебруар месец ти беше кажано да направиш основно Мени - Навигација:
tw96T43.png

до ден денес нема такво нешто кај тебе на страна. Малце погледај видеа за тоа што значи да имаш добра навигација и што значи да немаш невигација. (скоро имаше некој постирано на форумов околу тоа)

Јас кога се нафаќам за кампања, го проверувам само кивордот колку е тежок за рангирање, и авторитетноста на вашата страна, моја работа не е да детектирам дефектирани страни.

дефинитивно сервисот е затворен, и не ме контактирајте за СЕО.[DOUBLEPOST=1407233543,1407233172][/DOUBLEPOST]
aj vaka. zamisli ti se rasipala kolata i ja ti staam nov del, ama kolata pak ne ti raboti. Sto pravime?
ili ne garantiraj nisto ili ne pravi biznis ako ne te biva.
I jas imam izgubeno po 10 saati so klient, ama ne sum im naplatil bidejki ne sum ja zavrsil rabotata.
Da se rabotese za vas, neznam dali ke go branevte....
nema ljutenje...samo diskutirame


izvini ama trebal da proveri pred da ja prifati rabotata. 5 minuti rabota e. A jas kolku sto se sekavam, i samiot on rece deka ne se nafaka so sekogo da raboti. Taka da tuka nema sto da go obvinuvas aleksandar.


epa aj neka mi gi smeni site delovi od kolata za da ja najde greskata......ebate majstorot
Моја работа не е да детектирам дефектирани сајтови, ја сум беклинк провајдер и се останато освен линкови не е моја обавеза. Тоа примерот со колата ама баш врсла ти нема, јас не сум мајстор тука, ми плаќате за сервис и јас очекувам да вашите страни се оптимизирани тоа е ваша работа а не моја.
Тоа што ти не си завршил работа со клиент а си изгубил 10саати, тоа е твој проблем и не професионалност, си му изгубил на него 10 саати за да на крај не завршиш работа. Во конкретниов случај ја потрошив повеќе од 10 саати и си ја завршив мојата работа.[DOUBLEPOST=1407234027][/DOUBLEPOST]
резултат од кампања пред 10 дена:
szoB0g3.png

 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Загарнтиран ранк во топ 5 на Google!!!

да тоа е поентата, нудам сервис кој ке ви ги ранкира страните на топ 5.[DOUBLEPOST=1367582786,1367582726][/DOUBLEPOST]

Како што гледам јас овде ти си сигурен дека ќе ги ранкира во топ 5. Кога веќе не рангира се правдаш дека не е твоја обавеза да биде страната ранкирана. И исто така си сигурен дека ќе има резултати од твојата кампања. Како што немаше на мојата исто така нема и на други страни резултати. Тоа не е во ред. Ако мислиш дека нема да има резултати не гарантирај. Ако веќе си гарантирал или признај си ја грешката или тоа што го гарантираш заврши го.

Не оправдуваш PPD зошто е лажење. Таму гарантирам јас хак и не го доставувам. Ти гарантираш ранк во топ 5 на Гугл, кој исто така не го доставуваш. Размисли на кармата што толку ја почитуваш
 

arso

Активен член
Зачленет/а
18 април 2012
Мислења
106
Реакции
42
јасно е дека ни он, ни некој друг може да гарантира топ 5,
не е фер, не е пријателски тука меѓу нас да си продаваме такви превари, ако дошла работата до тука на форумов да се праат пари со дупешки...ништо не бидуа
 

PowerSEO

Нов член
Зачленет/а
23 август 2014
Мислења
16
Реакции
14
Веб-страница
powerseoservice.com
јасно е дека ни он, ни некој друг може да гарантира топ 5,
не е фер, не е пријателски тука меѓу нас да си продаваме такви превари, ако дошла работата до тука на форумов да се праат пари со дупешки...ништо не бидуа

Како што кажа гарантирањето на ранк на Топ 5 на Гоогле ти е исто како да гарантираш дека ќе ти падне бинго, битно е само да изиграш.
Али една работа што може да се гарантира е дека ќе се направи напредок со страната во однос на нејзиниот ранкинг на Гоогле. Доколку нема никаков напредок во ранкот после 1 месец работа минимум тогаш правилно е за СЕО провајдерот да ги врати парите на купувачот.
 
На врв Дно