Доминирај ги Google Top 5 позиции

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635


Мануал Веб 2.0 со пирамида на тиер 2.

од скоро повеќе немам артикал линкови и истите се заменети со привтни блог постови, крцка нови... за нив за жал не давам репорт....
 

LaFea

Член
Зачленет/а
3 ноември 2013
Мислења
89
Реакции
35
Мануал Веб 2.0 со пирамида на тиер 2.

од скоро повеќе немам артикал линкови и истите се заменети со привтни блог постови, крцка нови... за нив за жал не давам репорт....


I'm impressed. :) Фактот што ќе ја видиш на 1ва страна за 2 недели кажува се. Нема ни потреба од репорт во ваков случај.
 
  • Like
Реакции: kon

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
I'm impressed. :) Фактот што ќе ја видиш на 1ва страна за 2 недели кажува се. Нема ни потреба од репорт во ваков случај.

2-3 недели :), Инаку да, и мене не ми се толку битни репортите. Повеќе се битни резултатите :D
 

LaFea

Член
Зачленет/а
3 ноември 2013
Мислења
89
Реакции
35
2-3 недели :), Инаку да, и мене не ми се толку битни репортите. Повеќе се битни резултатите :D


Точно, што корист од репортите ако нема резултати :) Честитки уште еднаш :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
нарачки за СЕО примам до 1ви Јуни. После тоа одам на одмор и се враќам кај 10ти јули.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Купив Мануал од овај пакетот што е поскап на горански уште од Април. Страната не е рангирана засеа нигде.. Досеа само еден репорт ми пуште и од кога го пуште тој го снема веќе 2 месеца.. еве денес пишувавме на скајп и нема абер за рангирање а за рефунд уште помалце.. Се дур не се ичисти оваа работа не ви препорачувам да порачувате од него :) За 3 и кусур месеци ништо.. а на скајп мн ретко се уклучува и од април е на одмори.. :google:
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Купив Мануал од овај пакетот што е поскап на горански уште од Април. Страната не е рангирана засеа нигде.. Досеа само еден репорт ми пуште и од кога го пуште тој го снема веќе 2 месеца.. еве денес пишувавме на скајп и нема абер за рангирање а за рефунд уште помалце.. Се дур не се ичисти оваа работа не ви препорачувам да порачувате од него :) За 3 и кусур месеци ништо.. а на скајп мн ретко се уклучува и од април е на одмори.. :google:
Читнај низ Google малку повеќе околу новиот абдејт :) После 14 Мај не се ранкира толку лесно. БТВ тој си ја завршил работата, ти пуштил репорт дека ја завршил неговата работа. А инаку што пишува ТОП 5 позиции, тоа е маркетинчки трик. Секаде го користат тоа, а никој не ти гарантира.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Читнај низ Google малку повеќе околу новиот абдејт :) После 14 Мај не се ранкира толку лесно. БТВ тој си ја завршил работата, ти пуштил репорт дека ја завршил неговата работа. А инаку што пишува ТОП 5 позиции, тоа е маркетинчки трик. Секаде го користат тоа, а никој не ти гарантира.
Што ку*** ме заболе за новиот УПДЕЈТ?? ЈАС НЕГО МУ ПЛАЌАМ ДА МИ ЈА РАНГИРА А АКО НЕ МОЖЕ ИМА РЕФУНД НЕЛИ??
КАКВА РАБОТА СИ ЗАВРШИЛ? Што се мешаш коа не знаеш ништо?? Која работа ја завршич жити се? Да не ти дава ПРОЦЕНТ ОД ПАРИТЕ што ги зима уште од почеток што го браниш?? Каков МАРКЕТИНЧКИ ТРИК бре?? ОВА WarriorForum ли е па ќе ги лажеме луѓето?? ЛОЛ
Mу платив на 4ти Април. Конверзациите
http://prntscr.com/43m4vx
http://prntscr.com/43m539
Е оваа работа ја завршил тој - http://prntscr.com/43m5og Само првата.
http://prntscr.com/43m68o
http://i.imgur.com/s7ELAt1.png
http://prntscr.com/43m6mq
http://prntscr.com/43m6tz
http://prntscr.com/43m72a
http://prntscr.com/43m7if
http://prntscr.com/43m7pz
Опсс уште малце до четврт месец ќе стигнеме и САМО УТРЕ и утре Aј браниго сеа да те видам??
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
Читнај низ Google малку повеќе околу новиот абдејт :) После 14 Мај не се ранкира толку лесно. БТВ тој си ја завршил работата, ти пуштил репорт дека ја завршил неговата работа. А инаку што пишува ТОП 5 позиции, тоа е маркетинчки трик. Секаде го користат тоа, а никој не ти гарантира.

Sto e kriv klientot ako ima nov apdejt? ako nemozes da zavrsis rabota, napraj refund, bidi covek. Ne vredi da si go sjebes biznisot za nekolku dolari.
"А инаку што пишува ТОП 5 позиции, тоа е маркетинчки трик." ... ova ne ti trebase
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Гледај ги конверзациите, утре, утре, 3 месеци поминале... човекот платил, и сега ако има абдејт, што е крив клиентот?

"Доминирај ги Google Top 5 Pozicii" ако не го исполнил ветенето, без проблем треба да му даде рефунд.
 

LaFea

Член
Зачленет/а
3 ноември 2013
Мислења
89
Реакции
35
"А инаку што пишува ТОП 5 позиции, тоа е маркетинчки трик." ... ova ne ti trebase

Секако дека е маркетингшки трик, зарем некој ќе порача ако пишува "Доминирај ги позициите на 3тата страна од Google".
А за рефунд никој не го нуди тоа. Нема да му се исплати бизнисот ако го троши времето за градење линкови и после ги враќа парите, зошто линковите ќе останат, а за да ги тргне ќе му треба дополнително губење време.
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
aj vaka. zamisli ti se rasipala kolata i ja ti staam nov del, ama kolata pak ne ti raboti. Sto pravime?
ili ne garantiraj nisto ili ne pravi biznis ako ne te biva.
I jas imam izgubeno po 10 saati so klient, ama ne sum im naplatil bidejki ne sum ja zavrsil rabotata.
Da se rabotese za vas, neznam dali ke go branevte....
 

Naneski

Нов член
Зачленет/а
18 април 2014
Мислења
23
Реакции
12
Многу нормално е "Доминирај ги Google Top 5 позиции" да е само маркетинг трик (реклама). Претпоставете колку луѓе во светот има што нудат таква услуга...
Што ако сите од нив навистина би го правеле тоа? Кој би бил на првите 5 позиции?! :confused:

Но, според прикажаните разговорите Goranski е навистина неодговорен за неговата работа. (менаџирање на времето и работни обврски - катастрофа)
Клиентот плаќа и него му е во интерес да го добие платеното! А доколу некој не е во состојба да го исполни тоа, немора да го зема тој Task.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Јас не сум тука да бранам некого или пак да критикувам... Не сакам ниту пак да се карам.
А што пак ако проблемпот е во тебе? Што ако страната не ти е оптомизирана? Што ако не минуваш копискејп? Што ако ти била пенализирана пред да порачаш сервис? Си проверил некад ВМ алатки? Си направил Сајтмап?
Твојот сајт без линковите би избил на 2 3 па дури и 1 страна ако ти е добро оптимизиран... А со помош на овие линкови би отишол и на #1.
Втв... Бев ранкиран на #1 на ова ниче до пред абдејтот и искрено дса ти кажам конкуренцијата е многу голема...


aj vaka. zamisli ti se rasipala kolata i ja ti staam nov del, ama kolata pak ne ti raboti. Sto pravime?
ili ne garantiraj nisto ili ne pravi biznis ako ne te biva.
I jas imam izgubeno po 10 saati so klient, ama ne sum im naplatil bidejki ne sum ja zavrsil rabotata.
Da se rabotese za vas, neznam dali ke go branevte....
Колку пари толку музика. А, да мајсторот секако ќе ти рече "Шефе не е до тој дел ќе ти ги вратам парите?!" или пак "тоа е сега во реед треба уште нешто да се смени?!"...

Не зборам за џабе бидејќи сум бил на местото на александар и знам како е... Одложувањето искрено и јас го мразам... некој да се мрцвари со мене али јбг треба да имаш нерви и за тоа... Исто ти е како во болница да чекаш и некој ти влезе преку ред...


А што е разликата помеѓу сервисите на ВФ,БХ и Пвпј? Секаде е исто... Ај замислете што ќе се случи ако сите од Франција си ги побарат парите од Пин Субмит а тебе те исплатиле.... Ќе ги вратиш парите?

Поздрав на сите и без људби ама ИМ е суров...
 
Последна промена:

xrt

Член
Зачленет/а
11 октомври 2013
Мислења
59
Реакции
10
не е фер ова што го направил, јас на крај на месец им наплаќам на клиентите, освен за артикли или други ствари кај што ми требаат пари однапред, остатокот на крај на месец.
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
nema ljutenje...samo diskutirame

А што пак ако проблемпот е во тебе? Што ако страната не ти е оптомизирана? Што ако не минуваш копискејп? Што ако ти била пенализирана пред да порачаш сервис? Си проверил некад ВМ алатки? Си направил Сајтмап?
izvini ama trebal da proveri pred da ja prifati rabotata. 5 minuti rabota e. A jas kolku sto se sekavam, i samiot on rece deka ne se nafaka so sekogo da raboti. Taka da tuka nema sto da go obvinuvas aleksandar.

Колку пари толку музика. А, да мајсторот секако ќе ти рече "Шефе не е до тој дел ќе ти ги вратам парите?!" или пак "тоа е сега во реед треба уште нешто да се смени?!"...
epa aj neka mi gi smeni site delovi od kolata za da ja najde greskata......ebate majstorot
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Јас не сум тука да бранам некого или пак да критикувам... Не сакам ниту пак да се карам.
А што пак ако проблемпот е во тебе? Што ако страната не ти е оптомизирана? Што ако не минуваш копискејп? Што ако ти била пенализирана пред да порачаш сервис? Си проверил некад ВМ алатки? Си направил Сајтмап?
Твојот сајт без линковите би избил на 2 3 па дури и 1 страна ако ти е добро оптимизиран... А со помош на овие линкови би отишол и на #1.
Втв... Бев ранкиран на #1 на ова ниче до пред абдејтот и искрено дса ти кажам конкуренцијата е многу голема...Колку пари толку музика. А, да мајсторот секако ќе ти рече "Шефе не е до тој дел ќе ти ги вратам парите?!" или пак "тоа е сега во реед треба уште нешто да се смени?!"...

Не зборам за џабе бидејќи сум бил на местото на александар и знам како е... Одложувањето искрено и јас го мразам... некој да се мрцвари со мене али јбг треба да имаш нерви и за тоа... Исто ти е како во болница да чекаш и некој ти влезе преку ред...


А што е разликата помеѓу сервисите на ВФ,БХ и Пвпј? Секаде е исто... Ај замислете што ќе се случи ако сите од Франција си ги побарат парите од Пин Субмит а тебе те исплатиле.... Ќе ги вратиш парите?

Поздрав на сите и без људби ама ИМ е суров...
Чекај чекај нели Горански првен ДОБРО ги проверуваше страниците и внимателно одбираше со кого да работи, како што Дорчо кажа погоре.. Или тоа е само трик дур да му пишат ПП па од кој да најде да зема пари побрзоо..? Оптимизирана, сам сум ги пишувал артиклите и се тоа што ми кажуваш нема благе везе со ова, сите тие работи се разбира дека се во ред. Да да сигурно би избил само со онсајт сео.. А за делот за одложувањето можам само да се насмејам. И не мешај пин субмит оффери овде, како прво на секоја понуда долу имаш TOS и ти кога правиш што ти кажува понудата се согласуваш со нивните правила
Јас си го дадов фидбекот за сервисот на Горански, рефунд не барам а не барам ни да ја заврши работата која ја почна во Април, со среќа нека си ги троши парите :)) А и убаво ти кажав не се мешај кога не знаеш каква била ситуацијата и сам незнаеш што да кажеш за неговото недолично однесување :))
 
  • Like
Реакции: kon

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Се има некој слушнато со Горански месецов.. ?
 
На врв Дно