Доминирај ги Google Top 5 позиции

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Загарнтиран ранк во топ 5 на Google!!!
TIER 1
Artical Directory Submission
Social Network Sites
Wiki Links
Social Bookmarks
Web 2.0
Edu Blog Comments
Premium Indexing Service
Full Report for Tier1
IvDovoa.png
СИТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ НЕКА МИ ПИШАТ ПМ
 

MaximuSR

Нов член
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
33
Реакции
9
Препорачувам за секој оној кој нема доволно познавање за СЕО или нема доволно време а има некоја пара за инвестиранње. Го порачав сервисот пред околу 3 недели за 74 еxact Global Monthly Searcheskeyword и денес страната се најде во топ 5 на гугл.
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
што е поентата? продаваш сервис/услуга или?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Препорачувам за секој оној кој нема доволно познавање за СЕО или нема доволно време а има некоја пара за инвестиранње. Го порачав сервисот пред околу 3 недели за 74 еxact Global Monthly Searcheskeyword и денес страната се најде во топ 5 на гугл.
што е поентата? продаваш сервис/услуга или?
да тоа е поентата, нудам сервис кој ке ви ги ранкира страните на топ 5.[DOUBLEPOST=1367582786,1367582726][/DOUBLEPOST]
Препорачувам за секој оној кој нема доволно познавање за СЕО или нема доволно време а има некоја пара за инвестиранње. Го порачав сервисот пред околу 3 недели за 74 еxact Global Monthly Searcheskeyword и денес страната се најде во топ 5 на гугл.
фала ти на позитивниот Review, се надевам дека ти скокна бројот на посети а и заработката на Adsense.
 

RicoSoto

Интернет Маркетер
Зачленет/а
18 април 2012
Мислења
65
Реакции
6
Веруваш ли дека ке се исплати инвестицијата за 74 exact? Ако сервисот е сликата уствари, нели би можело 500+ exact? Има доста моќна структура.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Веруваш ли дека ке се исплати инвестицијата за 74 exact? Ако сервисот е сликата уствари, нели би можело 500+ exact? Има доста моќна структура.
74000 exact не 74[DOUBLEPOST=1367586075,1367584177][/DOUBLEPOST]
Веруваш ли дека ке се исплати инвестицијата за 74 exact? Ако сервисот е сликата уствари, нели би можело 500+ exact? Има доста моќна структура.
Таа е структурата која долго време е тестирана и подобрувана, давам фул репорт на тиер 1, и околу 3-4 недели има резултат.
 

MaximuSR

Нов член
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
33
Реакции
9
Веруваш ли дека ке се исплати инвестицијата за 74 exact? Ако сервисот е сликата уствари, нели би можело 500+ exact? Има доста моќна структура.
грешка сум напишал се работи за 74к (74000) и ако ова не е само гугл денс и ако ги задржи страната ранкинзите би ја врнал инвестицијата за не повеке од 1 месец иако се работи за keyword кој има ниско CPC само од адсенсе а после тоа може и да ја продадам на флиппа за много повеке... Сега за сега сум повеке од задоволен од сервисот и се надевам дека страната нема да падне за краток период.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
грешка сум напишал се работи за 74к (74000) и ако ова не е само гугл денс и ако ги задржи страната ранкинзите би ја врнал инвестицијата за не повеке од 1 месец иако се работи за keyword кој има ниско CPC само од адсенсе а после тоа може и да ја продадам на флиппа за много повеке... Сега за сега сум повеке од задоволен од сервисот и се надевам дека страната нема да падне за краток период.

страната нема да падне ти гарантирам, како што гледам, се ранкира супер а денсот заврши минатата недела кога ти пишав да ја тргнеш рекламата над фолд, сега само иде нагоре од ден на ден, па мислам дека ке лупне и #1.

нормално ке треба константно линкирање, еднаш на 3 месеци е ок да се направи кампања.[DOUBLEPOST=1368731629,1367587952][/DOUBLEPOST]
страната нема да падне ти гарантирам, како што гледам, се ранкира супер а денсот заврши минатата недела кога ти пишав да ја тргнеш рекламата над фолд, сега само иде нагоре од ден на ден, па мислам дека ке лупне и #1.

нормално ке треба константно линкирање, еднаш на 3 месеци е ок да се направи кампања.


Стигнавме до #3 Македонија, и #4 во УСД. Супер е до сега мислам дека ке рокне #1[DOUBLEPOST=1369444919][/DOUBLEPOST]
страната нема да падне ти гарантирам, како што гледам, се ранкира супер а денсот заврши минатата недела кога ти пишав да ја тргнеш рекламата над фолд, сега само иде нагоре од ден на ден, па мислам дека ке лупне и #1.

нормално ке треба константно линкирање, еднаш на 3 месеци е ок да се направи кампања.[DOUBLEPOST=1368731629,1367587952][/DOUBLEPOST]


Стигнавме до #3 Македонија, и #4 во УСД. Супер е до сега мислам дека ке рокне #1

Penguin 2.0 Upadate - #1 Македонија, #4 US - и после најновиот апдејт доминираме !!!
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
на кој сајт проверуваш серп?
 

Maki Dimkov

Нов член
Зачленет/а
28 мај 2013
Мислења
2
Реакции
0
Zdravo Goranski,se registrirav na forumov samo zaradi tebe i tvojata ponuda, vaka me interesira imam 3 sajta koi momentalno se nagjaat na 50ta pozicija 5-6 strana na google dali bi mozel nesto da napravish da dojdat na prvata strana na google ? i imam eden sajt koj beshe na prva strana ama updejto od proslata nedela go butna na 10ta strana.

fala
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Zdravo Goranski,se registrirav na forumov samo zaradi tebe i tvojata ponuda, vaka me interesira imam 3 sajta koi momentalno se nagjaat na 50ta pozicija 5-6 strana na google dali bi mozel nesto da napravish da dojdat na prvata strana na google ? i imam eden sajt koj beshe na prva strana ama updejto od proslata nedela go butna na 10ta strana.

fala

Здраво Маки,

мојот сервис е ефективен за сите страни што се појавуваат во првите 100 резултати на Google, ако страните ти е на 5-6 страна мислам дека лесно ке ги ранкираме на прва. Нормално треба да ми ги испратиш страните и кивордите за да направам анализа и да ти потврдам. Што се однесува до пенализираниот домејн, треба да се анализира и да се најде зошто добил пенал. После тоа се прави една специјална кампања со мануално постирање на Web2.0 и 3 Tier до нив. PDF синдикација на високи PR document sharing sites. За 2 месеци би требало да се врати во нормала.

ке ти го пишам мејлот во ПП па да продолжиме со работа.

фала
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
fala ti na brzio odgovor. ti isprativ email

Mаки,

мислам дека денес си топ ранкиран на 3та позиција, провери и пиши, во Македонија си ранкиран уште минатата недела но на Google US тек денес. Пошто живееш на Флорида ке можеш ова да го провериш од прва рака.
 

alexandermk

Нов член
Зачленет/а
10 јули 2013
Мислења
6
Реакции
3
Имам веб страна која е рангирана околу 10то место преки сите киворди , сакам страната да биде рангирана во топ 5 преки сите киворди. Ја очекувам твојата понуда и времетраење на процесот. очекувам пвт порака
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Имам веб страна која е рангирана околу 10то место преки сите киворди , сакам страната да биде рангирана во топ 5 преки сите киворди. Ја очекувам твојата понуда и времетраење на процесот. очекувам пвт порака


Фала ти за интересот, ПВТ порака испратена.
 

blackcoffe

Член
Зачленет/а
29 април 2012
Мислења
26
Реакции
0
Goranski eve sto se desi so zagarantiran rank vo prvite 5 pozicii ... :)
Penguin21_zps369324e9.jpg


Kako sto moze da se vidi, Penguin 2.1 e ist kako Penguin 2.0 samo sto ovoj 2.1 update dig deeper i kine se sto ima low quality backlinks.

Pred da ja poracam kampanjata sajtot odese dobro, posle kampanjata i update-ot sajtot e set red alert. Imam drugi sajtevi sto imat Sape links i ne se tolku kutnati kako ovoj. Edniot sajt e skros bez backlinks ne e mrdnat od tamu kade sto si stoe veke podolgo vreme.

Ke ostajme do krajot na mesecot kako sto se dog da vidime so ke se dese ali ne veruam deka ke se dese cudo i da se vrate sajtot kako so bese. Posle toa definitivno ke gi trgnis site backlinks.

Do sea mislev deka ne sum pogoden od Penguin 2.1 posto Fruition ne kaza nisto, deneska kaza se

Pozdrav[DOUBLEPOST=1382292050,1382291826][/DOUBLEPOST]Poveke info za Penguin 2.1:

http://www.searchenginejournal.com/penguin-2-1-changed-since-2-0-recover/

https://www.google.com/#q=penguin+2.1
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
ама незнам што се реферираш на мене, коа на форумов има неколку сајтови што се уште во топ 3 позиции... ти и уште 7 дргу имаат проблем, 23 страни си го задржаа ранкот и после упдејтот... доколку немаш мануал спам поарака на веб мастер тоол, незнам што се буниш на мене... ако толку ти сметаат линкковите едноставно направи им Disavow од вебмастер и чао, репорт имаш добиено, собери ги сите линкови во еден документ и испрати го... 2 мин раб имаш. Ама јас ти гарантирам дека не се до мојте линкови...


плус мојте линкови се околу 150-200. Ти во моментов имаш 522 линка, ако предходно си таргетирал киворд, можда твоја грешка е што ми ги даде тие киворди. Да се разјасниме, јас не нудам киворд анализа и рисрч, јас нудам сервис и не ме интересира каков киворд ми даваш. Ти треба да водиш сметка околу тоа...
 
На врв Дно