Дневник Девети Интернет Маркетинг Дневник

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Со среќа и да направиш повеќе од 200$!! :D
Имам сега прашање.Дали читаше e-books за да научиш да рангираш видеа? Ако да, дали можеш да ги споделиш истите со нас ?:)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Со среќа и да направиш повеќе од 200$!! :D
Имам сега прашање.Дали читаше e-books за да научиш да рангираш видеа? Ако да, дали можеш да ги споделиш истите со нас ?:)

Благодарам :D
Инаку за e-books немам читано воопшто, само читам форуми понекогаш..
За ранкирањето обично прам, немам некој специјален метод..
Кога ќе го прикачам купувам hr views, и го бостирам со коментари и лајкови.

Иначе неделава ништо не чепнав.. а стигаше по некој леад, итоа пред 2-3 дена стигна прв lead од FR и беше $12.00 :D


Достигнато:
$48.57Преостанато:

$151.43

 

johnny625

Член
Зачленет/а
2 август 2013
Мислења
33
Реакции
16
Ајде само напред. Ти посакувам да ги достигнеш и престигнеш тие целни 200 долари. :)
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Ме интересира колку leads имаш за овие 48 долари... :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Ајде само напред. Ти посакувам да ги достигнеш и престигнеш тие целни 200 долари. :)

фала брат :)


Ме интересира колку leads имаш за овие 48 долари... :)

 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Мој совет: таргетирај франција...
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Мој совет: таргетирај франција...
[/quoЧte]

Фала за совето, мислев да пробам наскоро... и ќе пробам :)
[DOUBLEPOST=1389137100,1387670959][/DOUBLEPOST]Периодов повеќе читав форуми и тестирав некој методи, за ранкирање, правење на добар LP, подобар CR итн..
Денеска имам 4 leads, ама low payout (2,85$) мада не е лошо... Овие leads ми се од старите видеа.
Вчера ново ниче направив видео и LP, а денеска гледам дека е ранкирано на 5та позиција на првата страна. Утре си викам ќе направам уште неко видео, па од 10ти нема да бидам онлајн околу 1 недела... После пак се продолжува и се почнува уште посериозно.


Достигнато:
$74.84Преостанато:

$125.16[DOUBLEPOST=1390749000][/DOUBLEPOST]Во последно време се фокусирав на други работи, па CPA профитирав само две ничиња..
Месецов сега за засега имам 76$...666 clicks, 66 leads :D


Достигнато:
$133.59
Преостанато:
$66.41
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
[DOUBLEPOST=1389137100,1387670959][/DOUBLEPOST]


Преостанато:

$125.16[DOUBLEPOST=1390749000][/DOUBLEPOST]Во последно време се фокусирав на други работи, па CPA профитирав само две ничиња..
Месецов сега за засега имам 76$...666 clicks, 66 leads :D


Достигнато:
$133.59
Преостанато:
$66.41
Си имаш работа ти со ѓаолот (666):eek: xD
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Си имаш работа ти со ѓаолот (666):eek: xD

Toj си има со мене :cool:[DOUBLEPOST=1391385283,1390764442][/DOUBLEPOST]Здраво,

Цело време профитирав само од едно ниче, аутопилот ...но сега пак се активирав, денеска направив 4 видеа (2 ничина) и моментално ги бостирам.

Достигнато:
$145.79
Преостанато:
$54.21[DOUBLEPOST=1391643277][/DOUBLEPOST]Повторно здраво на сите :D
Не е ко другите патој, сега сакам да кажам дека..
ЦЕЛТА Е ОСТВАРЕНА!

Вчера уплоадирав 2 видеа (ист ниче) ги ранкував.. и денеска што да видам..
НЕВЕРОЈАТЕН ТРАФИК!

Моментална статистика на блого:

Слика од AdworkMedia:
Lifetime Earnings:


Достигнато:
$205.24
Преостанато:
$0.0000
Ви благодарам од се срце вие што го следевте мојот дневник, што ми помагавте и слично..
Се надевам во иднина ќе има нов дневник од мене :no1:

 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Честитки честитки. Колку време ти треба за да стигнеш до целта ? :)
 

Infamous

Член
Зачленет/а
8 јули 2013
Мислења
85
Реакции
27
Честитки, уште многу успешни дневници да имаш, сега само зголемувај го бројот на видеата за повеќе профит. :)
 

LaFea

Член
Зачленет/а
3 ноември 2013
Мислења
89
Реакции
35
:thumbsup: Честитки и од мене. Со здравје да си ги трошиш :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Ајде честито и уште многу пари да земеш. :D
Фала брат :D
Честитки честитки. Колку време ти треба за да стигнеш до целта ? :)
Благодарам :D
30 ноември почнав со AWM, ама сепак не работев турбо, правев по 2-3 видеа кога ќе ми текнеше, ито само 1 ниче добро се погоди од тие и профитирав цело време сам од него по 1-2$... ама еве од вчера почнав посериозно, сватив шо е поентата, добив мотивација, па сега само продолжувам.. видеата од вчера ми се банирани, но сепак супер Stats за вчера : 795 Clicks, 48 Leads, EPC 0.08$ CR 6.04 :D $64.40 :D
Честитки, уште многу успешни дневници да имаш, сега само зголемувај го бројот на видеата за повеќе профит. :)
Фала Infamous :D
Нормално сега, само нови видеа и ќе ги бостирам :)
:thumbsup: Честитки и од мене. Со здравје да си ги трошиш :)
Фала :D
Честитки, да си напраиш уште многу повеќе! :thumbsup:

Фала Мартин :ziveli:
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Честитки и од мене! Во никој случај да не се откажеш од работата :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Не само да се надеваш... и да не се откажеш ! :D

Нема да се откажам, така викам се надевам затоа што повеќе пати така ми идело мотивација и после други денови кога ме мрзи да работам или кога нема leads, сум се демотивирал и сум се откажувал :D
 
На врв Дно