Дневник Дванаесетти Интернет Маркетинг Дневник

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Не е работата дека чекам 1 недела за да го избришат па да клам ново од шо сакам, него од шо морам оти кога ќе клам видео трошам многу кредити за да го ранкирам видеото..
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Дали си пробал/имаш видео кое ти е рангирано без да го бустираш? чисто органик ранк?
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Хмм не, немам мада и не мислам ако пробам дека би се рангирало како што треба..
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Хмм не, немам мада и не мислам ако пробам дека би се рангирало како што треба..
тука ти е најголемата грешка. Ајде следниот пат ако сакаш пиши ми, ке поминеме заедно On-Site оптимизација за YouTube.
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Најди си 10 ничиња.

Направи 10 добри HD видеа подолги од 5 минути..

Стави ги сите на посебен јутјуб канал, оптимизирај ги добро.. Најди добри киворди, никако од памет.

Нека видеата ти бидат UNLISTED некое време.. додека ги бустираш..

Бустирај ги видеата само со HR VIEWS.. Никако со мобилни.

Значи. Unlisted нека бидат 48h бустирани со по 1K HR вјус и по некој лајк и коментар..

Ќе се ранкираат и ќе ти направат пари за да произведеш нови видеа..
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Сум размислил и за тоа, сепак фала..
Иначе еве упдејт

PeerFly: 22,28$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:32,18$
Преостанато:167,82$


Коментар:Со помош на Горански, рангиравме видео на прва позиција! Па би требало да има некој резултат.
Едно големо фала до него. :ziveli:
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Сум размислил и за тоа, сепак фала..
Иначе еве упдејт

PeerFly: 22,28$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:32,18$
Преостанато:167,82$


Коментар:Со помош на Горански, рангиравме видео на прва позиција! Па би требало да има некој резултат.
Едно големо фала до него. :ziveli:
Нема проблем, следи ги инструкциите кои ти ги дадов за следните видеа што ке ги аплоадираш. и ако бустираш, сосем минимално прави го тоа, да изгледа природно
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Сум размислил и за тоа, сепак фала..
Иначе еве упдејт

PeerFly: 22,28$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:32,18$
Преостанато:167,82$


Коментар:Со помош на Горански, рангиравме видео на прва позиција! Па би требало да има некој резултат.
Едно големо фала до него. :ziveli:
Го ранкиравте без бустирање ?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Го ранкиравте без бустирање ?
Нормално, видеото се рангира за 1 мин.[DOUBLEPOST=1399205505,1399130838][/DOUBLEPOST]Процедурата е следна:

Фајлот кој треба да го уплоадирате на YouTube треба да го содржи кивордот, пример:
My-Best-Keyword-to-Rank.mp4

Title: да биде исто така целосниот киворд
Следно е во Description да се стави 2 пати истиот киворд, по можност Description да почнува со кивордот.
тоа е тоа...[DOUBLEPOST=1399214949][/DOUBLEPOST]битно е видеото да биде барем 1 мин долго, и да се напише по долг Description.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Упдејт:

PeerFly: 29,80$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:39,70$
Преостанато:160,30$


Има конверзии нови на Пеерфлај, за жал не се од тоа видео што го рангиравме со Горански..Исто така жално е што немам конверзии на Адворкмедиа, а кладов нови видеа и ги боостирав..
Како и да е се ближи крајот на дневникот неуспешно.. Ќе пробам да стигнам колку што е можно поблиску до целта..[DOUBLEPOST=1399709038,1399497636][/DOUBLEPOST]Упдејт

PeerFly: 42,55$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:52,45$
Преостанато:147,55$


Како не тргна вака уште од почетокот ќе беше завршен до сега дневникот..
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Шо направи за да ги зголемиш вака конверзиите? Бустираше или го примени методот на Горански на поише видеа?
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
5/13/2014 КРАЕН РОК.

Здраво дечки, еве ме со последниот извештај за мојот дневник..
Како што гледавте (тие што го следеа дневникот) знаевте дека ќе биди неуспешен.

ПОСТИГНАТО:
PeerFly: 46,80$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:56,70$


Како и да е имам барем исплата на Пеерфлај за месец Мај.. Ќе имам некој денар за на одмор :p. Искрено се надевав дека ќе направам повеќе до мојот рок но тоа е што е..Се надевам исто така дека ќе имам 60$+ до крајот на месецот.

Шо направи за да ги зголемиш вака конверзиите? Бустираше или го примени методот на Горански на поише видеа?

Кладов неколку видеа ги боостирав, исто така пробав со адулт и имаф неколку конверзии.
Тоа е тоа позздрав дечки. :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
и јас сакам да знам дали нешто од мојата метода за рангирање на видеа ти помогна!
Дали воопшто имаш таква аналитика...
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Па искрено да ти кажам немам нешто баш забележано, но како и да е секоја помош е добредојдена. :)
 
На врв Дно