Дневник Дванаесетти Интернет Маркетинг Дневник

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Фала ти, пуштив на амф и за лајкови, споделување итн..
:)
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Намести на AMF FB Shares и TW Tweets за сите видеа , исто така со social bookmarking daemon прави backlinks до видеата. Порано ногу лесно се рангираше видео ако имаш какви било backlinks, тогаш јас земав од на seoclerks 1000 comment backlinks за еден долари, и така лесно ги рангирав видеата. Незнам дали сеуште работи ова..
Пробај на некој форум побрзан со niche-то твое да направиш 20+ постој, и во потпис да ставиш линк до понудата.
Најголемиот број од акаунтите на AMF се направени исклучиво за праење поени, така да не се активни профили со многу фолоуери или пријатели и не верувам дека тоа би му донело трафик. Едино ако намести да се твита со некој хаштаг шо е популарен во моментот па на тој начин да добие нешо..
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Ги кладов како и да е.. Имав малце отпоќе кредити така да не ми е жал и да не вредат.:) Иначе апдејт
Има еден леад од 0.45$
ВКУПНО: 7.55$
Преостанато:192.45$

Коментар:
Сега планирам да клам уште едно видео па да го боостнам и да пробам да го ранкирам што повисоко.
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Најголемиот број од акаунтите на AMF се направени исклучиво за праење поени, така да не се активни профили со многу фолоуери или пријатели и не верувам дека тоа би му донело трафик...
Точно е дека нема да му донесе посети од fb и tw, но многу помага во рангирањето на видеото.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Овие денови не добив ич леадови..
Обично во недела добивав 1 ама оваа ништо, имав само 10 кликови, вчера 2 и денес 2

Исто со постигнатото нема ништо ново..Планирам да прикачам видео сега па да се надевам дека ќе добијам некоја конверзија..
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Овие денови не добив ич леадови..
Обично во недела добивав 1 ама оваа ништо, имав само 10 кликови, вчера 2 и денес 2

Исто со постигнатото нема ништо ново..Планирам да прикачам видео сега па да се надевам дека ќе добијам некоја конверзија..
а да си смениш струка, те гледам тапа ти оди???
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Па сум размислувал и за тоа..
Ќе кажи летото шо иди :p
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
немора струка да смени, ако ова не му иде не значи дека треба сосем да се откаже... наместо вака да го обесхрабруваме, треба да му помогнеме кој како знае, да му да даде насока ако прави нешто грешно, а не одма да го отпишуваме...
 

conArtist

Член
Зачленет/а
1 февруари 2014
Мислења
68
Реакции
36
Мало е детето, не го карајте. Има време, ќе научи. :)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
"Where there's a will - there's a way"
Паметна поговорка. Ако се има желба, кога тогаш ќе се стигне. Никогаш ама никогаш не се откажувајте. Размислувајте креативно и парите ќе дојдат. :D
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Ви благодарам момци за поддршката, се надевам дека после овај викенд што доаѓа ќе имам солидни кликови и леадови.
Добив мотивација па ајде да видиме!:ziveli:[DOUBLEPOST=1397306147,1397069483][/DOUBLEPOST]Добив некој некој клик и некој леад.

Вкупно 8,50$

Денес добивам кликови само од високо платени држави ама нема ниту еден леад.. има само еден од 0.45..
Еве слика
[DOUBLEPOST=1397560065][/DOUBLEPOST]Како што рекоф планирам да ги зголемам кликојте и лидојте.
Кликовите ги зголемив добивам 10 минимум дневно, најчесто се од Франција, останува уште да конвертираат тие..[DOUBLEPOST=1397902842][/DOUBLEPOST]Добивам солидни кликови деновиве не сум под 10, но не конвертираат.Имаше само 1 леад вчера од 0.45$
Сепак далеку од целта која ми е поставена..
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
многу ти е слаба конверзијава, пробај да си го средиш сајтот, инсталирај Heat Maps и види каде ти завршуваат највеке од кликовите и оптимизирај го тој простор.
Освежија страната со Trusted Icons од типот на Virus Free, Verified, etc.. etc..
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Голема е веројатноста да е проблемот до то..Фала како и да е.
Инече денес, т.е вчера за ден 4/19 има 15 кликови и само 1 леад од 0.95$
Од секаде добивам кликови што плаќаат високо, но никако да конвертираат..
 

BojanTweener

Нов член
Зачленет/а
22 февруари 2014
Мислења
4
Реакции
3
Za da imas 5-6 leads vo den, ti trebaat minimum 40-50 clicks dnevno.
A Francuskite se teski za kompletiranje, obicno doagja 1 Lead na 20 clicks.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Зошто е тоа така? Јас мислам дека ова е сурвеј и можи првиот клик што е да си го заврши сурвејот и мене да ми стигнат пари :D.
Иначе се одлучив да го вклучам и PeerFly во мојот дневник..

PeerFly: 15,54$
Adworkmedia:9,90$
Вкупно:25.44$

Коментар:
Планирам да најдам нови 2 ничиња едно од адворк и другото од Пеерфлај, па да направам видеа за тие двете и да ги боостирам со прегледи, лајкови итн..[DOUBLEPOST=1398088162,1398037806][/DOUBLEPOST]Упдејт

PeerFly: 17,10$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:27,00$
Преостанато:173,00$

Коментар:
Како што рекоф дека ќе барам 2 ничиња, побарав и најдов сега останува да направам видеа и во меѓувреме да соберам поени за боостирање.[DOUBLEPOST=1398192944][/DOUBLEPOST]Упдејт

PeerFly: 19,50$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:29,40$
Преостанато:170,60$

Н
а пеерфлај тргна подобро работата иако не планирав да работам со него..
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Па подобро е дека немаат тешки офери....
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Па можи да се речи, затоа што е само е-маил суббмит, а ваму е сурвеј и тешко се наоѓаат луѓе кој сакаат сурвејс..
Коментар: Како и да е ново заработено нема ништо и исто така кликовите што ги добивав беа од 2 видеа кој сега има само 1, другото што беше повеќе боостирано замина..

Сега ќе се посветам малку на Пеерфлај па да видиме што ќе биди.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Кажи ми акаунтите ти си ги правеше ? И видеата дали ти ги правеше исто така... ?
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Да и да. :)[DOUBLEPOST=1398368006,1398280129][/DOUBLEPOST]Упдејт:
Летна видеото што беше за ничето на ПеерФлај..Сега ставив ново видео истото ниче ама слабо со кредити стојам за да го боостирам..
Како и да е ќе се обидам.[DOUBLEPOST=1398710836][/DOUBLEPOST]Упдејт

PeerFly: 21,08$
AdWorkMedia: 9,90$
Вкупно:30,98$
Преостанато:169,02$


Далеку од целта како и да е..
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
Зашто ставаш само по 1дно видео потоа чекаш 1дна недела да ти го избришат па да ставиш ново ?
 
На врв Дно