Дневник Дванаесетти Интернет Маркетинг Дневник

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Фала брат :D. Вечер ќе пишам апдејт..
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Како што рекоф ќе пишам апдејт па еве:

Постигнато денес:0.00$
Постигнато вчера:1.35$
Вкупно:5.80$
Преостанато:194.2$

(Доколку има некој нов леад ќе пишам апдејт)

Коментар:Денес не направив ништо затоа што сабајле касно станав, па морав на училиште да одам.Иначе ги пуштив сите програми да собираат поени кој подоцна ќе ги искористам истите за видето кое што го направив вчера, а планирам да го прикачам вечер.И вчера го достигнав мојот рекод во кликови од 16:D ама не и рекодот во леадови.Доколку има некој некаква забелешка или совет слободно нека пиши ќе му бидам благодарен.:)
 
Последна промена:

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Благодарам.
Вчера помина денот со ниту еден леад..Но како и да е нема откажување!Ми идат кликови но не и конверзии..

Постигнато денес:0.00$
Постигнато вчера:0.00$
Вкупно:5.80$
Преостанато:194.2$


(Доколку има некој нов леад ќе пишам апдејт)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Шом е така... смени понуда... таа не ти носе конверзии ;)
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Хмм мислиш да исклучам некоја понуда во оптимизирањето на понудите? Затоа што работам со Link Locker..[DOUBLEPOST=1395789661,1395771324][/DOUBLEPOST]Упдејт:

Постигнато денес:0.15$
Постигнато вчера:0.00$
Вкупно:5.95$
Преостанато:194.5$


Имаше кликови од франција, па шо не мана еден леад од таму :p
Како и да е нема откажување :cool:[DOUBLEPOST=1395945421][/DOUBLEPOST]Незнам што е работата добивам кликови, но нема леадс..
Како и да е сега пробвам еден метод се надевам дека ќе успее и ако биде успешен ќе го споделам истиот со вас, така да нема да има 2-3 дена упдејт..

Иначе исто постигнато :5,95$
..
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Пробај исклучи ги нискоконвертирачките понуди на линк локерот, види дали ќе има разлика...
 

conArtist

Член
Зачленет/а
1 февруари 2014
Мислења
68
Реакции
36
Колку кликови добиваш во просек?
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Провери колку посети имаш на лендинг пејџот. Ако и таму имаш низок број на посети можда е проблемот до видеата шо ги правиш. Можда не се доволно убедливи. Ако добиваш посети на ЛП а немаш кликови ондак е проблемот до страната, побарај готови темплејти има на CPA Elites за квалитетни landing pages шо ќе ти донесат поише кликови. Со среќа :D
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Хмм, ви благодарам дечки ќе пробам да средам и донесам се во најдобар ред :)
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Нема врска што зборате.. Тоа е само оптимизација.. Доколку он добива кликови ондак добри му се и видеото и ландинг пејџот само слабо му конвертираат понудите или ничето. Можеби тоа ниче не е премногу добро, пробај со повеќе. Рано е за оптимизација на понудите бидејќи он добива одвај 5 клика.. Му треба повеќе трафик за тоа.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Моментално работам на повеќе ничина и сега ќе се посветам на едно, кое мислам дека најпоќе ќе врши работа. :)
 

conArtist

Член
Зачленет/а
1 февруари 2014
Мислења
68
Реакции
36
Нема врска што зборате.. Тоа е само оптимизација.. Доколку он добива кликови ондак добри му се и видеото и ландинг пејџот само слабо му конвертираат понудите или ничето. Можеби тоа ниче не е премногу добро, пробај со повеќе. Рано е за оптимизација на понудите бидејќи он добива одвај 5 клика.. Му треба повеќе трафик за тоа.
Едвај 4-5 клика добива, не заебавај. :)
Најубаво нека си провери CTR колку има, ако е над 50, добар е. Инаку, за оптимизација никогаш не е рано. Од старт треба да има квалитетна landing страна, не треба да чека 1000 посети дневно за да направи добра landing страна.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Методот што го пробвав не излезе и баш успешен..
Планирав да го искачам видеото во Featured, но малце тешко мада ми донесе еден леад од 0.15:p

Вкупно постигнато: 6.10$

Иначе сакав да го искачам со прегледи, лајкови, шеернувања, субскрајбови но ништо, изгледа за некој ден ќе купам и HR прегледи па да видиме што ќе излези од тоа..[DOUBLEPOST=1396385718,1396265615][/DOUBLEPOST]


Еве, пошто дојде крајот на месецот да клаам си рекоф една слика..
Сеуште ќе се трудам нема да се откажам.:)[DOUBLEPOST=1396467967][/DOUBLEPOST]Имаше вчера еден леад, од 0,50$ па ми даде мотивација работеф до 1 после полноќ иако бев на школо од 7..
Вкупно 6.60$

И
наче вчера се решив да пробам со француско ниче па да видиме како ќе оди ќе пробам да го ранкирам видеото..
И денес кладов уште едно видео, но тоа не е француско.[DOUBLEPOST=1396556467][/DOUBLEPOST]Нов леад исто така од 0.50$ што ме носи на

Вкупно:7.10$

Д
обро е вака што "поттргна" да се надевам дека ќе ја покачам заработката овај месец.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Ајде ајде ќе биде, само што мислам дека ти треба уште трафик. Ќе треба да смениш начинот на објавување(промовирање). 6% conversion rate за почеток е ок, само сега гледај на трафикот.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Ако мислеше на ранкирање со тоа промовирање, го боостирам видеото со сите алатки за побрзо да се ранкира, а планирам да купам и HR прегледи за некое ниче само да ми стигни картицата..
Иначе некој предлог за како да добијам трафик освен YT? :)
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Намести на AMF FB Shares и TW Tweets за сите видеа , исто така со social bookmarking daemon прави backlinks до видеата. Порано ногу лесно се рангираше видео ако имаш какви било backlinks, тогаш јас земав од на seoclerks 1000 comment backlinks за еден долари, и така лесно ги рангирав видеата. Незнам дали сеуште работи ова..
Пробај на некој форум побрзан со niche-то твое да направиш 20+ постој, и во потпис да ставиш линк до понудата.
 
На врв Дно