Дневник Дванаесетти Интернет Маркетинг Дневник

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Значи како што знаете не бев активен на форумот, а исто така не бев активен во Интернет бизнисот..Имав некој работи да средам во личниот живот па немав многу време.Но тука сме да го смениме тоа!!Значи се одлучив да направам Дневник со цел да заработам некој денар повеќе(поголема мотивација добивам од ова).Значи еве мали детали за мојот Дневник :D

Цел: 200$

Краен рок: Почеток на учебната години или 01/09/2013!

Постигнато: 33.30$
Преостанато: 166.70$

Методи кој ќе ги користам:

-Видео Маркетинг
-Рекламирање низ Социјалните мрежи
-Форум Маркетинг
Корисни Алатки:

pingler.com - Сервис за пинг
pingomatic.com - Сервис за пинг
linklicious.me - Сервис за пинг
Google Adword Keyword Tool - Барање популарни keywords
Share YouTube Videos (SYV) - Алатка која служи за зголемување на гледаноста на вашите видеа.
Vagex - Служи за лајкови,коментари,прегледи,сабскрајбс.
studio.stupeflix.com/Windows Movie Maker - Преку овие ѓи правам видеата
backlinkin.com - Backlink

Коментар: Денес уплоадирав 30 видеа на еден YouTube канал и линковите ѓи ставив на linklicious.me.Вечер ќе пробам да поработам прекувреме иако мислам дека нема да имам многу време,значи од утре почнуваме сериозно.Ете накратко објаснав што како.
Се надевам дека ќе успеам да ја достигнам мојата цел и дневникот да се затвори како успешен!Вервајте ме дека јас најпоќе го сакам тоа!Редовно ќе го упдејтирам дневникот.
Позздрав до сите :).
 
  • Like
Реакции: kiko

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Ајде со среќа, ти посакувам да си ја исполниш целта и многу повеќе од тоа.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Фала многу, да ти се врати многу повеќе!:)
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Ајде со среќа нека е многу пари да земеш и да ја прошишаш и поминеш целта многу набрзо, и некои билиончиња да земеш. :D
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Ај со среќа нека ти е и да си ја иполниш целта и повеќе од тоа;)
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Со среќа! :) И до 1 Септември наместо до 200$ до 2000$ да стигнеш :)
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Фала ви, ќе се потрудам колку шо можам.:)
Вечер ќе пишам апдејт.
Иначе имам проблеми со ЈуТуб верификацијата, не можам никако да ја заобиколам..
Пробав со метод мислам на POWER беше онај со k7, ама ми пиши This number has been used to much for verification..:mad:
Ако има некој нов акаунт на ЈуТуб, а не му треба нека ми пиши ПП би му бил многу благодарен.И некој да ми помогне со верификацијата ?
 

darky

Активен член
Зачленет/а
26 февруари 2012
Мислења
148
Реакции
74
Инсталирај click&Clean addon, clean history,cookies... направи ресет на ИП и пробај...
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Ништо не инсталирав затоа што ми даде идеја. :)
Го решив тоа со многу лесен и едноставен начин.Само го рестартирав рутерот и пробав и можи, сепак фала. :D[DOUBLEPOST=1374657119,1374575565][/DOUBLEPOST]Значи незнам што е работата..
Вчера работев цеееел ден, дури останав и прекувреме да работам ноќе..Седев до 4 пинговав,беклинковав,аплоадирав нови видеа и цел ден само 1 конверзија што значи сега сме

Постигнато: $34.70


Преостанато: $165.3

Коментар:Незнам каде праам грешка..Вака земам прам нов акаунт одбирам нова понуда и ја спинувам со видео спин бластер 30 пати, барам keywords, прам нов блог, добро објаснат десцриптион итн...И дури се прикачваат тие видеа барам нова понуда која прам ново видео и го клавам на мојот ЈуТуб канал.Му додавам поени од Share YouTube Videos, го ставам на YLH за лајкови, и на Vagex за да добијам лајкови,коментари..
Откако ќе се прикачат сите видеа на другиот аккаунт ги клавам линковите на linklicious.mе, но сепак нема конверзии.Ако некој знај каде прам грешка слободно нека коментира би му бил благодарен за секаква забелешка.:)
 
  • Like
Реакции: kiko

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
е почекај малце де... значи вака продолжи уште една недела па пак ако нема резултати ИЧ тогаш смени нешо...трпение и се ќе биде:)
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Сите вида ги ставаш на еден акаунт ?
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Ќе прикачувам јас..Не реков дека одма се откажувам. :)
Иначе на различни акаунти ми се ставани видеата, а некогаш кога не можам да напрам акаунт ставам на ист..
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Ќе прикачувам јас..Не реков дека одма се откажувам. :)
Иначе на различни акаунти ми се ставани видеата, а некогаш кога не можам да напрам акаунт ставам на ист..

На еден ставај ги, и „изгради си го каналот“. Поточно на неколку. Така ќе имаш субскрајбери, на кои кога ќе ставаш нови видеа ќе им излегува одма видеото. Само незнам колку ќе ти трае тоа и како ќе се поставиш кон „гледачите“. :)
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Открив зошто не ми идат конверзии..
Значи мојот главен аккаунт каде што имав видео ранѓирано на прво место со keyword, и многу јаки видеа со лајкови,гледања,сабскрајбови итн..Аккаунтот ми е избришан..Сега исто ко да почнувам од голема НУЛА.
То е то, ќе се потрудам да изградам нов канал..
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Открив зошто не ми идат конверзии..
Значи мојот главен аккаунт каде што имав видео ранѓирано на прво место со keyword, и многу јаки видеа со лајкови,гледања,сабскрајбови итн..Аккаунтот ми е избришан..Сега исто ко да почнувам од голема НУЛА.
То е то, ќе се потрудам да изградам нов канал..

Потруди се да изградиш нов и здрав канал, да нема потреба да ти го кинат пак.
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Здраво на сите, еве ме пак. :)
Се извинувам што не го довршив дневникот и што не бев доволно активен, но тука сум да го сменам тоа!Имам голема мотивација со цел да го завршам дневникот!

Целта останува иста 200$
Kраен рок 5/13/2014 (Можеби си имам дадено повеќе време, но тоа е со цел овој дневник да биде успешен)

Како компанија овај пат ќе ја користам AdworkMedia

Постигнато денес:0.40$
Вкупно: 4.85$
Преостанато: 195.15$


Коментар:Денес направив едно видео и за истото видео ставив нов пост на мојот блог.Планирам да соберам кредити па да го боостирам истото, моментало живи видеа околу 45, кој од нив само 5 се боостирани со лајкови, коментари и прегледи, а останатите со цел да се оформи аутопилот.
Иначе видеата не ми ги бришат затоа што секој ден ми се менува ип адресата. :D

Wish me LUCK! :ziveli:
 

МартинСК

Член
Зачленет/а
17 јануари 2014
Мислења
65
Реакции
18
Со среќа, немој да се откажуваш и ќе успееш и да си ја надминеш целта :thumbsup:
 

FiliP.D

Активен член
Зачленет/а
24 септември 2012
Мислења
179
Реакции
79
Благодарам. :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Со среќа брат, знаеш ако ти треба помош кај да се обратиш :D
 
На врв Дно