Дали некој користи pbn seo?

Matilda

Нов член
Зачленет/а
7 мај 2016
Мислења
1
Реакции
0
Одамна читам за СЕО и се повеќе дознавам дека најдобра тактика е градење своја ПБН мрежа. Изгледа доста обемна материја, особено во делот на градење сајтови, плаќање хостинг итн.
Ме интересира дали некој има свој ПБН и како ги градите сајтовите и каде ги хостирате?
Случајно налетав на следниов хостинг провајдер кој нуди ПБН Хостинг, во кој е вклучено услуга за градење веб сајтови што би било големо олеснување во целата таа процедура. Што мислите, дали се исплаќа вакво нешто?
 

Conan

Член
Зачленет/а
30 јануари 2013
Мислења
81
Реакции
37
Ако решиш да тргнеш по тој пат, процедурите се долги и захтевни, но трудот се исплатува.

Од друга страна...
Подалеку од хостинг провајдери кои се "специјализирани" за СЕО, ПБН, итн.
Најчесто тие се први на удар, во случајов од Гугл.

Или, обиди се со наведениот хостинг, па кажи ни' го искуството. ;)
 
На врв Дно