Дали некој заработил од ppv

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Дали некој заработил од ppv и дали некој има работено со adf.ly ?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Дали некој заработил од ppv и дали некој има работено со adf.ly ?

јас сум пробал но конверзијата е екстремно на ниско ниво. Ефтино е, и вреди да се проба, да бидам искрен не сум пробал последниве 2 години, можеби некои работи се измениле... Мора да се има високо атрактивна Ландинг страна за да има конверзија....
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Јас имам пробано со adf.ly и CPA пред една година, ептен е ефтино ама CR низок. Мислам дека купив 5k US , а leads 0.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Јас имам пробано со adf.ly и CPA пред една година, ептен е ефтино ама CR низок. Мислам дека купив 5k US , а leads 0.

Ja сеа отворив логови, 25к посети 3 конверзии = 3.84$

КРШ... за нас, ова е добро да имаш малце поскап свој продукт и да го лупаш цело време,
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Имав пред брзо време пробано со Adf.ly али ништо, а PPV у главно е добар бизнис, но треба поголема инвестиција.
 
На врв Дно