Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Дали некој го користи pinterest?

Дискусија во форумот 'Pinterest' започната од Аце, 16 Февруари 2017.

Tags:
 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,960
  Допаѓања:
  805
  Многу одамна, купив PinBlaster го користев и имав слаб ефект и очајнички без да се обидам повеќе пати се откажав. Пред некое време го најдов програмов на мејл и го симнав повторно. Поработев, најдов многу бордови за мојата страна и верувеле или не направи бум..

  Искрено сум изненаден од тоа што се може Pinterest да направи само потребно е време и добар начин на споделување на твојата содржина (читај Pin).

  Pinterest е основан во 2010 и до сега има над 150 милиони активни корисници. Публиката е 80% Жени.

  Наидов на доста корисници од Македонија кои го користат Pinterest како извор за traffic на своите страни со рецепти, облека, здрава храна и гледам дека истите тие имаат добри вирални пинови.

  Дали некој од вас го користел Pinterest и би било супер да пише збор-два.
   
 2. jane

  jane Нов член

  Зачленет:
  15 Мај 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  4
  Ацка, јас го имам користено Pinterest пред околу 3 год, доста интересен traffic source. Имав еден пин кој стана вирален и за околу 30тина мин ми донесе 27 долари на adsense. Неколку пати ми падна сајтот во рок на тоа време.
  Сега почнувам пак со Pinterest ама сум назад со материјалот. Доколку може да споделиш некоја стратегија со Pinblaster или сл би било супер.
  Фала и позз
   
  На Ace и Аце им се допаѓа ова.
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,960
  Допаѓања:
  805
  За споредба од тебе, јас пак за нецела недела направив четири цифрена сума и околу 20k репини на пинот. Изненадувачки беше моментот кога утрото се разбудив и го видов адсенс-от :). Иако истото траеше одреден период сепак задоволен сум од истиот резултат.

  Наскоро ќе отворам тема и за тоа а и ќе има и за Бордови. Моментално присобирам и правам бекап акаунти во случај да се зезне нешто.
  --- Надополнето, 11 Мај 2017, Дата на објавување: 16 Февруари 2017 ---
  Од неодамна Pinterest има нов технички директор, Вања Јосифовски е новиот CTO.
  Извор: https://www.it.mk/vana-josifovski-e-nov-direktor-na-pinterest/
   
  На Ace и Naneski им се допаѓа ова.
 4. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  9
  Јас се двоумам дали да го купам, но мислам дека вреди затоа што многу Американци го користат. И со новите промени на Facebook (посебно FB Groups) и Instagram малку потешко ќе се генерира трафик. Големите алатките за автоматизација за Instagram згаснаа(Massplanner и Instagress), најверојатно така ке биде и со помалите.

  Дали има некој да сподели почетнички водич за Pinterest ?
   
 5. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  http://www.bloggingwizard.com/pinterest-traffic/
  https://blog.kissmetrics.com/how-i-got-million-pinterest-views/
   
  На Ace му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,960
  Допаѓања:
  805
  Пред некои 2 недели Tailwind имаа Live видео на Facebook со вработена во Пинтерест и одговараше на прашања. Видеото е подолу:


  Дали некој уште го користи пинтерест, кој е дневниот лимит на пинови кои ги прави по акаунт? дали има проблеми со пинување?
  Пинтерест е совршен извор за посети поготово кога се работи за фешн, диети, козметика и истиот треба да се искористи..
   

Сподели: